Marine profiteert het meest Werkstraffen geëist voor mishandeling van Arnhems homostel EUWS 11 Ga eens kijken in legeringsgebouwen. Daar is geen wifi! (jfg) Bijleveld, fel: „Ik vind dat niet. Er was één iemand die dat ook zei, omdat wij het over 'vervanging' van materieel en wapensyste men hebben. Dat is een misverstand. We gaan niet oplappen, we gaan vernieuwen! Een F-35 (JSF, red.) is totaal anders dan een F-i6. Een nieuwe onderzeeër is totaal an ders. Fregatten? Totaal anders. De wapens, de munitie zijn anders. En we investeren veel in informatie: it, cyber, de inlichtin gendiensten. Dat is in deze tijd noodzake lijk. We zijn daar als Nederland ook echt goed in. In Mali verzamelen we de inlich tingen voor iedereen." Bijleveld: „Nee, dat is zekerheid bieden. Vergelijk het met infrastructuur in ons land. Daar kijkt het ministerie ook naar een periode van vijftien jaar. Daar weet Barbara alles van." Visser, die eerder als WD-Kamerlid het woord voerde over infrastructuur, knikt. „Daar zit gemiddeld vijftien jaar tussen het besluit om een weg of spoorlijn aan te leggen tot je het hebt gedaan..." Bijleveld, sussend: „Wij doen dat wel sneller." Visser: „...en uiteraard kan ieder kabinet hierna zeggen: we doen er een tandje bij." Bijleveld lacht: „Het liefst erbij! De drei ging verandert ook snel. We wisten vier jaar geleden ook niet dat we nu een missie aan de oostgrens van Europa zouden heb ben (Litouwen, red.), dat er een dreiging uit zou gaan van Rusland, dat er aan de zuidgrenzen van Europa een migratiecri sis zou ontstaan. We moeten dus ook flexibeler zijn. Als je plannen hebt voor de lange termijn, kun je ook met geld schui ven. We kunnen investeren, het glas is halfvol." Bijleveld: „Dat komt omdat het bbp groeit." Visser, ironisch: „Vervelend hè?" Bijleveld: „Ik ben er op aangesproken door de NAVO. We moeten een schema leveren. Het groeipad is niet goed. Dat is gewoon een feitelijke constatering." Bijleveld: „Er wordt nu veel geklaagd over een gebrek aan wifi. Ga maar eens in lege ringsgebouwen kijken. Daar is geen wifi!" Visser: „In 2018!" Bijleveld: „En Barbara moet ook mensen werven hè?" Visser: „Dan is wifi toch wel een basis voorziening. Dat gaan we dit jaar nog rege len. En alle militairen krijgen een nieuwe uitrusting en scherfvesten." Bijleveld: „En ze mogen ook gaan kiezen." Visser: „Voor alles en iedereen hetzelfde, daar stappen we vanaf. We gaan vijf soor ten pakken en schoenen aanbieden." Te gen Bijleveld: „Dat gaat dit jaar nog niet lukken, kan ik je zeggen. Maar ze hoeven straks niet allemaal op dezelfde Meindl-le- gerkisten meer te lopen." Bijleveld: „Ik heb er thuis wandelschoe nen van. Loop er best lekker op. Maar een ander vindt een ander merk fijner. Dat maken we mogelijk." Visser: „We gaan het niet meer 100 pro cent dichtregelen. Bijleveld, onderbreekt: „Gaan we niet meer doen!" Visser: maar we beginnen wel met de mensen die op missie gaan. De com mando's en de special forces zijn het eerst aan de beurt." Bijleveld: „We zijn dat nu aan het bekijken hoe dat kan." Visser: „Dat kan óók weer helpen met het werven." De aanval trok landelijk veel aandacht, omdat die zou zijn ge richt op de seksu ele geaardheid van de slachtoffers. Een van de verdach ten is volgens de aanklager schuldig aan het plegen van open lijk geweld met zwaar lichamelijk letsel tot gevolg. Tegen de 17-jarige werd de hoogste straf, 180 uur, ge ëist. De andere twee 17-jarigen hoor den voor openlijk geweld 120 uur werkstraf tegen zich eisen. Voor de jongste verdachte (14) gaat het om 120 uur, waarvan 20 voorwaardelijk. De zitting was niet openbaar van wege de leeftijd van de verdachten. Volgens het OM zijn er geen aan wijzingen dat de geaardheid van het stel het motief zou zijn geweest voor de vechtpartij. Wel heeft de officier van justitie in de strafeis meegenomen dat er discrimine rende woorden zijn gevallen. Vol gens persofficier Mariëlle Hartman maakten ook de slachtoffers zich daar schuldig aan. Wat Jasper en Ronnie Vernes- Sewratan precies hebben geroepen, wilde ze niet zeggen. „De opmer kingen hadden te maken met de identiteit van de verdachten." En kele verdachten hadden een Ma rokkaanse achtergrond. Eigen land Advocaat Sidney Smeets van de slachtoffers bestrijdt dit. „Mijn cliënt heeft in een reactie op 'homo' en 'flikker' van de verdachten ge zegd: 'we zijn homo's, dat klopt. En als je dat niet bevalt, dan ga je maar naar je eigen land'. Had-ie niet moeten zeggen, maar kun je toch moeilijk discriminatoir noemen." Het incident in de nacht van 2 april werd bekend als de beton- schaarmishandeling. Volgens het OM staat vast dat de verdachten zo'n betonschaar bij zich had den die nacht. Maar verschillende deskundigen stellen dat niet onomsto telijk kan worden vastgesteld of het letsel van slacht offer Ronnie Vernes-Sewratan met een beton schaar is toege bracht. Wel is klip en klaar dat een vuistslag is uitgedeeld. Ronnie mist sinds de vechtpartij enkele tanden De jonge Arnhemse verdachten zouden aanstoot hebben genomen aan het feit dat het echtpaar hand in hand op de brug liep. Geintje Wat Smeets betreft staat homohaat vast. Daar zijn Gerald Roethof en Machteld Roethof, advocaten van twee verdachten, allerminst zeker van. „Het begon allemaal met een geintje. De twee mannen liepen op de brug met een kapsalon (een combinatie van patat, kebab en kaas). Onze cliënten vroegen om een patatje." Al heel snel liep het geintje uit in een vechtpartij. „Niet omdat ze hand in hand liepen. Beide jongens hadden een kapsalon in de ene en een vorkje in de andere hand. Hoe kan je dan hand in hand lopen? Homofobe uitspraken. Ze hebben gezegd: flikker op! Niet dat ze flik kers zijn. Bovendien wijzen alle jongens unaniem Jasper aan als de gene die als eerste sloeg", zegt Ge rald Roethof. Hij noemt de eis 'uit zonderlijk zwaar'. De aanval op Jasper en Ronnie Vernes-Sewratan bracht vorig jaar een golf van protest teweeg. Veel mannen en vrouwen liepen uit so lidariteit hand in hand met een seksegenoot. In Arnhem trok een manifestatie tegen homohaat een week na de mishandeling 2.500 be zoekers. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" bol.com HOLLAND ft BARRETT dinsdag 27 maart 2018 GO Voor het eerst in jaren mag de krijgs macht weer fors meer geld gaan uit geven. Alle militairen gaan daar iets van merken, maar uit de Defensienota blijkt dat de marine het meeste geld krijgt. De zeestrijdkrachten mogen tot 2033 maar liefst 6,4 miljard euro investeren in nieuwe spullen. Voor de land macht is in diezelfde periode 2 miljard gere serveerd. De lucht macht moet het doen met 1 miljard. Minister Bijleveld (De fensie) kiest in eerste instantie niet voor meer nieuwe F-35 straalja gers dan de huidige 37 - zoals de luchtmacht graag wil - maar be steedt het geld liever aan bemande onder zeeboten. Die moeten in 2027 in de vaart worden genomen. Ook koopt Nederland met België multifunctionele fregatten en mijnen- jagers en worden de luchtverdedigings- en commandofregatten gemoderniseerd. Opknapbeurt De landmacht doet de komende jaren geen grote nieuwe aanko pen, maar mag wel fors geld uitgeven aan een opknapbeurt voor bijna al het materieel. De ar tillerie, verkennings-, pantser- en infanterie- gevechtsvoertuigen be horen dan weer tot de modernste ter wereld. Behalve meer nieuwe straaljagers stond hoog op het verlang lijstje van de lucht macht een ander nieuw wapen: een onbemand verkenningsvliegtuig ofwel Reaper. Die komt er. Evenals drie extra transporthelikopters en nieuwe transportvlieg tuigen. Ook worden de gevechtshelikopters gemoderniseerd en krijgt de luchtmacht een nieuwe zakenjet, die veel wordt gebruikt door de legertop en bewindspersonen. Los van deze investe ringen, moeten alle mi litairen merken dat het Defensie weer voor de wind gaat. Het leger kan munitievoorraden aanvullen zodat er meer geoefend kan worden zonder 'pang pang' te roepen. Alle militairen krijgen nieuwe gevechtsuitrus tingen. Ze mogen daarin een beperkt aantal keuzes zelf maken. En er komt wifi op alle kazernes. Commandanten krijgen meer ruimte om kleine uitgaven te doen zon der een ellenlange pro cedure te moeten vol gen. Het personeels- systeem wordt aange past om zo goede mensen te behouden en makkelijker nieuwe te werven. -minister Bijleveld vooral de krijgsmacht op. Er komen nauwelijks nog nieuwe dingen bij. De nota is voor de lange termijn. Gaat u over uw eigen graf heen regeren? Toch worden er deze kabinetsperiode nauwelijks stappen gezet om binnen twintig jaar de NAVO-norm van 2 pro cent van het bruto binnenlands product (bbp) te halen. In 2021 loopt het zelfs terug. Hoe gaan de manschappen dan wél merken dat er nu geld bijkomt. Jongeren moeten de in het regeerak koord afgesproken maatschappelijke diensttijd ook bij Defensie kunnen doen. Die kunt u niet naar Mali sturen. U houdt ook kazernes open die eerder nog de deuren zouden sluiten. De mari nierskazerne in Doorn staat niet op de lijst. Mariniers lopen nu weg omdat de kazerne naar Vlissingen verhuist. Bijleveld en Visser kijken elkaar aan en la chen. „We zijn er naar aan het kijken." Het Openbaar Ministerie heeft gisteren werkstraffen tot 180 uur geëist voor de mishandeling van Ronnie en Jasper Vernes- Sewratan op de Nelson Mande- labrug in Arnhem vorig jaar april. Jeroen Kuitert Arnhem advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke hu idklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. .9 Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: o«niMii<i»fakii www grahams nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11