i Dubbelslag Bianca Dekker Arjen de Koeijer doet weer een Walcherse tegenstander pijn 9 Yerseke en Goes voorop zv voor zijn terugkeer naar Neder land. „Na het voetbalseizoen werd alles anders en dat hadden ze me vooraf niet verteld." De ballen bleven in het ballenhok en de voetbalschoenen in de tas. „Nor maal trainen deden we niet meer. Iedere dag moesten we giganti sche afstanden hardlopen en het krachthonk in. Dat was het, meer deden we niet." Met tegenzin kwam hij iedere ochtend vroeg uit bed om weer de nodige kilometers te maken. Daarna moest hij door naar school. Adelaar volgde de studie Sportmarketing, maar ook dat viel tegen. „Het niveau was niet hoog", legde hij uit. „Het is niet te vergelijken met Nederland. Hier is het onderwijs echt beter. Voor mijn opleiding hoefde ik het dus ook niet te laten om terug naar huis te keren." En dat deed hij dus ook niet, net als een aantal andere teamgeno ten die terugkeerden naar hun ei gen land. Vorige week zondag landde Adelaar in Nederland, twee dagen later stond hij alweer op het trainingsveld bij zijn oude liefde Bruse Boys. „Omdat ik zo lang niet gespeeld heb, is het bal gevoel een beetje weg. En ik moet ook mijn plezier in het spelletje weer een beetje terugvinden", is hij eerlijk. „Maar dat gaat hele maal goed komen. Ik heb een goed gesprek gehad met Marco (Groe- neveld, trainer) en heb er zin in weer voor Bru te spelen." En zijn American Dream? „Dat was dus meer een nachtmerrie geworden", aldus Adelaar. Maar hij heeft alweer om nieuwe droom om na te jagen: handhaven in de eerste klasse met Bruse Boys. „Het was moeilijk om de wedstrijden van afstand te volgen en zelf geen invloed op het resul taat te hebben. Hopelijk kan ik nu zelf weer belangrijk zijn voor de ploeg. We gaan er alles aan doen om erin te blijven!" Dekker liep in de in handicap ver reden klasse Z met de Samarant- zoon in de arena van De Een dracht in Vrouwenpolder twee keer op rij naar de overwinning (63,82 en 63,76 procent). Noa Schell (Zierikze) eindigde met Stralinsky-dochter Vaya-Vierra Pepe op de tweede plaats (62,50 en 62,94)- In L2 was er tegen Esther van Dommelen uit Vlissingen en de vosmerrie Lotte geen kruid gewas sen. Terwijl de nummers twee tot en met zes aan elkaar gewaagd wa ren, stuurde Van Dommelen de Ank-dochter in beide proeven met een straatlengte voorsprong naar de zege (69,00 en 68,66 procent). Stephanie Wisse uit Wolphaarts- dijk eiste met Dreamcatser-zoon Catser in de eerste proef de tweede Simone Janse en Megan Riemens eindigden in L1 op gelijke hoogte plaats op (63,00 procent). In de tweede proef eindigde Annemarie Dijk (Middelburg) met de schim melmerrie Hotske FT op de tweede stek (63,00 procent). In de eerste manche van Li was de Middelburgse Veerle van Noord met de vosmerrie Idol Utopia de beste (65,83 procent). In de tweede manche eindigden Simone Janse met de hengst OHS Ricksen en Megan Riemens met de merrie Bellevue op gelijke hoogte. Beide amazones uit Serooskerke lieten een score noteren van 63,66 pro cent. Dankzij het beslissende onder deel - het gereden zijn in het alge meen - ging de winst naar Simone Janse. Met zijn vijf treffers krikte De Koeijer zijn seizoenstotaal op tot 30 doelpunten, waarmee hij in middels een straatlengte voor sprong heeft op de concurrentie in het PZC-topscorersklassement. Hij heeft een marge van twaalf punten op nummer twee Jean- Paul Harthoorn van Apollo'69. Niet voor het eerst deed De Koeijer zaterdag een Walcherse club pijn. Met zijn treffers tegen GPC Vlissingen slechtte hij de barrière van 100 treffers tegen Walcherse tegenstanders. Van de 232 doelpunten in zijn loopbaan heeft hij er nu 103 tegen Wal cherse teams gemaakt. Veere is met 18 treffers zijn favoriete oppo nent. Jean-Paul Harthoorn is met 33 doelpunten nog wel de produc tiefste speler op de Zeeuwse vel den. Omdat hij zijn goals op het laagste amateurniveau maakt, krijgen ze een lagere coëfficiënt mee dan die van De Koeijer die in de derde klasse van het zaterdag voetbal speelt. Harthoorn scoorde Dave den Boef kwam binnen in de top drie van de topscorersranglijst zaterdag twee keer in de 6-4-zege op Stavenisse. Dave den Boef keerde terug in de top drie. De aanvaller van Tho- lense Boys scoorde drie keer in de 4-1-overwinning bij De Jonge Spartaan. Met zijn vierde hattrick van het seizoen bracht hij zijn sei zoenstotaal op 21 doelpunten, goed voor 31,5 punten. Daarmee heeft hij een half punt voorsprong op Martijn Simonse van Luctor Heinkenszand met zijn 31 (doel)punten. Simonse en zijn aanvalsmaat bij Luctor Heinkenszand, Tom Blom- aard, liepen in de spitsenstrijd met Harthoorn en Dennis de Nooijer van Apollo'69 in. Simonse en Blomaard maakten er zaterdag samen zes, terwijl Harthoorn en De Nooijer er samen vier maak ten. De stand is nu 61-54 in het voordeel van het Apollo-duo. AWARDS Topscorer dinsdag 27 maart 2018 voor veiligheid - Dylan Adelaar in het Bruse shirt waarin hij de komende maanden weer speelt, foto dirk--jan gjeltema Amazone Bianca Dekker uit Koudekerke was met de ruin Dexter succesvol tijdens de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros. Lucien Roelandt Vrouwenpolder Voor de derde keer dit seizoen en voor de zevende keer in zijn loopbaan heeft Yerseke-spits Arjen de Koeijer vijf doelpun ten in één wedstrijd gemaakt. Zaterdag kleineerde hij met zijn vijfling GPC Vlissingen, dat er op eigen veld met 1-10 aan moest geloven. Eerder maakte De Koeijer er dit seizoen al vijf tegen Wemeldinge en Lewed- orpse Boys. Rudy Boogert Vlissingen Zijn vijf doelpunten tegen GPC Vlissingen bezorgden Yerseke-spits Arnen de Koeijer de titel Speler van de Week in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. Zijn ploeggenoot Ruben Pekaar kreeg het Doelpunt van de Week op zijn naam met zijn doeltref fende stiftje tegen GPC Vlissingen. Rogier Veenstra werd de Trainer van de Week en 'zijn' Goes Club van de Week. Zijn verdienden deze eretitel vanwege de knappe 4-2-overwinning bij Jong FC Den Bosch, waardoor de promovendus nu tweede staat in de hoofd klasse. Arjen de Koeijer Jean-Paul Harthoorn Dave den Boef Martijn Simonse Dennis de Nooijer NiekLuime Yerseke Apollo'69 Tholense Boys Luctor Heinkenszand Apollo'69 Tom Blomaard U islf JXiïEHfcW i>r èWV» Rico de Putter j Zaamslag --. jii 1 .v Luctor Heinkenszand rar« xraEwauKJEnmii'' w.n 3A zat 4Bzat 4A zat 4Bzat 3A zat 4A zat Krabbendijke 3Bzat 22,5 Yerseke >fr I HB I *f Kloetinge 3A zat 1Bzat MZVC WW RCS 4A zat 3A zat Hontemsse De Meeuwen Hoek 3A zon 2Ezat HA zat Sidy Ceesay Daniël Wissel HA zat HBzon Erwin Franse HBzon Guus de Leeuw tawaKJKUwaHsnwi'ti. <9*wnr:«&-,«K| Tom de Bonte ■wnTiiS'Ji'.i Patrick Joossens Marlo Janisse Tom Rijk nHHHW Robin Dek Riklmpens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41