Ellie Lust ziet presentatie Wie is de Mol? wel zitten REIS VAN DE WEEK €20,- Invallen voor Close was de beste beslissing van mijn leven KORTING 29 EfFeweg.nl of bel 08810 30 800 dromend van een rentree in de schijnwerpers. Dan verleidt ze een jonge ambitieuze script schrijver, in de hoop dat ze die comeback kan verzilveren. Het is een cynisch verhaal over de arrogantie van Hollywood en vergane glorie. 'Ik bén groots! Het zijn de films die kleiner zijn geworden', is een van Norma Desmonds klas sieke uitspraken. „Vanaf het begin begreep ik haar", zegt Ria Jones kort na een optreden in het Alhambra Theatre in Bradford. „Zelfs toen ik haar speelde tijdens een workshop toen ik 24 was. Ik wist toen dat ik nog veel te jong en fragiel was voor de rol. Maar, zo vertelde ik (componist) An- drew Lloyd Webber toen brutaal: misschien kan ik ooit de revival doen. Spoel 26 jaar vooruit en daar stond ik, invallend voor Glenn Close. Nu heb ik er zo'n 112 gedaan." Buitenbeentje De voorstelling, vanaf morgen in Koninklijk Theater Carré Amsterdam onder de noemer 'Broadway aan de Amstel' (met de originele Britse cast, crew en een 16-koppig orkest), is in meerdere opzichten een buitenbeentje en opvallend raak voor deze tijd. De mannen zijn slappe egoïsten, de vrouwen sterker en empa- thisch. In het geval van de verwaande Norma Desmond wel op een wat verwrongen manier. „Het risico is dat je haar té dramatisch neer zet. Je moet haar niet gaan haten. Aan mij om Norma menselijk te maken. Je ziet de diva, maar ook haar onzekerheid. Iemand die con stant liefde nodig heeft. Ze komt uit een tijd dat filmstudio's je 'de grootste ster aller tijden' maakte. Tot een knappe jongeling om de hoek komt kijken en je weg bent." Jones ziet veel parallellen met het huidige ce- lebrityklimaat. „Je hoort en leest het overal: de niet meer zo jonge actrice die worstelt om nog een rol te krijgen. Afgezien van Norma Des- mond is er ook voor vrouwen van mijn leeftijd weinig moois. Het is waar deze musical over gaat: ouder worden, in de vergetelheid raken." „En in die tijd moest je worden ontdekt", vervolgt de Britse. „Tegenwoordig draait alles om social media, waant iedereen zich een criti cus, een actrice en een zangeres. Om verdrietig van te worden. Ik zie het hier in Engeland: je verschijnt in Big Brother, bent populair en krijgt zo een rol in een musical. Het ondermijnt de échte talenten die soms moeten knokken voor een rol in een B-productie. We kunnen in dat opzicht wat leren van Broadway in New York, waar talent veel meer wordt gevierd." Jones weet dat ze niet mag klagen. Haar car rière kreeg dan twee jaar terug die enorme zwieper, ze speelde de afgelopen decennia mooi in alle grote musicals: van Jesus Christ Su perstar tot Cats. „Ik heb mijn hele leven nooit ander werk gedaan, heb altijd voor mijn eigen eten kunnen zorgen en dat zeg ik met veel trots. En ik mag reizen met Sunset Boulevard, naar Nederland bijvoorbeeld waar ik ook oude vrienden ga zien! Als dit ooit over is, hoor je mij niet zielig doen..a la Norma Desmond." „Ik ben niet gevraagd. Nog niet", vertelt Lust, die afgelopen seizoen in het Molpanel van de website van deze krant zat. „Ik weet ook niet of ik op het verlanglijstje van de om roep sta. Maar ik zou het best wil len, natuurlijk. Dat zou een mooie kans zijn. Verder lijkt het me niet goed te speculeren over iets dat niet speelt. Ik zit voorlopig nog bij de politie." Óp sociale media valt verder veelvuldig de naam van afgelopen Mol Jan Versteegh, maar hij heeft nog een contract bij BNNVARA. Maestro-presentator en voormalig Mol-winnaar Frits Sissing zit wél bij de juiste omroep, maar:. „In de plannen voor dit jaar weet ik niet of daar tijd voor is. Als ik het überhaupt al wil..." Andere bekende Nederlanders steken wel hun vinger op, zoals Marlijn Weer denburg (verliezend fi nalist in 2016) en illusio nist Victor Mids van de AVROTROS-hit Mindfck. Dat vooral Rik van de Westela- ken wordt genoemd, is niet raar. De oud-nieuwslezer heeft de juiste autoriteit. En hij zou onmo gelijk kunnen weigeren na twee magere jaren bij SBS6 en Nets, waar onder meer Peking Express en Rik Over de Grens karige kijkcijfers scoorden. Zijn contract loopt af. Hij was gisteren niet bereikbaar. «mm 'mimhimiim1 "T!iv:r: :r AANBIEDING! dinsdag 27 maart 2018 Maak kennis met de romantische oude keizerstad aan de Donau. De prachtige keizerlijke paleizen, schitterende parken, de Stephansdom, de exclusieve winkelstraten en het Prater met het reuzenrad zullen uw hart zeker sneller doen slaan. Het Wienerwald en het Donaudal kenmerken zich door lieflijke dorpjes, wijnbouwterrassen en de uitlopers van de Alpen en de Karpaten. PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Bezoek Passau en aankomst Wienerwald Wenen en Slot Schönbrunn Boottocht Donau en Melk Vrije dag of stadswandeling Wenen Natuurtocht Wienerwald en Seegrotte Vertrek Tullnerbach en bezoek Linz Terugreis Dag 2 Dag 3 Dag 4 Dag 5 Dag 6 Dag 7 Dag 8 INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en 6 maal diner 1 maal Wienerwald- specialiteitenbuffet Gebruik zwembad en sauna Begeleiding door uw chauffeur/ reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRIJZEN 25 april££29> €409,- 5 meiC439.- €419,- 15juniC469.- €449,- 13juli€469;- €449,- 20juliC469.- €449,- 10 augustus. €469j- €449,- 24 augustus €469;- €449,- 14 september €459j- €439,- 13 oktober£429J- €409,- Politiewoordvoerster en legen darische Mol-kandidate Ellie Lust straalt autoriteit uit, zit al bij Mol-omroep AVROTROS waar ze Ellie Op Patrouille pre senteert, is een ambassadeur van het programma én ziet de klus wel zitten. Gudo Tienhooven -4 Ria Jones als Norma Desmond. FOTO'S MANUEL HARLAN -Ria Jones 44 effeweg.nl Geldig t/m 03-04-18 Kortingscode EWREIS13 Verblijf in een gezellig familiehotel in het Wienerwald! Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 27-03-2018 t/m 03-04-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties, vM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29