KORTING Wiet in kluisjes leerlingen Pontes Pieter Zeeman i 6 Burger kan bepalen waar inzet gewenst is TSLROE optiek SHV Zeeland helpt mensen met geldnood „Het is nu gewoon eens écht de burger van Schouwen-Duiveland centraal zetten", zegt operationeel leider Richard den Boer over de op zet van het project 'Rent-a-cop'. Het initiatief op zich is 'in den lande' vaker toegepast. De politie wil op deze manier in contact komen met burgers om problemen in de wijk in kaart te brengen. „Dat kan bijvoorbeeld een controle zijn op te hard rijden in de straat. Daar waar we kunnen, zullen we direct handhaven. Maar stel dat we constateren dat meer dan vijftig procent van het verkeer op die loca tie te hard rijdt, dan is die weg mo gelijk verkeerd ingericht en zullen we dat ook aangeven bij de verant woordelijke wegbeheerder." De politie plaatste afgelopen weekeinde een oproep op Facebook en Twitter voor een diender op be stelling. Dat leverde direct twintig bruikbare suggesties op. Het stre ven is 5 april zo'n dertig verzoeken op te pakken. „In principe proberen we alles aan te pakken wat wordt aangedra gen. Als het een beetje serieus is tenminste. We krijgen ook hele lu- Misschien zijn er bepaalde vormen van overlast die wij niet in beeld hebben dieke oproepen binnen, zoals het leveren van een stripper. Daar gaan wij helaas geen gehoor aan geven. Het is die dag niet alleen handha ven wat we doen", legt Den Boer uit. „De centrale huisartsenpost in Zierikzee heeft ons uitgenodigd om kennis te maken, scholen vragen of we een agent op het schoolplein kunnen laten lopen en in verzor gingshuizen kunnen we voorlich ting geven over babbeltrucs. Dit project is heel laagdrempelig opge zet. Vaak zeggen mensen 'daar ga ik de politie of het bureau handhaving van de gemeente niet voor bellen'. Maar meld nu eens wel wat u bezig houdt? Dan komen wij naar u toe en kijken we of en wat we er aan kunnen doen. Dat kan ons óók hel pen. Misschien zijn er lokaal be paalde vormen van overlast die wij niet in beeld hebben." Mee op pad In een beperkt aantal gevallen be staat ook de mogelijkheid mee op pad te gaan. Den Boer: „Dat geeft ons weer de kans uit te leggen waaróm we iets zo doen. Zijn ze al leen maar bekeuringen aan het uit schrijven, of is dat omdat die brand weerwagen niet door de straat kan als dat nodig is?" De controle gebeurde met drie drugshonden en begeleiders die de school bij een beveiligingsbe drijfhad ingehuurd. Verder waren twee wijkagenten en twee ge meentelijke handhavers bij de ac tie betrokken. „Leerlingen kon den zich vóór de controle melden. Enkele hebben dat gedaan. Enkele andere leerlingen konden worden aangewezen nadat een hond voor hun kluisje was gaan zitten", ver telt rector Peter van der Gaag. De Pontes Pieter Zeeman treedt op tegen drugs- en drankgebruik op school. In februari werden twee leerlingen betrapt op het ro ken van softdrugs. Het zou gaan om een groepje van iets minder dan tien leerlingen. De rector heeft ook de indruk dat er wordt gedeald. Twee weken geleden riep hij ouders in een brief op om aan gifte te doen als zij het vermoeden hadden dat hun kind stuff rookte op school. Van der Gaag: „De tijd van ge dogen is voorbij. We treden hard op, maar bieden ook hulp. De leerlingen bij wie vandaag drugs zijn aangetroffen hebben we doorgestuurd naar het maat schappelijk werk en de versla vingszorg Indigo." De rector heeft ook hun ouders op de hoogte ge bracht. De controle was een actie van de Pontes Pieter Zeeman en de ge meente, onder verantwoordelijk heid van de school. De politie ver leende 'als partner' haar mede werking. „De steun van gemeente en politie stellen wij op prijs", al dus Van der Gaag. op de complete bril Op de Bevelanden is deze club al een paar jaar lang actief. In de ove rige regio's boven de Westerschelde is SHV Zeeland recent met initia tieven gestart. Op Schouwen-Dui veland zet een team van vijf vrij willigers zich in voor mensen in fi nanciële nood. Door ze te helpen hun financiële zaken te ordenen en aan te pakken en oplossingen te zoeken. Met als uiteindelijk doel het opstellen van een budgetplan aan de hand waarvan mensen weer zelfstandig verder kunnen. „Iedereen kan aankloppen", geeft coördinator Henk Walhout aan. „Het liefst in een zo vroeg mogelijk stadium, voordat mensen in allerlei incassotrajecten terecht komen. Onze sterkte is dat we er van A tot Z bij zijn, zo lang dat wordt ge wenst." De aftrap voor de schuld hulpbegeleiding van SHV wordt donderdag 5 april gegeven, bij de opening van de vernieuwde kle dingwinkel van het Leger des Heils aan de Poststraat 37 in Zierikzee. Dan is ook de officiële start van het maaltijdproject. Die bijeenkomst begint om 12.00 uur. Meer info: 06- 22519413 ofinfo@shvzeeland.nl. IN DE REGIO Voorstelling Theatergroep Zierik Cursus mindfulness Digitaal café Bibliotheek 'l,:- '4' 1 H.imlINi v MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 27 maart 2018 SD Politie voor één dag op bestelling Altijd al eens zelf de politie op een bepaalde kwestie willen zet ten? Dat kan donderdag 5 april werkelijkheid worden. Zo'n der tig agenten van het bureau in Zierikzee gaan die dag met tien gemeentelijke handhavers daar naar toe, waar de burger hen een keer graag in actie ziet komen. Marcel Modde Zierikzee -Richard den Boer, politie Wie de politie wil bestellen, kan een bericht achterlaten op de Facebookpagina van het team Oosterscheldebekken, twitteren naar de wijkagent of mailen naar Douwe.de.Vries@Politie.nl Bij een controle van kluisjes van leerlingen op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee is gisteren wiet aangetroffen. Ton van den Nouweland Zierikzee WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl ZIERIKZEE Is je financiële ad ministratie een chaos of heb je schulden? Sinds kort kunnen mensen op Schouwen-Duive land die in financiële nood zit ten, aankloppen bij de schuld- hulpvrijwilligers van het Leger des Heils (SHV Zeeland). ZIERIKZEE Theatergroep Zierik speelt vanaf donderdag de voor stelling 'Een Sneeuw' in Theater De Verdieping. De voorstellingen zijn op donderdag 29, vrijdag 30, za terdag 31 maart en donderdag 5, vrij dag 6, zaterdag 7 april, en beginnen om 20.00 uur. Zondag 8 april is er een matinee om 14.30 uur. Kaarten a 12 euro, inclusief koffie of thee vooraf. Tickets zijn verkrijgbaar via www.toegangs- kaartjes.nu. Meer informatie op www.theatergoep- zierik.nl. ZIERIKZEE JorFytaal begint woensdag met een cursus mindfulness in de Driehoek. Fysiotherapeute Jorine Praet leert de deelnemers in zes bijeenkomsten om aandachtiger te worden. De les sen vinden plaats op 28 maart, 4,11, 18, 28 april en 9 mei van 11.15 uur tot 12.30 uur. Aanmel den kan via jorinde@jorfytaal.nl of 06-10937642. Zelf meenemen: een matje om op te liggen. GOES Bibliotheek Goes en Stichting Digi- steun houden elke woensdag van 10.00 tot 11.30 uur een Digitaal café in de bibliotheek. Het café is een in loop- en advies- punt, waar allerlei vragen op digitaal gebied gesteld kun nen worden. De geboden hulp is gratis en aanmel den is niet nodig. RENOVATIE DE WIEKEN I NjJilL: rt-.L,*' ZIERIKZEE Woonzorgcomplex De Wieken van Eilandzorg in Zierikzee wordt gerenoveerd. De buitenkant wordt op nieuw gevoegd (foto) en geschilderd en er komen nieuwe raamkozijnen. Dat werk moet rond de zomervakanties klaar zijn. Daarna gaat het binnen verder. De appartementen krij gen een bredere toegang, de badkamers worden vergroot en voorzien van nieuw sanitair. Ook de brandveiligheid wordt verbeterd. In augustus volgend jaar moet de renovatie klaar zijn. foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacen- trum Be Happy, 19.30-20.45 uur: Yogales; BURGH- HAAMSTEDE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: digitaal inloopspreekuur; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; DREISCHOR Dorpshuis, 20.00 uur: Openbare Dorpsraadvergade- nng; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30- 11.30 uur: Badmin ton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging; Waters noodmuseum, 11.45 uur: Familierondlei ding; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Expositie Speelgoed uit Grootmoeders tijd; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspan nen bewegen; ZIERIKZEE Atelier Goos Ver woest, 20.00 uur: Paaslezing M. Leij- dekker; FiZi, 14.00 uur: Het Leven is Vurrukkulluk, 20.00 uur: All the Money in the World.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58