Klijn ook in België de baas O O) CD O Ê6J 8 Dylan Gillissen terug naarSwift Magere EK-start voor Brent de Ruiter Pijnenburg terug op het oude nest VOETBAL AVONTUUR De American Dream van aanvaller uit Burgh-Haamstede eindigt in oen nachtmerrie. Dylan Gillissen keert volgend seizoen terug bij korfbalvereniging Swift. De 2t-jarige Mid delburger is nu actief bij hoofdklasser TOP Ar- nemuiden.Gillissen groeide op bij Swift en zocht het in 2016 hogerop. Bij TOP, dat toen in de zaal twee klasses hoger speelde, wilde hij zich verder ontwikkelen. Komende zomer be wandelt hij de omgekeerde weg. Swift is in middels in de overgangsklasse het niveau van TOP genaderd en hij wil de club helpen om ook op te klimmen naar de hoofdklasse. Gillissen is de tweede speler in korte tijd die terugkomt bij Swift. Eerder al kwam Naomi Zuidweg over van Korfbal League-club KZ/Hiltex, na vijfjaar afwezigheid. Bowler Brent de Ruiter is het Europees kam pioenschap voor junioren gisteren begonnen met een 23ste plaats op het onderdeel 'dub bels'. De zeventienjarige Middelburger bleef samen met Ronan van der Loo steken op een totale score van 2259 punten over zes rondes. Vorig jaar verraste het Nederlandse duo op het Eu ropees kampioenschap in Helsinki nog met een zilveren plak. Morgen komt De Ruiter weer in actie met het Nederlands team. Vrijdag staat het singeleve nement gepland in Aalborg. Keeper Nando Pijnenburg keert volgend sei zoen terug naar voetbalvereniging Kloetinge waar hij zijn carrière als F-pupil begon. Als B- junior verliet hij de club om zijn talent verder te ontwikkelen bij Sparta Rotterdam. Hij kwam drie seizoenen uit voor de jeugd teams JO17 en JO19 van de Rotterdamse jeugdoplei ding. Dit seizoen maakt hij deel uit van de se lectie van Goes. Saillant: hij maakte zijn offi ciële debuut voor de club in het bekerduel met Kloetinge (2-1-zege). Pijnenburg vervult de vacature die wordt achtergelaten door Matt- hew Lentink, die de club gaat verlaten. Vorige week maakte Kloetinge de komst van aanval ler Guus de Leeuw (Yerseke) bekend. zv. De Rijke Jos Feron Van Duijn cvvL Omdat ik zo lang niet gespeeld heb, is het balgevoel een beetje weg ren constant met voetbal bezig. Trainen, reizen; eigenlijk waren we niet vaak thuis." Maar toen het sei zoen erop zat, kwam daar verande ring in. „De competitie duurt maar drieënhalve maand. We waren dus ineens heel vaak thuis." Daarmee snijdt de Schouwenaar ook meteen de tweede reden aan Klijn kan bij het motorcrossen praktisch worden beschouwd als een Zeeuw. Al vanaf de jeugd rijdt de Ouddorper in Zeeland. Klijn, za terdag ook al winnaar bij de club cross in Vlissingen, heeft afgelopen winter keihard getraind om goed voor de dag te komen in de Belgi sche competitie bij de Motorcross Liefhebbers Bond, kortweg MCLB. Op het zandcircuit Bijsterveld in het Oost-Vlaamse Oosteeklo voelde de bijna negentienjarige student zich als een vis in het wa ter. Beide manches zette de Ya- maha-rijder naar zijn hand en tel kens deed hij dat voor Buijs. Cortvriendt moest in de eerste Jonah Pijnen slaat dubbelslag in Gouda. Hij wint er beide manches. manche bij de MXi beloften genoe gen nemen met de vierde plaats. In de tweede manche kreeg hij de smaak te pakken en bereikte als eerste de fïnishvlag. In het dagklas sement leverde dat de Zeeuws-Vla- ming een tweede plaats op achter dagwinnaar Michael Coopman. Gouda Motorcrosser Jonah Pijnen uit Mid delburg toonde zich in de klasse 250 cc de sterkste op het Spoorbos-cir- cuit in Gouda. Bij een wedstrijd van de MCC Holland won hij beide manches. Barney Steketee uit Yer seke legde in de sterkste categorie, de Superklasse, beslag op de zesde plaats. In de manches werd hij vierde en tiende. Er kan in een paar maanden tijd héél veel veranderen. Vraag dat maar aan Dylan Adelaar. De aanval ler uit Burgh-Haamstede, die Bruse Boys afgelopen zomer verliet voor een studie- en voetbalavontuur in de Verenigde Staten, keerde in de cember kort terug naar Nederland en was toen in de zevende hemel met zijn American Dream. Afgelo pen week zette hij weer voet op Ne derlandse bodem, maar nu voor goed. Het positieve gevoel dat Adelaar had, verdween de laatste weken beetje voor beetje. Na lang naden ken, hakte hij de knoop door: terug naar Nederland! „Geen makke lijke beslissing", verzekerde de voetballer. „Ik had al een tijdje het gevoel dat het misschien beter was om te rug naar huis te gaan en dat gevoel werd ook steeds sterker. Toen heb ik er met mijn ouders over gespro ken en besloten het vlieg tuig te pakken." De belangrijkste reden voor Adelaar om terug te keren, was zijn veiligheid. „Er is een aantal dingen gebeurd, waardoor ik me niet meer op nijn plek voelde." Veel wil hij er niet over kwijt. Wel vertelt de aanvaller dat zijn leefomgeving niet ideaal was. „In de stad was veel armoede. Dat brengt ook weer andere problemen met zich mee. Gelukkig woonden wij er niet midden in, maar we hadden er wel mee te maken." Tijdens zijn eerste maanden in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Louisiana State University (LSUS) en ook voetbalde in het team van die school, viel die problematiek Adelaar minder op. „We wa- dinsdag 27 maart 2018 KORFBAL BOWLEN Nando Pijnenburg in actie voor Sparta. VOETBALLER De rugbysters van Oemoemenoe/Tovaal versloegen in Middelburg het Utrechtse stu dententeam RUS met 24-15. Bij rust leidden de Zeeuwse vrouwen al met 12-10. Joelle Hoeve naar en Rosanne den Toonder zorgden voor de Zeeuwse try's, terwijl Noëlle de Jonge voor de conversions zorgde. Het team staat zesde in de tweede klasse. Mountainbikester Zoë Mulder is uitgevallen in het Franse Marseille in de eerste wedstrijd van de UCI Junior Cup. De renster uit Hein- kenszand startte goed vanaf de eerste rij, maar reed na tien minuten net voorbij de tech nische zone lek. Op 15 april is de volgende race in het Italiaanse Nalles. i Kickboksster Merel de Rijke uit Arnemuiden heeft in Amsterdam het Yokoso Dutch Open op haar naam geschreven. Bij het Open ZK taekwondo won ze een dag later in Middelburg drie keer goud en één keer zilver. 1 Het Zeeuwse vrouwenwieler- team Jos Feron Lady Force be haalde de tweede seizoenszege. In het Duitse Aken tekende Kirsten Peetoom daar voor. In de eind sprint van een uit gedund peloton kwam ze net voor ploeggenote, Ari- anna Pruisscher, over de meet. i Bij pre-olympische wedstrijden in Ei bergen heeft ID- renster Irma van Duijn uit Schoon- dijke alle drie de onderdelen op haar naam ge schreven. Zij won zowel de tijdrit over één als vijf ki lometer. Daar naast was zij ook nummer één in de wegwedstrijd. Adelaar vreesde Daniël Vervelde - Dylan Adelaar De motorcrossers Bart Klijn uit Ouddorp en Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg legden in het Oost-Vlaamse Oosteeklo beslag op de plaatsen één en twee bij de MX 2 nationalen. Tom Cort- vriendt uit Axel werd tweede bij de junioren in de MX 1 klasse. Herman Heuvink Vlissingen o. Burgh-Haamstede Dylan Adelaar in het shirt van Louisiana State University.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40