Ift Vier tips over bewusteloze man Eetsites schieten onder duiven van Thuisbezorgd 3 uit Eindhoven komt naar Zeeland voor de rust. „En daarom zijn we nu juist aan het inpakken, want met Pasen is hier hier te druk voor ons", verklaart Toini. Peer: „Van de winter zijn we hier iedere maand geweest. In de zomer maanden breken we alles af en gaan we naar Zwitserland met de caravan." Vorig jaar hebben ze in de winter een huisje gehuurd, kij ken hoe dat beviel. Toini: „Maar dan grijp je voortdurend mis. Hier in de caravan weet je precies waar alles is: het zout, de peper, de fil terzakjes. Je hebt je eigen hoofd kussen en je eigen dekens. Je hebt je eigen huisje bij je." Jac Boone uit Middelburg heeft zijn auto volgeladen. In de cara van, een Hobby 495 ul, wacht hond Jayden tussen dozen en an dere spulletjes tot het baasje tijd voor hem heeft. Boone verzet wat dozen. „Sorry hoor, dit komt alle maal uit de voortent. We verhui zen morgen naar een andere cam ping, waar we tot oktober kunnen blijven staan." Het echtpaar Boone In de caravan weet je precies waar alles is: het zout, de peper, de filterzakjes is intussen aan zijn vierde caravan toe. „Heerlijk", zegt Boone genie tend. „Weet je wat het is? Dat vrije gevoel. Joggingpak aan, slipper tjes, kopje koffie erbij. Als je thuis zit en je hebt zo'n mooie dag als vandaag, ga je om de een of andere reden toch niet een, twee, drie met je koffie buiten zitten. Hier doe je dat wél. 's Morgens even een broodje halen en een krantje. Minder sores. Thuis ben je altijd bezig. Stofzuigen, schoonmaken. Hier kun je alles loslaten." De kin deren zijn al jaren de deur uit. Dat vereenvoudigde de keuze waar het echtpaar voor stond toen hun huis verkocht werd vóór hun nieuw bouwhuis af was. Boone: „We zei den tegen elkaar: dan gaan we toch zolang in de caravan?" Sindsdien heeft de Middelburger eigenlijk voortdurend het gevoel dat hij op vakantie is. caravanbezitters wachten nog op een plekje. Piet Koster uit Oost-Souburg is toe aan zijn vijfde caravan. De vierde, waar hij vandaag even de kussens komt opschudden, is elf jaar oud. Straks komt er een koper kijken. „Ik doe deze met pijn in het hart weg", zegt Koster spijtig. „Het is zo'n fijne caravan. Maar het kan niet anders. Mijn vrouw en ik zijn op leeftijd en elke keer dat bed opnieuw opmaken wordt lastig. In onze nieuwe caravan zit een vast bed." Koster is nu 75. „Ik zat in het onderwijs - dan heb je toch al lan gere vakanties. Sinds mijn pensio nering hebben we helemaal de vrijheid om te gaan en staan waar we willen. Eind april vertrekken we voor twee maanden naar Zuid- Frankrijk, naar ons vaste plekje met zicht op zee. En in september parkeren we hem altijd ergens in Nederland. We gaan al een jaar of 45 met de caravan. Sinds de kinde ren klein zijn. Wat er zo leuk aan is? De contacten die je opdoet. De vrijheid. En toch het comfort van je eigen huisje bij je." Peer en Toini Vermeeren staan op camping Weltevreden in Zou- telande in hun Munsterland IMC 4200. Nummer drie inmiddels. Peer somt op: vast bed, mogelijk heid voor tweede tweepersoons bed, boiler, tv, badkamer met toi let, vaste aansluiting voor water en vaste afvoer en sinds zaterdag, een seizoenstent vóór. Het echtpaar De politie heeft tot nu toe vier tips ontvangen over de man die vrij dagnacht bewusteloos is aange troffen bij het Terneuzense Hampshire Hotel. ,We hopen aan de hand daarvan in beeld te krijgen waar de man vrijdagavond allemaal is geweest", laat een politiewoordvoerder we ten, „en wat er is gebeurd, voordat hij even na middernacht bewus teloos op straat lag bij het hotel." De politie sluit niets uit, een on geval, onwelwording of misdrijf. Het slachtoffer, een 41-jarige Utrechtenaar, ligt nog altijd bui ten bewustzijn in een ziekenhuis. De woordvoerder bestempelt zijn toestand als 'blijvend zorgwek kend'. Het ernstige letsel dat hij heeft opgelopen, is ook onder werp van onderzoek. De Utrechtenaar verbleef met zijn broer, afkomstig uit het Zuid- Hollandse Kedichem, in het Hampshire Hotel. Ze waren in Terneuzen om 'familiale rede nen', zoals de politievoorlichter het omschrijft, en gingen vrijdag avond in de Terneuzense binnen stad stappen. De broer is ongedeerd, maar hij kon geen samenhangende verkla ring afleggen over wat er is ge beurd. In navolging van hun collega's in Goes stappen snackbars, restaurants en andere horeca in Vlissingen, Middelburg, Souburg en Koude- kerke over op een andere Zeeuwse bezorgsite. Gisteren besloten ze in zee te gaan met de initiatiefnemers van (H)eerlijkbezorgen.nl, Antoon Cusell en Ronald de Looff uit Goes. Deze site rekent aanzienlijk lagere commissies dan de bekende site Thuisbezorgd.nl. „We betalen nu 13 procent com missie plus administratiekosten. Voor de nieuwe bezorgsite zijn we straks 5 procent kwijt. Dat scheelt mij meer dan 8 euro per 100 euro aan bestellingen", aldus Hans Ter- wiel van van frituur 't Smikkel hoekje in Vlissingen. „We garanderen de ondernemers dat het nooit meer wordt dan 5 pro cent", aldus Cusell. Terwiel denkt dat 25 tot 35 Walcherse ondernemers zich de komende week aansluiten bij (H)eerlijkbezorgen.nl. Goese ondernemers openden on langs de site Eetgoes.nl. Cusell: „We hebben contact met Eetgoes.nl ge had, maar ze willen hun eigen plat form houden. Maar we staan open voor samenwerking." (H)eerlijkbe- zorgen.nl wil verder uitbreiden. dinsdag 27 maart 2018 - Toini Vermeeren Yvonne Bruins van caravanstalling Zeil en Wiel. fotos dirk jan gjeltema Jac Boone met zijn hond Jayden. Peer en Toini Vermeeren. Harmen van der Werf Terneuzen Theo Giele Vlissingen A FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35