Met b0ldErm3n.nl ItsliË m boldErman.nl 4 ADOPTIE ILLEGAAL Tientallen kinderen zijn in de jaren 80 vanuit Sri Lanka illegaal geadopteerd. De overheid greep niet in. Het opsporen van ouders is moeilijk. Adoptiekind Sanne Cohen wil afdwingen dat de staat de kosten vergoedt. De adoptie van Sanne Cohen (31) uit Sri Lanka is altijd met raadsels omgeven geweest. Toen ze in 2003 na een persoonlijke zoektocht werd herenigd met haar vermeen de biologische moeder, broer en zus, bekroop haar na afloop een ongemakkelijk gevoel. „Het ging alleen over geld. Ik was er niet ze ker van of zij mijn biologische fa milie waren. De fysieke gelijkenis sen waren ver te zoeken, en in de brieven die ik kreeg ging het enkel over materiële zaken." Vorig jaar bleek uit onderzoek door tv-programma Zembla dat in de jaren 80 sprake was van een ge organiseerde 'babyhandel' op Sri Lanka. Dat gebeurde onder verant woordelijkheid van Stichting Flash, een Nederlands bemidde lingsbureau. Baby's werden zon der toestemming van de ouders uit ziekenhuizen gehaald voor adoptie, of ouders werden ge dwongen hun kind af te staan. Zembla ontdekte dat Flash lokale advocaten en tussenpersonen in schakelde. Die vervalsten adoptie papieren en geboortegegevens of verzwegen informatie over de bio logische familie. Bij de overdracht aan wensouders gebruikten ze 'acting mothers', vrouwen die zich tegen betaling voordeden als de biologische moeder. Sanne: „Die uitzending ver grootte mijn twijfel. Mijn geboor teplaats ligt ver van de plek waar mijn vermeende moeder zou wo nen. Mijn adoptieouders konden mij destijds alleen thuis zien bij de advocate, die veel voor Flash werkte. Met de kennis van nu zijn er zaken die rammelen aan mijn dossier." Adoptieregels Flash nam het niet nauw met de adoptieregels. Kinderen werden naar Nederland gehaald zonder naam en geboortedatum, blijkt uit ar chiefonderzoek door deze krant. Het ministerie van Justitie tikte de stich ting in 1984 op de vingers en dreigde met stopzetting van adopties via Flash. Ook toen de regels voor het rei zen naar Nederland werden aange scherpt, beloofde de stichting beter schap. Het ministerie verlengde de vergunning. Sanne Cohen onderzoekt met SAP Advocaten of de Nederlandse over- heid aansprakelijk gesteld kan wor den voor de gevolgen van de illegale adoptie. „De overheid wist dat kinde ren met onvolledige persoonsgege vens naar Nederland zijn gehaald. Flash is daarop aangesproken, maar er is niet gehandhaafd." Ze wil dat de Nederlandse overheid geadopteerden ondersteunt bij het vinden van hun biologische familie. Nu worden ze geconfronteerd met een ingewikkelde en peperdure zoek- 8 dagen I Venetië en omstreken 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust w woensdag 28 maart 2018 'Adoptie was fout, overheid wist dat' Tonny van der Mee Maarn Sanne Cohen: „Er zijn zaken die rammelen aan mijn dossier." fotoshody CAREMAN Vertrel<data: 5,19 mei 2, 16 juni/8, 22, 29 sept. Vertrekdata: 14, 21, 28 mei 4, 11, 25 juni 2,16, 50 juli etc. Vertrekdata: 16, 25, 50 april 7, 14, 28 mei 2, 9,16, 25 juli etc. Vertrekdata: 16, 25, 50 april 7,14, 21 mei 2, 9,16 juli etc. Vertrekdata: 16 april 9 juli 6 aug 5 sept 1 okt etc. Vertrekdata: 7,21 mei 4,18 juni 2,16 juli 20 aug 5 sept etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 noa rinoon- boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4