O (D KNVB 'redt' toernooien met inhaaldagen II 10 ZE BOKSEN ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN A Lentink vertrekt naar Zeelandia Mb Hamelink verovert derde plaats op NK Medailleregen voor Zeeuwen in Vlijmen Paaskustloop toe aan laatste editie Voor het eerst in meer dan tien jaar worden komende zaterdag Zeeuwse clubkampioenschappen boksen gehouden. In Vlissingen stappen een kleine twintig boksers de ring in. Een evenement dat de sport weer over het voetlicht brengt. Keeper Matthew Lentink maakt komend sei zoen de overstap van Kloetinge naar Zeelan- dia-Middelburg. Kloetinge maakte eerder deze week al bekend dat Nando Pijnenburg volgend seizoen bij de Bevelandse club terug keert onder de lat. Lentink is de derde nieuweling voor Zeelan- dia-Middelburg. Eerder maakten Geraldi Geerman en Daniël Jansen (beiden VC Vlis- singen) bekend de overstap te maken naar Middelburg. De zondag-tweedeklasser staat komend seizoen onder leiding van Salim ben Sellam (29), die de naar Hoek vertrokken Den nis de Nooijer opvolgt. Jean-Pierre Hamelink uit Terneuzen heeft zijn visitekaartje afgegeven in de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap in de KZ2 plus-klasse. Op het circuit van Genk ver overde de 35-jarige Zeeuws-Vlaming in de fi nale de derde plaats. „Ik ben er heel blij mee, zeker zo aan het begin van het seizoen", zei Hamelink vlak voor de huldiging. „Vorig jaar ben ik weieens achtste geworden in het dag klassement. Toen kon ik de voorste rijders net niet pakken. Nu zaten ze achter me." Hamelink rijdt inmiddels elf jaar in schakelk- arts. Acht jaar geleden werd hij al eens Bel gisch kampioen in de KZ2. In Vlijmen werd dit weekend geturnd op de meerkamp in de vierde divisie, terwijl voor de derde divisie de toestelfinales werden afge werkt. Hierbij zijn diverse Zeeuwse successen behaald. EMM Terneuzen haalde goud met Sam van de Zeijst terwijl er zilver was voor Emma Liddell. Ook Voorwaarts uit Axel haalde zilver met Hayley Cuerpo. DIOS Sou burg presteerde uitstekend met Noor van Put ten die goud won in de categorie jeugd terwijl er zilver was voor Liza Neumann. Ook voor Dana de Voogd van MTV Middelburg was er goud bij de jeugdmeisjes. Bij de toestelfinales in de derde divisie haalde EMM Terneuzen haalde maar liefst negentien medailles. De Paaskustloop in Breskens lijkt komende maandag aan haar laatste editie toe te zijn. De organisatoren Willem Faro en Peter Nicolai zetten er naar alle waarschijnlijkheid een punt achter. De Breskens Runners organise ren deze loop al ettelijke jaren namens atle tiekvereniging De Wielingen. „Wellicht staan er anderen op om de organisatie op zich te ne men", aldus de organisatoren. De Paaskust loop gaat maandag om 11.00 uur van start met als afstanden 10000,7200 en 4400 meter. Van Dijke Hulst VLISSINGEN De voetbalbond KNVB helpt clubs om hun jeugd - toernooien door te kunnen laten gaan. Het winterse weer van de af gelopen maanden leek roet in het eten te gooien bij de zomerse toer nooien. Door de vele afgelastingen zag de bond zich genoodzaakt een inhaalprogramma op zaterdag 2 juni in te lassen. Op die dag hadden tal van clubs echter al een jeugd - toernooi gepland. De bond komt die clubs tegemoet als ze doorgeven wie de deelnemers aan hun toer nooien zijn, aldus een woordvoer der. „Wij hebben naar alle vereni gingen een mail gestuurd met de vraag of zij toernooien hebben op 2 juni. Als dit het geval is, verplaatsen wij de competitiewedstrijden van de B-categorie naar een doorde weekse avond." Het jaarlijkse toer nooi van Kloetinge, het Dick Bunt- toernooi, heeft niettemin voor een afgelasting gekozen. „Er is niet vol doende ruimte op de velden op ons sportpark", meldt de club. Aanleiding Kwaliteit gaat beide trainers aan het hart. Okkali en Van Rooijen volgen de trainersopleiding bij de Nederlandse Boksbond (NBB). Daar worden trainers grondig on derwezen in bokstechniek en be geleiding van trainingen en wed- strijdboksers. Ook anatomie en fy siologie behoren tot de opleiding. Okkali: „Er zijn daarnaast allerlei stage-opdrachten, zoals wed strijden organiseren en begelei den." Okkali en Van Rooijen besloten daarvoor samen clubkampioenschappen op te zetten. Van Rooijen: „Je kan de club zo ook wat teruggeven." Wedstrijdervaring is wat de clubs terugkrijgen. Voor Goes, de jongste vereniging, is dat nieuw. DOS heeft een rijke wedstrijdge- Goes, dat wordt gewoon een mooie pot. Sterke boksers, fit, dan word ik echt benieuwd." Respect heeft hij voor het gehele deelnemersveld, nieuwelingen evengoed als oudgedienden. „Bok sen vraagt het uiterste van je. Hou maar eens zes minuten vechten vol, als je dat kan dan ben je al een heel eind." Toekomst Als het aan beide clubs ligt, zijn deze kampioenschappen weer de eerste van meerdere de komende jaren. Okkali: „Het boksen in Zee land mag weer op de kaart. Bij suc ces doen we het zeker vaker." Ook zijn de wedstrijden wellicht een opstapje naar regionale en natio nale competitie. Van Rooijen: „We hopen dat het enthousiasme voor het boksen nog groter wordt en dat er een paar boksers doorstromen tot wedstrijdboksers. En natuurlijk is het ook een visitekaartje voor de clubs." Sportief boksen staat voorop. Van Rooijen. „Kennisma ken met elkaar, niet wild rossen maar genieten van stukjes techniek. En familie en vrienden die hun boksers nog nooit hebben zien boksen... Het wordt sowieso een geslaagde middag." Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, Pablo Picassop- lein 126, Vlissingen. Entree: €5,-. De Nederlandse bokssport kent na magere tijden weer een opleving. Ook in Zeeland. De Vlissingse bok sclub BC DOS ziet stijgende leden aantallen en het in 2014 opgerichte Boxing Goes heeft zijn erkenning bij de Nederlandse Boksbond (NBB) bijna binnen. Hugo van Rooijen (37), een van de trainers van BC DOS, merkt dat het ledenaantal van de club groeit. „Boksen wordt steeds meer gezien als een goede sport voor je alge mene fitheid, vechtsporters wor den breder geaccepteerd als seri euze sporters, ook op tv. Boksen is niet meer zo verbonden aan een specifieke doelgroep, allerlei soor ten mensen vinden nu hun weg er naartoe." Selim Okkali (38), trainer van Boxing Goes, benadrukt dat er ook buiten de NBB-boksclubs volop aan boksen wordt gedaan. „Zelf gaf ik vanaf 2008 les in Kortgene en la ter in Goes. Maar vaak ontbreekt het trainer-coaches in sportscholen aan voldoende sportief-anatomi- sche kennis. Dat is jammer." Okkali begon zelf met kickboksen en pas later met boksen, eerst noodge dwongen wegens blessures. „Maar al snel vond ik boksen een leukere sport dan kickboksen: het is wat breder, wat technischer." schiedenis. Nu krijgt ook de jongste generatie de kans om met het wed strijdelement kennis te maken. Van Rooijen: „DOS heeft sinds het be gin in 1945 altijd voort weten te be staan dankzij het harde werk van zoveel mensen. Zeker in de jaren zeventig hadden we een hele stal Kennismaken met elkaar, niet wild rossen maar genieten van stukjes techniek wedstrijdboksers. Niet gek, Vlissin gen is een echte boksstad. De jeugd en ook veel senioren vandaag zijn erg nieuwsgierig wat er allemaal bij wedstrijden komt kijken." De trainers hebben een NBB- scheidsrechter geregeld, net als ring en mat, beker, jury en aankleding. Okkali: „Verwacht geen grootscha lig gala met vuurwerk en danseres sen, hè! Het doel blijft om voor veel mensen een leerzame en leuke dag te organiseren." Van Rooijen weet zeker dat het prachtige matches zullen worden: „Onze Marciano Pi nas tegen Oscar Wehmuller uit woensdag 28 maart 2018 VOETBAL KARTEN Jean-Pierre Hameiink werd 3de in de fi nale van de KZ2 plus-klasse. foto bas kaligis TURNEN ATLETIEK m Bij de junior world series mountain bike in Marseille hebben de broers Mick en Tim van Dijke beiden een plaats in de top-10 behaald. Mick (foto) werd 3de en Tim werd 9de in de internationaal sterk bezette wedstrijd. De Hulster atle tiekvereniging RKHAV houdt ko mende zaterdag opnieuw de tradi tionele hardloop wedstrijd 25Km van Hulst. Favorie ten dienen ge zocht te worden in voornamelijk Bel gische atleten en wellicht melden er zich enkele Ne derlandse lopers om de wedstrijd mede kleur te geven. De 25 kilo meter wedstrijd gaat zaterdag om 14.00 uur van start op de Piet Vonck- baan in Hulst. Daarnaast staan er ook nog een paar nevenafstan den op het pro gramma over 12.800, 7.200 en 3.000 meter. O CL CO 'Hou maar eens FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Anna de Bruyckere Vlissingen - Hugo van Rooijen, trainer BC DOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42