Editors kan live nog jaren vooruit SoLmaR.nl 29 dagen »ou vanaf Hotel Belvedere dagen Salou 588740 Hotel Vil la Romana Voor de derde keer spelen ze in juni als vice-headliner op Pinkpop. Voor de tweede keer gebeurt dat zonder gitarist en mede-componist Chris Urbanowicz. Ook in nieuwe bezet ting (twee verse krachten werden in 2012 ingebracht) én zonder veel noe menswaardige nieuwe hits blijft Edi tors' grote populariteit met gemak in stand. In de Ziggo Dome bleek al snel dat de band feitelijk maar een echte suc cesmagneet bezit: frontman Tom Smith (36). Goed beschouwd vormt hij een eenmansfractie met, ergens weggestopt in het duister gelaten po dium, de rest van de band. Ook gister bleken Smith co in de juiste vorm: met een daverend nieuw album vol zwarte elektro op zak heeft de band zelfvertrouwen genoeg om zijn grootste prijsnummers tot de tweede helft van de show te bewa ren. Die songs - An End has a Start, The Rating Rats, Munich - zijn allen al zo'n tien jaar oud, maar sleet zit er al lerminst op de uitvoeringen. Daarbij past single Magazine van het laatste album Violence naadloos in het don kere synthesizerrock-repertoire van de groep. Een aanraakbare gezinsband zal Editors nooit worden, maar live kan de band moeiteloos nog jaren voor uit. Laat Pinkpop maar komen. Dekker refereert aan het recente op treden in Danes studio, waarbij Dane een poedelnaakte man voor Maans neus liet dansen. De zange res barstte van schrik in tranen uit. Van Inkel: „Goed om erbij te zeggen dat Frank elke week al een grap met haar uithaalde. Dit was onderdeel van een running gag. Maar het is ty pisch Dane. Die is snel, intelligent, heeft gevoel voor het medium en veel lef. Hij maakt stoutejongensra- dio." Erik de Zwart nam Dane ooit aan bij Radio 538. „Daar wilde hij per se niet op Robert lijken. Ik kan me ook herinneren dat ik op een gegeven moment riep: 'Je moet eens wat gaan doen!' Frank kon echt een luie flikker zijn. Daar heeft hij wel naar geluisterd. Inmiddels kent hij alle facetten van het omroeplandje." Concluderend: „Ja, ik vind Frank best geschikt voor de plek van Evers. Hij doet RTL Boulevard ook héél goed. Daar zagen we een meer sym pathieke Dane. Dat is wel belang rijk, want als je even niet sympa thiek bent op de radio, haken men sen af." Van Someren vindt Dane 'de be ste opvolger die ze in huis hebben'. „Natuurlijk, het zijn grote schoenen om te dragen. Frank moet vooral zichzelf blijven. Dan houd je het het langst vol. Hij is er klaar voor. Hij is creatief, heeft ervaring én lef. Frank durft op z'n bek te gaan. Is meer po lariserend: of je vindt hem gewel dig, of niks. Een aantal mensen zal afhaken, maar daarom moet hij ook de tijd krijgen." zullen luisteraars gaan vergelijken, want ze missen iets wat vertrouwd is. In dat opzicht begint hij met een 2-0 achterstand, maar Frank moet een eigen invulling geven aan het programma en vooral niet doen wat Edwin al deed. Het is niet alleen mu ziek draaien, maar ook een lekkere sfeer, verschillende items en livemu ziek. En daar heeft hij de gunfactor, want ik hoor dat artiesten er graag komen, al weet ik dat van zangeres Maan niet meer zeker." per se niet op zijn broer Robert Jensen lijken 10-daagse busvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 7 mei 2018 Gratis ontbijt bij aankomst! Meerdere data t/m juni in prijs verlaagd! 8-daagse vliegvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 22 mei 2018 299,- Vertrek op 12 juni 2018 385,- Thuis aan de Costa woensdag 28 maart 2018 Frontman Tom Smith. FOTO MARCEL WAGENAAR ROCK Rockformatie Editors bleek gister avond in de Amsterdamse Ziggo Dome in vertrouwde vorm: donker, licht depressief en vooral daverend hard. Stefan Raatgever ▲Robert Jensen (I) met zijn broer Frank Dane. Dane oogstte veel kritiek met het verrassingsoptreden van een stripper tijdens een liveoptreden van zangeres Maan. fotoradio538 —Erik de Zwart radiomaker Op ca 600m van het strand en maar 250m van het centrum. Incl. Royal Class touringcar Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2-persoonskamer, incl. eventuele vroegboekkorting,. Adm. kost. vliegreis bedragen €17,50, voor busreis €10,00. Kijk op solmar.nl voor onze voorwaarden. Typefouten voorbehouden. Op ca 500m van het centrum en ca 750m van het strand Incl. retourvlucht Eindhoven - Barcelona en transfer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29