Ronald Koeman ziet hoe zijn elftal zich sterk 18 Een Oranje dat iets uitstraalt. Dat wilde Ronald Koeman zien in zijn eerste week. De start tegen Engeland was stroef, maar het tweede optreden gisteravond tegen Portugal (0-3 zege) uitstekend. Oranje, het team en de spelers individueel: er is wel degelijk hoop. Kort Giggs 'Lewandowski blijft zeker' Robert Lewandowski (foto) speelt 'honderd procent zeker' volgend seizoen ook bij Bay- ern München. Die belofte deed bestuurs voorzitter Karl-Heinz Rummenigge in het Duitse voetbalblad Kicker. „Ik ga daar graag een weddenschap voor aan." De Pool staat in de belangstelling van Real Madrid, maar ligt nog tot 2021 vast in München. Walace blijft provoceren HSV-speler Walace blijft zijn club provoce ren. De Braziliaan was al teruggezet naar het tweede elftal, maar gaf zondag de voorkeur aan een trip naar Milaan in plaats van een training. Hij zette foto's van zijn reisje op Instagram. Hem wacht nu een nieuwe straf. Bijl technisch directeur Jeroen Bijl (foto) gaat vanaf mei als tech nisch directeur van de Nederlandse hockey- bond aan de slag. De chef de mission van de Nederlandse sporters tijdens de Winterspe len van Pyeongchang is de opvolger van Arno den Hartog, die zich wil richten op een nieuwe functie bij de bond. Robben traint met de groep Arjen Robben heeft bij Bayern München de groepstraining hervat. Hij is hersteld van de zenuwproblemen die hem bij de laatste twee duels van zijn club aan de kant hiel den. De oud-international trainde afgelopen vrijdag al individueel. Flitsen Quote van de dag 'Verwijzen naar mijn leeftijd vind ik moeilijk te accepteren' De Groot Sunweb Staand voor zijn dug-out volgde Ronald Koeman de laatste minuten van het duel met de regerend kam pioen van Europa. Blij. Tevreden. Bevestigd in zijn indruk dat niet al les rond Oranje zwart gekleurd is. Hoe krachtig zijn Nederlands elftal zich presenteerde; hij zal ook niet hebben gedacht dat dit er al in zat. Met 0-3 winnen van Portugal. Oké, een incompleet Portugal, maar Oranje zeifis ook nog allesbe halve uitgekristaliseerd. Vier oefen duels heeft Koeman uitgetrokken om te kijken waar hij precies heen wil qua spelers en qua spelsysteem. Maar misschien kan het toch snel ler gaan. Alles waar Koeman wil dat Oranje voor staat, kwam gisteren samen in de 12de minuut. Portugal viel aan, massaal plooide Oranje te rug. Op eigen helft stond alles zo compact en gesloten, dat er tussen Davy Pröpper, de marathonman, lijkt in Engeland definitief tot leven gewekt spits Ryan Babel en laatste man Virgil van Dijk hooguit 17 meter zat. Zoals het stond leken de jongens in het blauw wel op de nationale ploeg van IJsland. Én op het Oranje van het bronzen WK van 2014 on der Van Gaal. Maar het ging verder. Portugal verloor de bal en Davy Pröpper kon ermee vandoor. Bij de linkerzijlijn rende de uitblinker een paar meter vooruit, passte toen naar binnen en meteen ging de bal nog een station verder door naar de rechterkant. Daar lag de ruimte voor een vlijm scherpe counter en via Virgil van Dijk, Kenny Tete en Donny van de Beek kwam het leer voor de voeten van Memphis die keihard binnen schoot: 0-1. Natuurlijk was het 'maar' een doelpunt in een oefenwedstrijd. Maar toch, er zijn in het voetbal vaak momenten waarvan je later zegt: weet je nog, toen, die avond, die actie, daar werd de kiem van de wederopstanding gelegd. Het was pas de achtste Neder- dinsdag 27 maart 2018 GO VOETBAL VOETBAL HOCKEY VOETBAL Lionel Messi is volgens de Argentijnse bondscoach Jorge Sampaoli fit genoeg om vanavond tegen Spanje te spelen. Messi miste vrijdag de oefenwedstrijd tegen Italië door een spierblessure. Jeroen Houwen heeft zijn contract bij Vi- tesse met drie seizoenen verlengd. De doel man, die de laatste weken een basisplaats heeft, blijft nu tot 2021. Michael Zore blijft voorlopig technisch di recteur bij Borussia Dortmund. Hij verlengde zijn verbintenis tot 2021. —De onder vuur liggende Arsenal-coach Arsène Wenger (68) voelt zich gediscrimineerd. I Ryan Giggs heeft zijn eer ste nederlaag als bonds coach van Wales geleden. Uruguay won in de finale van de China Cup met 1-0 door een goal van Edinson Ca- vani. Giggs de buteerde met een 6-0 zege tegen China. I Diede de Groot voert sinds gis teren de we reldranglijst aan in het rol- stoeltennis. Ze boekte zondag in de VS haar derde toernooi zege van het jaar en loste zo de Japanse Yui Kamiji af. I Wielerploeg Sunweb heeft voor de Ronde van Vlaanderen van zondag vier Nederlanders geselecteerd: Roy Curvers, Lennard Hof stede, Tom Stamsnijder en Mlke Teunissen. Oranje legt Portugal lam Maarten Wijffels Genève

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18