V B. gelooft niet dat hij dominee met hamer sloeg H5 P J 14 NIEUWBOUWWIJK MILJONAIRSPARADIJS IR De prijzen stijgen jaarlijks met5tot6 procent 'i~ - S"- ;-± m na «82 Interesse? Voor 50.000 euro - per vierkante meter welteverstaan - heb je een appartement. Het is goed toeven aan de rots van Monte Carlo, maar de rijken zitten wel al jaren als haringen in een gla- moureuze ton in het ministaatje. De laatste grote uitbreidingswijk, Font- vieille, is al meer dan 25 jaar geleden opgeleverd. Met zo'n 38.000 inwo ners op amper 202 hectare is het al tientallen jaren druk in het rijk van de Grimaldi's. Ter vergelijking: bij ons is Heemstede de kleinste ge meente met een oppervlakte van 694 hectare. Uitbreiding op het land is in Monaco geen optie. Dan zou Frankrijk, waar door het ministaatje wordt omringd, moeten wijken. Dus net als bij Font- vieille is gekeken naar waar het ge makkelijkst een nieuwe wijk op de zee kan worden gewonnen. Want prins Albert II is net als zijn vader een prince-batisseur, een bouwprins. Makkelijker gezegd dan gedaan, maar aan geld en middelen geen gebrek en dus is het project 'Anse du Portier' intussen in volle gang. Voor de kust van het prinsdom zal in de volgende jaren een strook van zes hectare te bebouwen grond - net geen tien voetbalvelden - verrijzen. Het uitbreidingsgebied komt vlakbij het Grimaldi Forum en het Fairmont Hotel, waar de Formule i-coureurs jaarlijks vlammen. In de nieuwe wijk, direct onder de Franse 'voorstad' Roquebrune Cap- Martin zullen privé-investeerders een residentieel en commercieel pro ject neerzetten met een eigen jacht haven, een promenade, wat villa's en 120 luxe-appartementen. Pa rels voor de vele multi miljonairs die nu al ja ren wachten op een woning in Monaco. Het tekort aan woningen joeg de prijzen voor een flat volgens Bloomberg de hoogte in naar ge middeld 41.000 euro per vierkante meter. Vijf miljoen en meer is geen uitzondering meer voor niet eens al te ruime appartementen. „Dit zal Monaco een boost geven", zei Michel Dotta, de voorzitter van vereniging van vastgoedmakelaars van Monaco in het Vlaamse dagblad De Tijd. „De vraag naar appartemen ten ligt hier al jaren 10 procent hoger dan het aanbod. De prijzen stijgen jaarlijks met 5 tot 6 procent. Wat ex tra luxe-appartementen zijn dus meer dan welkom." Niet dat het door de uitbreiding al lemaal veel goedkoper zal worden. De investeerders van het nieuwe wijk gaan uit van prijzen tussen de 50.000 en 100.000 euro per vierkante meter - nog flink hoger zelfs dan in de topwijken van New York, Londen en Hongkong - en hopen zo'n 3 mil jard euro te vangen. Maar zo ver is het nog niet. Eerst moet de zee wij ken. Om betrouwbare funderingen en een dijk van 400 meter aan te leg gen, worden nu eerst betonnen blok ken in zee gestort. Met zand en ste nen zal daarna de nieuwe woonwijk aangelegd worden. Tegen 2025 moet het project klaar zijn. Ook zou hij, ruim voor zijn daad, tegen een tante hebben gezegd dat hij naar de gevangenis zou gaan en dat dan al zijn problemen voorbij zouden zijn. Een en ander heeft de officier van justitie voor de recht bank in Arnhem gezegd bij de eer ste niet-inhoudelijke zitting tegen pianostemmer B. B. zou de bewuste novemberdag de piano van de kerk in Rhenoy stemmen. Zowel in zijn agenda als in die van de dominee stond de af spraak vermeld. B. stelde vast dat het instrument niet was te stem men. De dominee verklaarde dat B. haar vervolgens vanuit het niets neersloeg. Wassenaar werd hevig bloedend gevonden en wist uit te brengen dat de pianostemmer uit Tricht haar met een hamer had aangevallen. Op verzoek van de advocaat van B. wordt ze binnenkort gehoord over haar versie van wat er is gebeurd. B. reed na zijn daad naar zijn tante in Wadenoijen, schetst de of ficier van justitie het verdere scena rio. Daar vertelde hij zijn tante: „Het is foute boel. Er is iets gebeurd in de kerk. Een ongeluk. Het is mijn schuld. Mijn leven is voorbij." W 50-jarige pianostemmer wordt verdacht van poging tot moord in kerk Voor de deur van zijn tante zakte de verwarde pianostemmer in elkaar. B. had een hartaanval gehad. Giste ren bleek dat hij ruim een maand in coma heeft gelegen en pas twee we ken geleden door de politie kon worden verhoord. In de bus waarmee B. van Rhenoy naar Wadenoijen rijdt, vond de po litie later de agenda van dominee Wassenaar met daarin de factuur die hij heeft uitgeschreven voor het onderzoek aan de piano. In de Arnhemse rechtszaal keek B. gisteren schichtig om zich heen. Praten ging hem moeilijk af en zijn handen kon hij niet bewegen. Zich zelf wassen gaat niet, daarom ver blijft hij nog altijd in het gevange nishospitaal in Scheveningen. „Het is ook voor hemzelf de vraag hoe dit heeft kunnen gebeuren. Hij weet het niet", aldus zijn advocaat Jan Peter van Schaik. De aanklager betwijfelt of de pianostemmer he lemaal niks weet. Volgens Van Schaik is het voor B. of hij in een verkeerde film terecht is gekomen. „Hij vindt het onaan nemelijk dat hij dit heeft gedaan en zegt dat hij nog geen hond kan slaan. Het is één groot raadsel. En hij heeft groot verdriet dat hij ie mand dit heeft aangedaan." Dominee Wassenaar is druk met revalideren. Ze zit in een rolstoel en is eenzijdig verlamd door de aanval. Ze is wel bij de zitting aanwezig en hoorde met een ernstige blik hoe de stand van zaken is. De rechtbank vindt ook dat de verdediging de computer van B. mag onderzoeken om te kijken of het mogelijk is dat een ander ver antwoordelijk is voor de lugubere zoekopdrachten. De volgende zitting is op 19 juni. woensdag 28 maart 2018 GO 1 „„„1 HM ■lül! df H'l ■fltl Ai ÉN - -im In 2025 moet de nieuwe woonwijk klaar zijn. De prijs voor een appartement bedraagt 50.000 euro... per vierkante meter, artistimpressionsmbacity Monaco bouwt villa's op zee Dwergstaat Monaco is al jaren vol gebouwd. Toch staan de rijken der aarde te dringen voor een plekje in het belastingparadijs. Dus gaat het prinsendom uitbreiden... op zee. Steven Swinnen Monaco La Turbie Mon1 Carlo MONACO Cap-d'Ail lo Middel landse Zee Nieuwbouwwijk Anse du Portier Michel Dotta, vastgoedmakelaar De 50-jarige Wijnand B. uit Tricht die wordt verdacht van poging tot moord op dominee Ebi Wassenaar uit Rhenoy, heeft in de periode voordat hij haar aanviel op internet gezocht naar 'slaan met hamer' en 'slaan op het hoofd'. Van de aanslag, op 21 november 2017, herinnert hij zich evenwel niets. Harold Schuil Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14