Gemeenteraad Goes zet vaart achter zoektocht burgemeester 3.000euro voor psychiatrische ruimte KORTING Winnaars voorrondes Spectra zijn bekend 7 TiLROE optiek BE Tricycle neemt het op vrijdag avond 25 mei op Klomppop in de finale op tegen Chav Cube, Gapy, Hunter Street en Potential Wonder. Zij wonnen de vier eer dere voorrondes in de Klomp. Een zesde finalist moet nog komen uit de workshopdag met winnaars van de publieksprijs. Bij iedere voorronde is een jury prijs en een publieksprijs uitge deeld. De winnaars van de jury prijs plaatsten zich direct voor de finale. De vijf winnaars van de Via voorrondes en een workshopdag plaatsen zes bands zich voor de finale op festival Klomppop publieksprijs maken tijdens de workshopdag in april uit wie de zesde finalist wordt. De vijf deel nemers zijn 0118, Lucky Bastard, Stockholm Syndrome, Civilin en Bram. Talentenjacht Spectra is een muzikale talen tenjacht die jonge bandjes een podium biedt. Via voorrondes en een workshopdag plaatsen uiteindelijk zes bands zich voor de finale op Klomppop. Dat fes tival wordt dit jaar gehouden op 25,26 en 27 mei. De partijen, inclusief Nieuw Goes, praatten in het stadhuis aan de Grote Markt onder meer over de procedure en de profielschets. „Die schets wordt waarschijnlijk in de vergadering van 19 april al vastgesteld", laat een woordvoer ster van de gemeente weten. Dan wordt duidelijk of de raad op zoek is naar een bruggenbouwer, een netwerker, een mensenmens of misschien wel allemaal. Het stre ven is om kort na de zomer een nieuwe burgemeester te hebben. Opvolger Hij of zij wordt in feite de opvolger van René Verhulst, die sinds sep tember in Ede aan de slag is. Mo menteel neemt burgemeester Herman Klitsie waar in Goes. De Het streven is om kort na de zomer een nieuwe burgemeester te hebben gemeenteraad wilde eigenlijk meteen in juni vorig jaar - toen het vertrek van Verhulst bekend werd - de procedure in gang zetten voor een 'permanente' nieuwe burgemeester. Die had dan waar schijnlijk eind vorig jaar of begin dit jaar kunnen worden benoemd. Stabiel Commissaris van de koning Han Polman vond het beter om een waarnemer te benoemen en de procedure pas na de verkiezingen op te starten. Hij vond dat er in verkiezingstijd een ingewerkte burgemeester moest zitten. Ie mand die een stabiele factor kan zijn, en dus geen burgemeester die net een paar maanden aan de slag was. Klitsie zit er sinds septem ber. THOLEN Om te voorkomen dat mensen met verward gedrag onte recht in een politiecel terechtko men, heeft GGZ Westelijk Noord- Brabant sinds vorig jaar in Halste ren een Spoedeisende Psychiatri sche Onderzoeksruimte (SPOR). De gemeente Tholen draagt daar dit jaar ruim 3.000 euro aan bij 'om dat de ruimte in een behoefte voor ziet', meldt de gemeente. Tholen werkt voor de SPOR samen met onder meer Bergen op Zoom, Roo sendaal en Woensdrecht. op de complete bril dinsdag 27 maart 2018 Tricycle heeft de vijfde en laatste voorronde van Spec tra gewonnen. In De Klomp ging de Walcherse band er met de juryprijs vandoor. De publieksprijs ging naar de uit Goes afkomstige Bram. Willem Adriaansens Ovezande Jong en oud knutselen samen GOES Leerlingen van het Goese Lyceum aan de Berg weg en bewoners van service flat De Schakel in Goes hebben de afgelopen weken samen ge handwerkt en geknutseld. De resultaten zijn sinds gisteren te zien in een kraampje in de hal van het wooncomplex. Het ini tiatief voor de samenwerking kwam van lerares Eva Martens, die op de school de kunstzin nige vakken geeft. „Ik vind dat de ervaring die ouderen heb ben op het gebied van hand werken en knutselen niet verlo ren mag gaan", legde ze giste ren uit. De dames van het handwerkgroepje waren en thousiast en dus hebben jong en oud samen de handen uit de mouwen gestoken. Ze maakten onder meer kaarten, kransen van schelpen, beschilderde oesters en werkjes met Zeeuwse knoppen. De spullen zijn nu 'te koop' in het kraam pje. Wie iets pakt, mag zelf weten of hij of zij iets geeft en hoeveel. „We hopen op een mooie opbrengst", zei Nel Bak ker van de handwerkgroep. „Want het geld is voor een nader te bepalen goed doel." De kraam werd gisteren door twee bewoners, mevrouw De Smed (I) en mevrouw Verburg, geopend met behulp van wet houder Derk Alssema en leer linge AÜCia. FOTO MECHTELD JANSEN De gemeenteraad van Goes laat er geen gras over groeien. Er moet zo snel mogelijk een nieuwe burgemeester komen. Afgelopen zaterdag, drie dagen na de verkiezingen, zaten leden van alles fracties al bij elkaar om erover te praten. Rob Paardekam Goes I WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62