Ria Jones in oude maar urgente 28 M ANGELA KIJKT TV Sunset Boulevard mag gebaseerd zijn op een stokoude zwart-witfilm uit 1950, het verhaal is urgenter dan ooit, vertelt hoofdrolspeelster en West End-fenomeen Ria Jones. Is het nou stoer van Bert van Leeuwen dat hij aan It Takes 2 meedoet? Of valt het me juist enorm van hem tegen dat hij zich voor de RTL-zangshow leent? Ik vind het een lastige kwestie, hoe aandoenlijk zijn gezon gen liefdesverklaring aan zijn dochters en kleinkind ook was zaterdagavond. Geen kwaad woord over Bert, want ik vind hem geweldig. Omdat hij al zoveel jaar ge woon zichzelf is op tv: EO-kijkcijferkanon in windjack. Nog steeds de ideale schoonzoon, hoewel hij nu zelf net opa geworden is. Je moet wel een hart van steen hebben om hem in de kou op de stoep te laten staan als hij aanbelt om die slepende familieruzie op te lossen. Terwijl je je nog zo had voorgenomen om nooit-nooit-nooit mee te werken aan Het Familiediner. Bij Bert denk je toch: ach, laat ik hem op zijn minst een kopje koffie aanbie den. En dan komen Berts andere kwaliteiten om de hoek kijken: vriendelijke onverzette lijkheid waar Jehova-getuigen nog iets van kunnen leren, gecombineerd met redelijk heid en sussende vaardigheden waarin je de vader van een groot gezin herkent. Maar uitgerekend hij heeft een programma als It Takes 2 toch niet nodig? Dat is iets voor voormalige soapsterren die anders kopje onder gaan in de vergetelheid, Koffietijd-kap pers die graag de nieuwe Fred van Leer wor den en RTL-sterren zoals Marieke Elsinga die nog een paar uur over hadden in hun con tract. Je zou als zender je best kunnen doen om een talent als zij een eigen programma te geven waarin ze tot haar recht komt en kan groeien. Of je scheept haar af met bijrollen in Boulevard, De RTL Gezondheidstest en de zo veelste versie van de BN'er-duettenshow waar de glans na zoveel seizoenen echt wel vanaf is. In het verlengde daarvan houd ik nu al mijn hart vast voor nieuwe aanwinsten Twan Huys en Art Rooijakkers. Stel dat hun over stap een Irene Moorsje wordt, oftewel dat ze niet de gedroomde verlossing brengen bij het tanende RTL? Vinden zij zichzelf dan vol gend jaar ook terug in It Takes 2 of Expeditie Robinsonl Omdat de zender nu eenmaal iets terugverlangt voor hun riante salaris. Bij Bert zou zingen bij It Takes 2 natuurlijk een milde vorm van midlifecrisis kunnen zijn. Maar ik gok persoonlijk op strategie. Dat hij zijn werkgever op een subtiele manier toont tijd over te hebben voor een ander pro gramma naast Het Familiediner. Dus actie NPO, voor RTL ook hem binnenharkt. Temptations enFourTops in Afas Live Kleinkind Bert van Leeuwen Quote van de dag Ik noem het overdekt zwerven. Je komt heel kort op bezoek bij aardige mensen door het hele land en dan ga je weer naar huis Dat is even slikken: als understudy (degene die de hoofdrolspeler moet vervangen bij absentie) wachten in de kleedkamer terwijl het theaterpubliek te horen krijgt dat de grote Hollywoodster waar iedereen voor kwam, door ziekte niet komt opdraven. Het overkwam de Britse Ria Jones twee jaar terug in het Londense Coliseum waar mensen tot 200 euro lapten om beroemdheid Glenn Close als Norma Desmond te zien in Andrew Lloyd Webbers hitmusical Sunset Boulevard. Jones had nog bewust de luidspreker in haar ruimte uitgezet om zich door de mededeling en de daaropvolgende reacties niet van de wijs te brengen. Toch hoorde ze het in de verte: het boegeroep en de morrende zaalverlaters. Ner veus, maar met opgeheven hoofd beklom ze het podium. Met deze knoeperd van een rol in de spotlights: daar had ze een slordige 25 jaar op gewacht. De geprezen musical is vanaf morgen twee weken te zien in het Amsterdamse Carré, met Jones en de rest van de oor spronkelijke Britse cast. „Invallen voor Close was de beste beslissing van mijn le ven", zegt de 51-jarige zangeres nu, terug kijkend op die bewuste avond. Op social media werd gerept van de langste staande ovatie in de Londense theaterwereld ooit. De recensies waren lovend. Nu staan mensen voor haar in de rij. En de grap is: Jones, die op haar 19de debuteerde in Evita, doet dit werk al ruim 30 jaar. „Onvoor stelbaar dat na al die tijd één optreden op het juiste moment mijn loopbaan ineens zo'n boost gaf." Stomme cinema De groteske Norma Desmond is een van de meest sappige hoofdrollen in musical- land. Het fictieve personage was een icoon in het tijdperk van de stomme ci nema. In de film (uit 1950 van regisseur Billy Wilder) en in de musical (ooit in een Nederlandse versie met Simone Kleinsma of Pia Douwes) is ze inmid dels een vergeten ster en leeft ze in de fifties een eenzaam leven in een reus achtige villa aan Sunset Boulevard, dinsdag 27 maart 2018 yd over GO MUZIEK The Temptati ons [It's the same old song, Baby I need your loving) en The Four Tops Papa was a Rolling Stone, Treat her like a lady) tre den op 14 no vember samen op in Afas Live. SHOW EO-presentator Bert van Leeu wen (58) is vrij dag grootvader geworden. Zijn dochter Pauline is bevallen van dochter Lymée Olivia. Het is het eerste kind voor Pauline en haar vriend René. Sunset Boulevard Zanger Harry Jekkers over de tour met Klein Orkest. Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28