0-3 verbetert in zijn tweede duel 'Als je bij de directie moet komen, weet je het wel' 19 landse goal ooit tegen Portugal. En voor rust vielen er nog twee goals uit aanvallen die met dodelijke ef ficiëntie werden uitgevoerd. Opval lend: twee keer hadden twee cen trale verdedigers er een beslissend aandeel in. Bij de 0-2 liep Matthijs de Ligt helemaal door naar de ach terlijn. Uit zijn harde voorzet kopte Ryan Babel even hard raak. En de 0-3 kwam op naam van Virgil van Dijk, met De Ligt ook hier als aan gever van de goal. Portugal werd vakkundig lamge legd in die uitstekende eerste helft. Belangrijk bleek de keuze voor Davy Pröpper als middenvelder met 'de punt naar achteren' in het 3-5-2 systeem. Hij was misschien wel de beste man op het veld. Altijd vrij, altijd overzicht, zuiver in de passing. En een steun voor de an dere twee middenvelders Van de Beek en Wijnaldum. In Engeland lijkt hij definitief tot leven gewekt, de marathonman van Brighon. Pröpper draait er een uitstekend de buutseizoen en miste pas 15 mi nuutjes in de Premier League. Wederopbouw En in de spits viel ook inbreng van Ryan Babel op. Voor een Oranje in wederopbouw is hij daar voorlopig de meest geschikte man. Babel blinkt nergens echt in uit, maar hij kan wel van alles wat. En zijn be langrijkste pré ten opzichte van bij voorbeeld Bas Dost, is dat Babel veel beweeglijker is. Met zijn snel heid was hij gisteren ook in de diepte aanspeelbaar. Terwijl Pröpper en Babel en alle anderen bij Oranje een gerieflijke avond beleefden, ging de verwachte ster van de avond aan de overkant bloedchagrijnig over het veld. Bij Cristiano Ronaldo lukte juist bijna niks. Het begon er al mee dat hij in de eerste minuut ondersteboven werd gebeukt door Tonny Vilhena. Daarna claimde hij vergeefs een pe nalty. Later bestormde tot drie keer toe een supporter het veld voor een seljïe met hem. En uiteindelijk kon hij na 68 minuten douchen. Mok kend en scheldend, op een feeste lijke avond voor de tegenpartij. Gertjan Verbeek stond gistermid dag nog op het trainingsveld in Hengelo. Een paar uur daarvoor zat hij zelfs bij een technisch over leg om te praten over de toekomst. Wat Verbeek op dat moment niet wist, was dat er op een paar kilo meter verder in de Grolsch Veste een spoedoverleg gaande was tus sen de raad van commissarissen en de directie van FC Twente. De rvc besloot afgelopen week end zelf een onderzoek in te stel len naar de verhoudingen op de werkvloer. Leden van het contro lerende orgaan spraken met meer dere werknemers. Aan de hand van die gesprekken besloot de RvC in te grijpen, omdat er in hun ogen geen sprake meer was van een normale relatie tussen Verbeek en de mensen op de werkvloer. Off the record werd al maanden ge klaagd over de houding en werk wijze van Verbeek. Met de actie zette de rvc de di rectie buitenspel. Technisch en commercieel directeur Jan van Halst zei vorige week tot twee keer toe voor de camera dat Twente het seizoen met Verbeek zou gaan af maken. Afgelopen zaterdag voegde statutair directeur Erik Velderman daar nog aan toe dat de positie van de trainer geen onderwerp van discussie was. Volgens de rvc was er geen sprake meer van een normale relatie tussen Verbeek en de mensen op de werkvloer Ondanks het uitspreken van die steun bleef het rommelen bij Twente. Zo liet de meerderheid van de spelers verschillende keren horen dat ze niet verder wilden met Verbeek. Dat leidde tot vele praatsessies. Verbeek, zo luidde de kritiek, werd tactisch falen verwe ten. Spelers noemden hem een 'gedateerde trainer' die alleen naar zichzelf luisterde. Ook zijn botte manier van communiceren viel slecht. Van Halst, die eerder dit seizoen René Hake ontsloeg, kreeg giste ren in het gesprek met de rvc te horen dat hij zijn functie als tech nisch directeur moet opgeven. De oud-speler, die ook zwaar onder vuur lag, gaat verder als commer cieel directeur. Velderman wordt algemeen directeur. Voor Verbeek kwam gisteren een wreed einde aan wat voor hem een jongensdroom was, toen hij op 30 oktober bij Twente werd gepre senteerd. Verbeek was als jochie uit Enschede supporter van de club en was voorbestemd om er ooit als trainer aan de slag te gaan. Verbeek werd met veel tromge roffel binnengehaald, maar de prestaties waren vanaf dag t slecht. Van de achttien duels onder zijn leiding won hij er maar één, waar door hij volgens de statistieken de slechtst presterende trainer in de geschiedenis van Twente werd. Toen Verbeek aantrad stond FC Twente dertiende in de eredivisie, hij laat de club achter als nummer laatst. Voor Verbeek betekent het vroegtijdige vertrek bij Twente zijn vierde ontslag op een rij, na AZ, Nürnberg en Bochum. Hij had een contract voor anderhalfjaar bij de club. Zijn taken worden tot het eind van het seizoen overgeno men door Marino Pusic. dinsdag 27 maart 2018 GO Memphis Depay en Ryan Babel (I) vieren de openings treffer van Oranje, foto pro shots I PORTUGAL-NEDERLAND J 0-1 11. Memphis 0-2 32. Babel 0-3 45+2. Van Dijk Opstellingen Lopes Cillessen Cancelo I (61.) Tete Fonte 78. Til Rolando De Ligt 46. Neto 84. Fosu-Mensah Mario Rui Van Dijk Quaresma Aké 55. Martins Vilhena Adrien Silva 67. De Vrij 46. Guedes Van de Beek B. Fernandes Pröpper 78. Joao Mario Wijnaldum Gomes 68. De Roon 46. André Silva Memphis M. Fernandes 78. Kluivert Ronaldo 68. Moutinho Babel 84. Berghuis Scheidsrechter: Buquet (Fra) Toeschouwers: 15.000 FC Twente offert Verbeek, Van Halst Bij FC Twente was het gisteren bijltjesdag. Trainer Gertjan Ver beek werd ontslagen en Jan van Halst is niet langer tech nisch directeur, na een ingreep door de raad van commissaris sen. Leon ten Voorde Enschede Gertjan Ver beek nog fana tiek coachend als trainer van FC Twente. Gisteren kreeg hij zijn ontslag. FOTO PRO SHOTS Gertjan Verbeek is teleurgesteld over zijn ontslag bij FC Twente. „Naast Hee renveen is dit toch de club die me het meest aan het hart gaat." Nik Kok Enschede Hoe voelt dit ontslag? „Anders dan bijvoor beeld het ontslag bij AZ, waar ik werd over vallen door het nieuws. Nu was het een samen loop van omstandighe den die je aan zag komen. Vanmiddag he lemaal, want toen kreeg ik na de training de vraag of ik even langs wilde komen bij de di rectie. Nou, dan weet je het doorgaans wel." Het moet een domper zijn voor u. Dit was de club waar u vroeger op de tribune zat. „Ja, dit is toch samen met Heerenveen de club die me het meest aan het hart gaat. En als het dan niet gaat zoals je het wilt, dan doet dat pijn. Als je zes keer verliest achter el kaar, weet je dat het spel op de wagen is. Ik heb het na de slechte seizoenstart niet om kunnen draaien." Spelers zouden niet tevreden zijn. „Ach, die verhalen. Er zal vast een speler zijn die niet tevreden is. Maar echt niet drie kwart, zoals ik ergens hoorde." U kan nu wel weer op tv analyses geven. „Ja, ik heb geen spreekverbod meer. Maar ik doe het maar even rustig aan." Geen bomen omge zaagd vandaag? „Nee. Ik ben rustig naar huis gegaan. Het is wel even goed zo. Het waren hectische weken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19