21 wc Oranje verliest van Rusland Schippers opent in Doha Armstrong niet in Vlaanderen UITSLAGEN De jongelingen Dylan Groenewegen (24) en Timo Roosen (25) moeten de komende periode het gemis van klassiekerspecialist Lars Boom opvangen bij Lotto-Jumbo. De verwachtingen worden getemperd. „Als Timo tiende wordt, hangen we de vlag uit." Dwars door Vlaanderen 2018 Druk? Dylan Groenewegen gedijt er prima onder. Stiekem geniet hij als verslaggevers zich voor de start verzamelen bij de teambus. Borst vooruit, blinkende zonnebril, be nen glimmend van de olie. Dat hij naar voren wordt geschoven als kopman nu Lars Boom niet fit ge noeg blijkt voor de Vlaamse klas siekers? Geen probleem, zegt Groe newegen. „Als ik dit jaar zie: ik win Kuurne-Brussel-Kuurne, pak veel koersen. Dan is het logisch dat her een beetje druk geeft. Alleen maar goed. Want als er geen hond tegen je aanpist, is het ook niet goed. Het geeft alleen maar meer motivatie en moraal." Groenewegen sprintte vorig jaar in Dwars door Vlaanderen naar een vijfde plek in Waregem. Hij was veruit de sterkste in een groep ach ter winnaar Yves Lampaert. Die uitslag werd uitgelegd als een voor bode van zijn potentie in de Vlaamse klassiekers en maakt dat de Lotto-]umboploeg vandaag voor hem rijdt. Volgende week woens dag volgt de Scheldeprijs en ander halve week later Parijs-Roubaix. Investering Groenewegen heeft een broertje dood aan ereplaatsen en wil altijd winnen, maar zijn klassiekerpro- gramma is in eerste instantie een investering voor de toekomst. „Nu is de sprint mijn goede punt. Ik heb Kuurne-Brussel-Kuurne al gewon nen, maar ik wil het in de toekomst ook goed doen in de klassiekers." Hij en zijn kamergenoot Timo Roosen moer proberen de leegte te vullen die is ontstaan nu Boom het volledige Vlaamse voorjaar over slaat. Boom was voor twee jaar aan getrokken en zou automatisch kop man zijn in de kasseienklassiekers, maar stelde vorig jaar al teleur door een gebrek aan vorm. „Toen haalde Lars totaal niet het niveau waarop we hadden gehoopt en was iedereen gefrustreerd", zegt ploegleider Nico Verhoeven. „Hij zelf, maar ook de ploeg en alle ren ners die er omheen reden. Die kon den toen niet in één keer de knop omzetten dat zij het moesten doen. Dit jaar moesten we een keuze ma ken, anders kom je weer in de situ atie als vorig jaar." Druk is alleen maar goed. Als er geen hond tegen je aanpist, is het ook niet goed. Het geeft alleen maar meer motivatie en moraal voor mij Groenewegen en Roosen zijn minder ervaren, maar worden ge acht de last van het kopmanschap te dragen. „Dat ze jonger zijn is niet erg, maar daardoor zijn ze ook min der voorspelbaar", zegt Verhoeven. „De kwaliteit van de echte toppers is dat ze altijd goed zijn. Als Timo en Dylan hun dag niet hebben, dan kunnen we ze daar moeilijk op af rekenen. We verwachten ook niet dat Timo opeens podium plaatsen rijdt. Wordt hij twintigste, dan zijn we niet teleurgesteld. Als hij tiende wordt, hangen we de vlag uit." Roosen was met een 16de plek de beste Nederlander in Omloop het Nieuwsblad. Vorige week lag hij 'onderop de stapel' in de massale crash in E3 Harelbeke. Zondag in Gent-We- velgem reed hij at tent voorin, maar toen de finale echt losbarstte vond hij zich zelf terug in de tweede groep ach ter de favo rieten. „Her is toch an ders dan normaal, als heel de ploeg voor mij rijdt", zegt Roo sen over zijn wittebroods weken als kopman. „Een beetje wennen." Dat geldt voor Groe newegen alweer wat minder. Hij won een Tour-etappe op de Champs Élysées in Pa rijs, Kuurne-Brussel- Kuurne en een rit in Parijs-Nice. Niet zo gek dat de verwach tingen toenemen, vindt Verhoeven. „In Dwars door Vlaanderen gaat het Dylan. Hij is de kopman dat in die wedstrijd ook jaren gewend. Het is een hoofddoel voor hem, al vanaf winter. Dylan blijft altijd rustig. Een echte leider, een sprinter en hij wil altijd win nen. Elke koers, groot of klein." woensdag 28 maart 2018 WATERPOLO De Neder landse waterpolosters heb ben in de World League opnieuw een nederlaag ge leden tegen Rusland. De ploeg van bondscoach Arno Havenga verloor in het zwemcentrum Rotter dam met 12-13. Bij een zege was Oranje zeker geweest van de finale.In Rusland verloren de vrouwen van Havenga met 9-6. ATLETIEK Dafne Schippers opent haar atletiekseizoen op 4 mei in de wedstrijd uit de Diamond League in Doha. De tweevoudig we reldkampioene op de 200 meter maakt deel uit van een topveld op de 100 meter. Schippers zal sprin ten tegen onder anderen olympisch kampioene Elaine Thompson uit Ja maica. WIELRENNEN De omstre den komst van Lance Arm strong naar de Ronde van Vlaanderen is van de baan. De levenslang geschorste oud-renner heeft afgezegd wegens droevige privéza- ken.„Het spijt me enorm dat ik door familie-omstan digheden de Ronde van Vlaanderen niet kan bijwo nen", meldde Armstrong gisteren. VOETBAL Oefeninterlands: Rusland - Frankrijk 1-3 Denemarken - Chili 0-0 Roemenië - Zweden 1-0 België - Saoedi-Arabië 4-0 Duitsland - Brazilië 0-1 Colombia - Australië nnb Engeland - Italië nnb Marokko - Oezbekistan nnb Spanje - Argentinië nnb TENNIS Miaml Mannen, 3de ronde: Coric (Kro/29) - Soek (VS/8) 5-7 7- 6 (4) 6-3, A. Zverev (Dui/4) - Ferrer (Spa/28) 2-6 6-2 6-4. 4de ronde: Isner (VS/14) - Cilic (Kro/2) 7-6 (0) 6-3, Chung (ZKo/19) - Sousa (Por) 6-4 6-3, Raonic (Can/20) - Chardy (Fra) 6-3 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Stephens (VS/13) - Kerber (Dui/10) 6-1 6-2. Kopmannen in hun wittebroodsweken Start Ingelmunster Waregem Engelhoek Oudenaarde (erkem Ronse Daan Hakkenberg Rotterdam/Roeselaere Dylan Groenewegen (I) en Timo Roosen op de kasseien, fotöscorvos - Dylan Groenewegen (24) Finish Kruishoutem Desselgem Harelbeke GENT Kortrijk Zwevegem Avelgem Vandaag op tv vanaf 14.30u op Sporza en Eurosport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21