Quiz voor mariniers jokt een beetje Verdwijnen Walsoordens bedrijf klap voor de regio v i Stokoud dankzij Y je moeder Geen cv-ketels op gas meer Walcheren Geld Goed 'IENS staat steeds verder van me af' t. W y Hoge ouderdom wordt vooral genetisch door moeders doorgegeven Vijfjaar geleden werkten in Wals oorden nog 200 mensen, inmid dels is dat aantal al met tientallen geslonken. Pabo is onbereikbaar voor commentaar. Het personeel is inmiddels ingelicht over het faillis sement. Uit een mail die ze gisteren ont vingen, blijkt dat het salaris voor deze maand nog betaald wordt. Uit die mail blijkt ook dat een schuld eiser naar de rechtbank is gestapt, waarna die gisterochtend het fail lissement uitsprak. Het bedrijf heeft, zo staat in de mail, 'totaal geen reserves meer', maar hoopt nog wel op een doorstart met een 'select team'. Er is inmiddels een curator aangesteld. Die gaat van daag op bezoek bij het bedrijf. Van het personeel wordt verwacht dat het voorlopig doorwerkt. Meerdere werknemers in Walsoorden voel den de afgelopen weken de bui echter al hangen, laten ze anoniem weten. Toch komt de klap bij hen hard aan. Het ging al langere tijd niet goed met het moederbedrijf van Pabo, het Duitse Beate Uhse. Eind vorig jaar vroeg de Duitse tak al faillisse ment aan. Onlangs bleek dat een miljoenenlening nodig was om ook het Nederlandse deel boven water te houden. Dat heeft niet mogen baten. Nu valt alsnog het doek voor het postorderbedrijf. Pabo ontstond zo'n 34 jaar gele den uit een 06-sekslijn van de Hul ster broers Patrick en Adrie Bod- daert, en werd in 1999 overgeno men door Beate Uhse. In 2010 was het erop of eronder. Nadat een deel van het personeel werd ontslagen, veranderde de missie van Pabo. Seks was immers voor veel klanten Het bedrijf hoopt nog wel op een doorstart met een 'select team' gratis op internet te vinden. Er werd voortaan ingezet op vrou wen. Daardoor werd in 2013 weer winst gemaakt, voor het eerst sinds 2008. Tachtig procent van de klan ten was inmiddels vrouw, de helft van de omzet kwam voort uit de verkoop van lingerie. Daarna plukte Pabo vruchten van Fifty Shades of Grey. Die erotische film zorgde ervoor dat de verkoop van seksspeeltjes en massageolie een vlucht nam. Het is een grote klap voor de werkgelegenheid in de gemeente Hulst. Een paar jaar geleden sloot Neckermann in Sint Jansteen, eve neens een grote werkgever, al de deuren. Beate Uhse had, verdeeld over meerdere vestigingen, onge veer 600 personeelsleden. Klassieke op gas gestookte ketel na 2021 taboe »ps Nieuwsmedia FOTO ANP Met een ludieke quiz wil de Provincie het ijs breken richting mariniers die er geen zin in hebben naar Zee land te verhuizen. De juiste antwoorden op de vragen moeten de militairen een positievere blik op met name Vlissingen geven. Maar met de waarheid neemt de quizmaster het niet zo nauw.ZEELAND 2 Tientallen ontslagen door faillissement Pabo Na de Duitse tak is ook het Ne derlandse deel van Beate Uhse, moederbedrijf van erotisch postorderbedrijf Pabo in Wals oorden, failliet. Dat laten inge wijden weten aan deze krant. Bob Maes Walsoorden Regenachtige woensdag woensdag 28 maart 2018 8°C pzc.nl Ook voor het laatste fnt regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Met de uitslag van Beste Uitje 2018!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1