5 ZEEUWS-VLAANDEREN EN BELGIE lijken voor een productie in de Lage Landen, in de praktijk bete kent het vooral hard doorwerken. Remakes Grenslanders is een Nederlands- Vlaamse productie. En dat is geen sinecure. Beide landen hebben zo hun eigen (fiscale) regels als het gaat om de besteding van geld voor films of tv-producties. Erik de Bruyn pleit daarom voor meer samenwerking tussen Nederland en België. „Er is iets vreemds aan de hand. Vlaanderen en Neder land maken remakes van eikaars films. 'Alles is liefde' is een succes in Nederland en dat wordt dan in België nagemaakt. Met 'Loft' ging het omgekeerd. Dat lijkt mij kapi taalvernietiging. Stel dat je samen nu eens één film maakt van vier miljoen euro, in plaats van twee van elk twee miljoen, dan wordt die film echt beter. De Scandina- viërs doen dat veel slimmer. Zij hebben meerdere organisaties op gericht, waardoor ze samen meer geld bijeen kunnen sprokkelen om films te maken die kunnen con curreren met grote Franse, Duitse en Amerikaanse producties." Zo bezien lijkt meer uniformi teit en samenwerking tussen Bel gië en Nederland opgelegd pan doer. Maar niets zo grillig als die grens. Aan de andere kant is alles anders. Stel datje samen nu eens één film maakt van vier miljoen euro, in plaats van twee van elk twee miljoen 112 NIEUWS Weer brand in Hyacinthstraat Auto's botsen op elkaar File na brand in auto dinsdag 27 maart 2018 De tv-serie Grenslanders is in 2019 te zien bij AVROTROS en VRT. - Erik de Bruyn, regisseur KLOOSTERZANDE Voor de vijfde keer in amper twee maanden tijd is er brand uitgebroken in de Hyacinthstraat in Klooster- zande. Vrijdagavond was er brand in de container die gebruikt wordt om huisraad van Hyacintstraat 6 in te verzamelen. De politie onderzoekt ook nu weer of er sprake is van brandstichting. Het ver moeden is er wel, bevestigt een woordvoerder. Het is het zoveelste incident in de Bloemenbuurt. Na de brand van vrijdag avond hebben buurtbewo ners gezien dat de voorma lige bewoner, die nu vlakbij zou wonen, door de politie is meegenomen. Er is een man uit Kloosterzande aangehouden, bevestigt de politie, maar of hij de voor malig bewoner is, kan de woordvoerder niet bevesti gen. Bij de omwonenden zit de schrik er goed in. COLIJNSPLAAT Twee au to's zijn gistermiddag op el kaar gebotst op de Colijns- plaatseweg in Colijnsplaat. Of er gewonden zijn geval len was gistermiddag nog niet bekend, liet de politie desgevraagd weten. Door het ongeluk belandde één van de auto's in de sloot. De andere wagen kwam tegen een verkeers bord tot stilstand. Het on geval was waarschijnlijk het gevolg van een voor- rangsfout. KRUININGEN Op de A58 bij Kruiningen is gisteren rond 06.00 uur een auto- brand ontstaan. De brandende auto stond net na de Vlaketunnel op de vluchtstrook, maar voor de veiligheid werd nog een extra rijbaan afgesloten. Dat leidde tot een file. De brand werd geblust door de brandweer van Ka- pelle. De auto werd gebor gen. Om 06.42 uur was de weg weer vrijgegeven voor het verkeer. (Vlnr.) Hoofdrolspeelster Jasmine Sendar, regisseur Erik de Bruyn en politieman Sebastien Vervenne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37