€499 EUWS 11 Moeder gedode Franse agent: Profiel Op de fiets door de Gouden Eeuw ZEGEN BLOEMEN VOOR DE PAUS De Franse luitenant-kolonel Arnaud Beltrame krijgt vandaag een nationaal eerbetoon in Parijs. De nationale held nam de plaats in van een gijzelaar, en moest die heldendaad met zijn leven bekopen. Arnaud Beltrame -luitenant- kolonel Arnaud Bel trame redde niet zomaar mensen. Hij deed het omdat hij christen was. „Hij heeft zich zelf opgeofferd. Dat kan je alleen maar begrijpen vanuit zijn geloof', zegt zijn vrouw Marielle. „Wat hij deed, deed hij als politieman én als christen. Die twee kan je niet scheiden." Echtgenote Ma rielle Beltrame deed haar verhaal in het christelijke tijdschrift La Vie. Het was de eer ste - en waarschijnlijke enige - keer dat ze publiekelijk vertelde over haar man. Niet toevallig deed ze dat in La Vie: het echt paar was belijdend katholiek. „Zijn ouders waren niet echt gelovig. Hij heeft zich bekeerd tot het katholicisme in 2008", aldus de priester die het stel begeleidde voor het kerkelijk huwelijk. In 2016 waren Arnaud en Ma rielle al voor de wet getrouwd, maar over anderhalve maand moest ook de kerkelijke ceremo nie volgen. „Dat wilden we in Bretagne doen, Arnaud kwam daarvandaan." Zover kwam het niet. De 44-jarige gendarme Arnaud Beltrame was vorige week vrijdag ter plekke in het Zuid- Franse Trèbes toen een moslimterrorist daar mensen gijzelde in een supermarkt. Beltrame ging naar binnen, legde zijn wapen neer en vroeg de gijzelnemer om een gewonde vrouw te laten gaan. Hij zou haar plaats inne men. „Politiewerk, dat stond voor hem gelijk aan het bescher men van mensen", aldus zijn vrouw. De terrorist, die handelde uit naam van IS, stemde toe in de 'ruil'. Maar een paar uur later schoot hij Beltrame in zijn voet en arm en stak hij hem herhaal delijk met een jachtmes in zijn Beltrame was competent en van hoog niveau hals. De politieman overleed aan zijn verwondingen. „Hij heeft zijn leven op geofferd voor ande ren", reageerde pre sident Emmanuel Macron. Minister van Binnenlandse Zaken Gérard Col- lomb prees publie kelijk de 'heldhaftige en heroïsche' actie van de luitenant-ko lonel. Beltrame groeide in korte tijd uit tot een nationale held. In het hele land werden bloe men gelegd bij poli tiebureaus, in supermarkten in heel Frankrijk werd afgelopen maandag al een minuut stilte in acht genomen. Zelfs de Ameri kaanse president Donald Trump twitterde over de gedode agent: „Frankrijk eert een grote held." Zijn moeder Nicole Beltrame op de Franse radio: „Arnaud stond altijd klaar voor anderen. Hij wilde het vaderland dienen." In 2005 was hij gestationeerd in Irak, als lid van een elite-een heid van de gendarmerie, en voerde hij 'met gevaar voor eigen leven' een reddingsoperatie uit voor een Francaise die op het punt stond te worden ontvoerd. Het jaar erna sloot hij zich aan bij de Republikeinse Garde: vier jaar lang verzorgde hij met zijn eenheid de be veiliging van het het Élysée, het presiden tiële paleis. „Hij was competent en van hoog niveau", aldus betrokkenen. „Hij was een idea list, wilde alleen maar het beste", al dus zijn moeder. Dat was in zijn werk zo, en dat was thuis zo. „Ar naud wilde maar één ding: een goede echtgenoot zijn. Mij blij maken. Hij steunde me altijd", zegt zijn vrouw. Vandaag zal zij aanwezig zijn bij de nationale ceremonie in Les Invalides in Parijs, die wordt ge organiseerd als eerbetoon aan haar man. President Macron zal er een toespraak houden. Vanaf pharosreizen (P Exclusieve Lezersreis 8-daags f ietsrondje Holland Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl woensdag 28 maart 2018 PC 'Arnaud was een idealist' Frank Renout Parijs —Betrokkenen Hans van den Hende, de bisschop van Rotterdam, ze gent een vrachtwagen met bloemen voordat deze vertrekt naar het Vaticaan. Wanneer paus Franciscus op paaszondag om 12.00 uur de zegen 'urbi et orbi' uitspreekt, zal hij weer omringd zijn door de bloemen uit Holland. Naast de tul pen op de foto is de orchideesoort cymbi- dium, in groen en geel, dit keer de blikvanger op het Sint-Pieters plein. Meer dan 25 ar rangeurs en bloemis ten gaan twee dagen aan de slag met de ar rangementen die op de trappen van het plein en op het balkon van de paus worden gelegd, fotoanp Inbegrepen 7x overnachting met ontbijt in viersterrenhotets parkeergelegenheid bij het eerste hotel bagagevervoervanhotel naar hotel toeristenbelasting route-informatie roadbookdrager live-tips onderweg (via Whatsapp) 21/04-31/08 01/09-29/09 €509 €499 Prijzen in p.p. o.b.v. tweepersoonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-). Een prachtig rondje Holland, door bloeiende tulpenvelden, langs I Jsselmeer, Noordzee en Veluwe. En langs parels van steden, van Amsterdam en Haarlem tot Delft en Utrecht. De grachten van Amsterdam, waar trapgevels zich sierlijk in spiegelen. De straatjes van Delft, waar je je in een schilderij van Vermeer waant. De vesting van Naarden en het weidse water van Dordrecht... om in te lijsten zo mooi! Deze reis geeft je het gevoel dat je door een expositie van Hollandse Meesters fietst. Je ontdekt Hollands mooiste steden, maar ook stranden, bloemenvelden, de villadorpen van 't Gooi én het landschap van de grote rivieren. Je verblijf Je logeert in deze of vergelijkbare viersterrenhotels: Princess Hotel Amersfoort, NH Amsterdam Zuid, NH Leeuwenhorst Noordwijkerhout, NH Atlantic in de duinen van Den Haag, Apollo Hotel Papendrecht en NH Hotel Utrecht. Meer informatie: Ga voor Op de fiets door de Gouden Eeuw naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl825 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18532. :anasta! ÏPRYNG [SPRYNG fiets tussen de tulpenvelden rond de Keukenhof ontdek Hollands mooiste cultuursteden bagagevervoer van hotel naar hotel Zaandam Haarlem ^Amsterdam Zandvoort Hoofddorp Amstelveen Aalsmeer kBussum Noordwijkerhout" Katwijk aan Zee Hilversum. Leiden Wassenaar' Amersfoort Utrecht Wf Zoetermeer Veenendc •Nieuwegein Gouda Rotte rd ar lylaardinger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11