£"l C9 Zorreg datje d'r bij komt Het wordt schuiven met de ruimte in Oostkapelle Automatische piloot Je eigen zout, je eigen kussen, fr 2 Met het paasweekeinde in zicht en de lente in de lucht komen eigenaars van caravans in de benen. Overal in Zeeland worden de mobiele tweede huisjes uit de stalling gehaald en afgesopt. LENTE PASEN Wat weten we van Zeeuwse kreeft Commentaar Defensie is de komende jaren vooral bezig met ach terstallig onderhoud. Het enthousiasme waarmee minister Ank Bijleveld (CDA) haar toekomstplan pre senteert, lijkt ongepast. Het Nederlandse leger kan in het beste geval op het huidige niveau blijven presteren. Bijle veld bezweert dat het gaat om vernieuwen. In werkelijkheid wordt het extra geld voorlopig vooral gebruikt om een hoognodige inhaalslag te maken. Pas over een paar jaar zal defensie grote aankopen doen, opvallend veel voor de marine. Die keuze komt mede voort uit de wensen van de NAVO. Boven aan het lijstje staan nieuwe onderzeeërs, onmiddellijk gevolgd door een hele rij nieuwe schepen. Dat biedt ongetwijfeld veel kansen voor bedrijven als Damen. De scheepsbouwgigant, die ook in Vlissingen actief is, neemt al jaren een aanloop voor de bouw van speciale onderzeeërs die in ondiep water kun nen werken. Damen is altijd zeer voorzichtig met commen taar, maar laat nu wel doorschemeren optimistisch te zijn. Zelfs als de Tweede Kamer uiteindelijk maar een deel van de scheepsbouwplannen van Bijleveld zou steunen, blijft er toch heel wat werk te gunnen. Gezien de sterke kaarten van Damen zal een deel van de opdrachten zeer waar schijnlijk in Vlissingen terechtkomen. Over de keuzes van Bijleveld kun je twisten, maar de vermoedelijke goede uit komst voor de Zeeuwse arbeidsmarkt is mooi meegeno men. Boven aan de wensenlijst van Bijleveld staan mooie opdrachten voor Damen De gemeente Veere neemt de maatschappelijke gebouwen onder de loep. Dan gaat het om de sport hal De Halve Maan, andere sportac commodaties en de twee lagere scholen. De gebouwen moeten be ter en duurzamer worden. Verbou wen is dus een mogelijkheid, maar ook sloop en nieuwbouw. Eén optie is een nieuw multi functioneel gebouw voor onder wijs, kinderopvang en sport naast sporthal de Halve Maan. De dorpsraad wil ook praten over één groot nieuw complex inclusief een nieuwe sporthal elders in het dorp. En over woningbouw binnen het Gemeenteen dorpsraad kijken met ruimtelijke blik naar heel het dorp dorp op plekken die vrij komen, want uitbreiding is niet toegestaan. Omdat het maatschappelijk vast goed zo'n groot beslag legt op de ruimte in het dorp is er gepleit voor een 'ruimtelijke verkenning'. B en W hebben daarmee ingestemd. De dorpsraad komt woensdag avond om 19.30 uur bijeen in De Halve Maan om hierover te praten. De vergadering is openbaar. ALMANAK Druk-druk-druk, was het ge weest die dag. Hectische baan en dito huishouden. Gelukkig heeft die Zierikzeese door de jaren heen wat routine opgebouwd. Bij sommige dingen hoeft ze nau welijks meer na te denken. Zoals bij dat avondritueel. Kruik onder de dekens mikken, kop slaapthee op het nachtkastje ernaast, dan even douchen om vervolgens in een lekker warm bed te kruipen. Kost haar al met al vijf minuten. Tot gisteravond. Toen smeet ze haar thee tussen de dekens en legde haar kruik ernaast. Zo'n automatische piloot is ook niet alles. Band Tricycle wint juryprijs Spectra Herdenking op de rede Kerkhove helpt bij formatie coalitie VLISSINGEN Kuipers in raad voor Sjaak Rijkse Bij caravanstalling Walcheren in Aagtekerke is te merken dat de lente in de lucht hangt én dat de caravan populair is. „Er zijn van morgen heel wat mensen langs ge weest om hun caravan op te ha len", lacht eigenaresse Nelly Si- monse. Yvonne Bruins van cara vanstalling Zeil en Wiel in Seroos- kerke (W) komt benen te kort op het grote terrein, waar in loodsen zo'n 700 caravans gestald staan. Zojuist is er weer een caravan op gehaald: de eigenaar van een mini- camping kwam hem ophalen, ver telt ze. Zeil en Wiel heeft niet al leen een stalling, maar ook een on derhoudswerkplaats, banden- pomp en een speciale caravanwas piek, met ladder om op het dak te komen. „Nou, dat was wel weer nodig", puft Bruins terwijl ze met lange bezem de caravan van een van haar gasten afsopt. Zeil en Wiel bestaat sinds 1977. „Mijn man en ik hebben in 2000 het familie bedrijf overgenomen", vertelt Bruins. In achttien jaar tijd is de populariteit van de caravan alleen maar toegenomen. „Ze worden steeds langer, luxueuzer en com- Thuis ben je altijd bezig. Hier kun je alles loslaten fortabeler. Ze zijn goed geïsoleerd, sommige hebben zelfs vloerver warming. Het gevolg is dat men sen er het hele jaar door gebruik van gaan maken. Vroeger was het met Pasen of in de herfst gewoon te koud." Luxeprobleem: er is zo veel vraag naar stalplekken voor de langere exemplaren, dat Zeil en Wiel een wachtlijst heeft. Twintig MIDDELBURG Wat weten we van de Zeeuwse kreeft? Hoe werkt de visserij, wat zijn kansen en bedrei gingen? Over die vragen gaat het 3 april tijdens de derde expert mee ting, die de Zilte Academie Zeeland samen met Scalda en Foodlab Zee land houdt. De kreeft staat vanaf 1 april op het menu bij Zeeuwse res taurants. Sprekers tijdens de mee ting zijn een kreeftenvisser, een bi oloog en een onderzoeker. Aan het einde is er een kookdemonstratie. De bijeenkomst begint om 14.00 uur bij Scalda, ZEP/Podium 15 in Middelburg. Bericht voor onze adverteerders DE PERSGROEP NEDERLAND dinsdag 27 maart 2018 Scholen, sportcomplexen, stra ten - in Oostkapelle gaat de ko mende jaren veel op de schop. De gemeente en de dorpsraad willen dit jaar bekijken hoe plan nen op elkaar afgestemd kun nen worden en vooral: wat moet waar komen? Maurits Sep Oostkapelle Tip? redactie@pzc.nl OVEZANDE Tricycle heeft de vijfde en laatste voorronde van Spectra gewonnen. In De Klomp ging de Wal- cherse band er met de juryprijs vandoor. De pu blieksprijs ging naar de uit Goes afkomstige Bram. Tricycle neemt het vrijdagavond 25 mei op Klomppop in de finale op tegen Chav Cube, Gapy, Hunter Street en Potential Wonder. Zij wonnen de vier eerdere voorrondes in de Klomp. VLISSINGEN De Franse herdenkings- week Toujours Kapelle komt op 17 mei ook naar Vlissingen. Op de rede wordt dan herdacht dat op 15 mei 1940 twee Franse mijnenvegers zonken bij de Wielingen. Daarbij kwamen 41 Franse opvarenden om het leven. Bij de herden king, vanaf het varend museum Bernisse, zijn afgevaardigden aanwezig van onder meer de Franse ambassade en de gemeente Vlissingen. MIDDELBURG Oud-gemeentesecretaris van Middelburg Ton Kerk hove is de co-informa- teur die Gerrit Schoen makers gaat helpen bij het zoeken naar een nieuwe coalitie in Middel burg. Kerkhove is lid van het CDA en die partij was door informateur Schoenmakers gevraagd een rechterhand te leve ren. Schoenmakers was wethouder voor de PvdA in dezelfde periode dat Kerkhove gemeentese cretaris was. Priscilla Kuipers, derde op de lijst van de SP Vlissingen, neemt de plaats in van Sjaak Rijkse (2) in de gemeen teraad. Kuipers haalde 164 voorkeurstemmen, tegen 84 voor Rijkse. Rijkse, die revalideert na ziekte, concentreert zich op zijn zetel in Pro vinciale Staten. je eigen caravan Ondine van der Vleuten Aagtekerke - Jac Boone, Middelburg l.v.m. Pasen is de sluittijd voor het opgeven van advertenties, voor plaatsing op dinsdag 3 en woensdag 4 april, een dag eerder dan regulier. Kijk voor meer informatie op persgroep.nl of neem contact met ons op via advertising.zeeland@persgroep.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34