4 Oranje heeft na week onder Achtervolger Ajax kan hoop putten, PSV is 18 Na de interlands gaan de schijnwerpers weer vol op de titelstrijd in de eredivisie. Alhoewel, strijd? Koploper PSV heeft een comfortabele marge van zeven punten op Ajax. Maar in de historie van de eredivisie zijn gekke dingen gebeurd. Vier wonderlijke ontknopingen op een rij. *1 Kort Zuinige zege Jong Oranje Jong Oranje (foto) heeft het EK-kwalifka- tieduel met Jong Andorra met t-o gewon nen. In het bergstaatje was Arnaut Groene- veld (NEC) de matchwinnaar. In de 41ste minuut scoorde hij uit een vrije trap. Oranje staat nu tweede in groep D met 11 uit 6. En geland staat eerste met 13 punten. De groepswinnaars plaatsen zich, de vier beste nummers twee spelen play-offs. Miedema terug bij Oranje Vivianne Miedema keert na een blessure te rug in de selectie van het Nederlandse vrou wenvoetbalteam voor de belangrijke WK- kwalificatiewedstrijden tegen Noord-Ier- land en Ierland (6 en 10 april). Stevens op kandidatenlijst Huub Stevens (foto onder) treedt mogelijk toe tot de raad van toezicht van Schalke 04. De 64-jarige Nederlander, oud-coach van de Duitse voetbalclub, staat op de kandidaten lijst voor de verkiezingen op 3 juni. Brazilië heeft zijn revanche Brazilië heeft de oefeninterland in en tegen Duitsland met 0-1 gewonnen. Daarmee heeft de ploeg enigszins revanche genomen voor de pijnlijke nederlaag die het in 2014 leed op het WK in eigen land in de halve fi nale. De Mannschaft hield toen huis en won met 7-1. Gabriel Jesus werd gisteren match winnaar. Flitsen UEFA r*» X. Neuer Keukeleire 1990/1991 PSV kampioen PSV-trainer Bobby Robson zegt het na de 4-1 nederlaag bij FC Groningen in de kleedkamer berus tend: it's over, folks. De uitslag van concurrent Ajax, dat uit tegen het SW van Dick Advo caat speelt, weet hij dan nog niet. Maar ja, de Engelsman gaat er blindelings van uit dat Ajax wel even wint van de Schiedammers. Niet dus. Op Het Kas teel van Sparta (SW speelt dat seizoen alle thuisduels in de Kuip, alleen tegen Ajax niet) voltrekt zich een mira kel. Eindstand 1-0, doelpuntenmaker Zier Tebbenhoff. Een week later wordt PSV op doel saldo alsnog kampi oen. 1992/1993 Feyenoord kampioen PSV ligt op kampi- oenskoers. Maar dan is er een bommelding (vermoedelijk door een Feyenoord-fan) bij Dordrecht '90-PSV. De Eindhovenaren staan o-r voor, maar het duel wordt ge staakt. Tij dens het res- tant, twee weken later, gaat het mis: 2-2. En dan is er vier da gen later ook nog die losse flodder van Ed- ward Sturing tijdens Vitesse-PSV. Keeper Hans van Breukelen (foto) blundert op zichtig bij de enige treffer van de wed strijd. Sturing kan het zich feilloos herinne ren. „Eigenlijk wist ik helemaal niet wat ik ging doen. Ik zag waarschijnlijk geen oplossing, drib belde over de middenlijn en schoot op doel." Daarna sloeg de pa niek toe bij PSV, met Romario op het veld. Sturing: „Ik wist: hier beslis ik de titel strijd." Feyenoord is een week later kampioen. LottO; Quote van de dag 'Drie dagen op rij zonder pijn in mijn knie. Ik begin erop te vertrouwen' Het liep al tegen middernacht toen Ronald Koeman in de pers zaal van het Stade de Genève zei. „Pfff, In het buitenland krijg ik niet allemaal vragen over syste men, hoor. En ook niet over pro cessen. Daar zeggen ze: 3-0 ge wonnen? Gefeliciteerd. En verder geen vragen meer." Het was gespeelde ergernis van de bondscoach. Die met een grijns vervolgde: „Maar oke, ik doe er zelf aan mee. Ik begreep dat jullie vanaf je hotelbalkonnetje precies konden zien hoe onze laatste be sloten training voor Portugal ging. Nou, het was de eerste keer dat ik daags voor een wedstrijd nog tac tisch trainde. Maar we willen met Oranje dan ook écht anders spe len. En dat vergt tijd. 'Portugal' is nog maar één zwaluw, maar we kunnen best optimistisch zijn. Nu de spelers hebben gezien dat het kan op deze manier, en ook met deze bereidheid, moeten we ons kunnen plaatsen voor het EK. Ja, in 2020 moeten we er gewoon weer bij zijn." Twee totaal verschillende wed strijden waren het, tegen twee deelnemers aan het WK. Koeman heeft tegen Engeland en Portugal al aardig kunnen zien wat werkt en wat (nog) niet. Maar belangrij ker: spelers hebben het zélf erva ren. Koeman nam Memphis als voorbeeld. Die zag hij tegen Portu gal hard werken voor het team, zo wel in balbezit als bij balverlies. „Terwijl ik hem tegen Engeland zag wandelen. En hij niet alleen. Er waren fases in die wedstrijd dat wij 30 seconden lang niet eens in beeld kwamen, doordat we liepen te wandelen. Dat kan niet. Dat is echt niet meer van deze tijd." Optimisme Bij het voorzichtige optimisme na Portugal past wel een belangrijke relativering. Tussen november 2015 en zomer 2016 leek Oranje onder Danny Blind al eens op te woensdag 28 maart 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL l Vanaf komend seizoen mogen spelers in één seizoen voor twee verschil lende clubs uit komen in de Champions League of Eu ropa League. Tot nu toe was zoiets niet mo gelijk na een wintertransfer van een voet baller. Manuel Neuer heeft gisteren zijn 32ste ver jaardag gevierd met een ren tree op het trainingsveld. De doelman van Bayern raakte zes maanden gele den gebles seerd. IS Hoezo titelstrijd beslist? Het kan gek lopen... Tekst Daniël Dwarswaard EINDSTAND 1. PSV 34-53 84-28 2. Ajax 34-53 72-21 EINDSTAND 1. Feyenoord 34-53 82-32 2. PSV 34-51 81-34 Jens Keuke leire zou tij dens de 'dolle 19-daagse' acht wieler koersen afwer ken, maar door een infectie van de lucht wegen is het het hele voor jaar geschrapt. Jordi Cruijff vertrekt na dit seizoen als hoofdcoach bij Maccabi Tel Aviv. Hij ging zes jaar geleden aan de slag in Israël. Jeffrey Gouweleeuw kan komend week einde na twee maanden afwezigheid zijn ren tree maken bij Augsburg. Hij is hersteld van een knieblessure. De Nederlandse tafeltennisteams hebben goede zaken gedaan met het oog op plaat sing voor het EK 2019. De mannen wonnen bij Estland met 3-0. De vrouwen boekten een uitzege bij Kroatië: 2-3. Robert Gesink (31) is geholpen door een Spaanse biomechanicus Het Nederlands elftal rechtte de rug na de nederlaag tegen Enge land en toonde een totaal ander gezicht tegen Portugal (3-0 zege). Er zijn nogal wat conclu sies te trekken na de eerste echte week van bondscoach Ronald Koeman. Maarten Wijffels Genève

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18