Mysteries aan de grens Maatregelen tegen criminaliteit op Zeeuwse recreatiepiekken American dream wordt nachtmerrie Criminaliteit daalt, maar geweld neemt toe De ontdekking van een drugslab in een vakantiehuisje is aanleiding voor de dertien Zeeuwse gemeenten, politie en recreatiesector actie te ondernemen. Dylan Adelaar weer terug in Zeeland De dertien Zeeuwse gemeenten, politie en recreatiesector slaan de handen ineen om te voorkomen dat criminelen vakantieparken als uit valsbasis gebruiken voor bijvoor beeld het vervaardigen van synthe tische drugs. Dat zegt burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland. „Je moet dan denken aan maatre gelen als geen contante betalingen meer aannemen, periodieke contro les bij langere verhuur en het trainen van parkmanagers, zodat zij beter een situatie die niet pluis is kunnen herkennen." De aanleiding is de ontdekking van een drugslab in een vakantie huisje op bungalowpark De Ban- jaard in Kamperland, eerder deze maand. Bij een inval in het huisje werden vier mensen aangehouden. Dat gebeurde op basis van informa tie van Belgische autoriteiten dat een van de verdachten meerdere ke ren chemicaliën kocht bij een Belgi sche groothandel. Agenten volgden de man en kwamen op het vakantie park uit. Het onderzoek leidde tot de vondst van een grote hoeveelheid drugs en drugschemicaliën in Delft. Het was voor het eerst dat op een vakantiepark in Zeeland een drugs lab werd ontdekt. „We hebben met alle Zeeuwse burgemeesters bespro ken dat we daar iets mee moeten, want het kan dus op alle parken in Zeeland gebeuren", aldus Delhez. Na een gesprek met Roompot en de Recron is besloten om gezamenlijk op te trekken om dat te voorkomen. Voor recreatiebedrijf Roompot was het de eerste keer dat crimine len een huisje huurden voor heel an dere doeleinden dan een onbe zorgde vakantie. „We zijn daar abso- We hebben met alle burgemeesters besproken dat we daar iets mee moeten - Marcel Delhez, burgemeester luut van geschrokken, daar zit je niet op te wachten", zegt woordvoerder Mare Volleman. De boeking in fe bruari, voor een wat langere periode en contant afgerekend, was onge bruikelijk. „Maar aan de andere kant, iedereen kan boeken." Nu is het in de winterperiode wel wat rustiger op het park, maar ook andere gasten hadden niets in de ga ten. Terwijl het zeker niet onschul dig was wat in het huisje gebeurde. Het mixen van chemicaliën heeft veel schade veroorzaakt. „De dam pen hebben de metalen aangevre ten", zegt Volleman. Volgens de politie komt het lande lijk iets vaker voor dat drugslabs op vakantieparken worden gevonden. Toch is volgens een woordvoerder geen sprake van een trend. „Je ziet ook dat vaker busjes of vrachtwa gens (zoals afgelopen jaar in Ril land, red.) worden gebruikt." It ZEELAND8 dinsdag 27 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND10 Regisseur Erik de Bruyn is weer even thuis in Zeeuws-Vlaanderen. Hij schiet er opnamen voor de serie Grenslanders. De Bruyn (midden op de foto) bespreekt hier een scène van Grenslanders met hoofdrol speelster Jasmine Sendar en politieman Sebastien Vervenne. Volgens de regisseur (bekend van Wilde Mossels) wordt de serie een familiekroniek met mysteries en politie-elementen. ZEELAND 4 Aanpak drugs in vakantiepark Luc Oggel Wisenkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33