OZCAN AKYOL Niemand verbaasd dat gendarme leven gaf voor gijzelaars 1 574 An nl @088 - 70 70 600 korting 6 All Inclusive Sardinië All Inclusive Sicilië €70 €70 Column In Dordrecht kregen de gemeen teraadsverkiezingen voor D66 een bijzondere wending. Toen ook de voorkeursstemmen bekend werden gemaakt, bleken twee laaggeplaatste kandidaten, beiden oorspronkelijk van Turkse origine, genoeg mensen te hebben gepaaid om alsnog een zetel te be machtigen - ten koste van de nummers twee en drie op de lijst. „Ik ben overdonderd, iedereen is overdonderd", zegt een van de Turkse-Nederlanders. Ik begreep daar niets van. Het lijkt me duide lijk dat hij zijn uiterste best heeft gedaan om vooral burgers te berei ken met een overeenkomstige achtergrond, in de hoop dat ze uit nationalistische motieven voor 'een soortgenoot' zouden kiezen. Toen ik begin deze maand, in aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen over de markt liep, werd ik regelmatig aangeklampt door Turkse Nederlanders die stemadvies van me wilden. 'Bij welke partijen zitten de Turken?' was meestal de vraag. In ideologie, politiek profiel en integriteit wa ren ze meestal niet geïnteresseerd. Het ging altijd om nationaliteit. wordt bedekt door betrokkenen, doet me sterk denken aan het cliëntelisme van de PvdA, een par tij die decennialang electoraal ga ren spinde door allochtonen ver kiesbaar te stellen. Competenties maakten niets uit. Als ze maar hun belofte van stemkanonnen kon den waarmaken. We weten hoe dat afliep. Het grote verschil is dat ze bij D66 'op recht' naïef lijken over de dynamiek die zich vorige week in Dor drecht ont spon. Lijst trekker Ke vin Noels: „Dit is een verande ring die we niet zagen aankomen", zegt hij in de krant. „Het zijn wel bekenden, maar dat neemt niet weg dat het voor ons ook een com plete verrassing is." Als dit een 'complete verrassing' voor je was, dan heb je of héél lang onder een steen geleefd, of je speelt de vermoorde onschuld, omwille van het uitgekiende plan dat niet geopenbaard mag worden. Beide scenario's zijn geen aan beveling voor een politieke leider. De lokale afdeling van D66, drie zetels sterk, heeft nu twee Turkse Nederlanders in de raad die aller lei beloftes aan hun achterban hebben gedaan, als tegenprestatie voor de vele stemmen die ze kre gen. Misschien staat er binnenkort wel een nieuwe moskee in Dor drecht. Het illustreert de lelijke kant van identiteitspolitiek. Wie weet gaat D66 langzamerhand de PvdA achterna. Misschien staat er binnenkort een nieuwe moskee in Dordrecht Sinds vrijdagmiddag is Beltrame een held in Frankrijk. Tijdens de gijzeling van een groep klanten in een super markt in Trèbes door IS-symphatisant Redou- ane Lakdim, bood de agent aan de plek van de gijzelaars in te nemen. De terrorist nam het aan bod aan. Dat redde de gijzelaars het leven, maar kostte Beltrame (45 jaar, pas getrouwd, geen kin deren) het zijne. „Hij gaf zijn le ven om een moorddadige actie te stoppen. His stierf als een held", zei de Franse president Macron. „Het verbaasde niemand bin nen onze familie dat het uitgere kend Arnaud was. Zo was hij al vanaf zijn geboorte. Hij deed alles voor zijn vaderland", vertelde zijn moeder aan de Franse zender RTL. Zijn broer zei: „Hij wist dat hij bijna geen kans zou maken het te overleven. Hij heeft zijn leven gegeven voor vreemden. Als we hem niet als held betitelen, dan weet ik niet wat iemand wel moet doen om een held te zijn." Wat Beltrame deed, was zorgen voor een einde aan de terreuractie van de Marokkaanse Fransman Lakdim. Die IS-symphatisant, die de vrijlating eiste van Salah Abdeslam, had al drie mensen doodge schoten toen de agent via onderhandelingen de plaats innam van en kele gijzelaars in de Super U. De gendarme liet daarbij zijn telefoon aanstaan, voor zijn collega's buiten. Toen die schoten hoorden, bestormden ze de su permarkt. Daar vonden ze Bel trame met een kogel in zijn nek. Hij overleed 's nachts aan zijn verwondingen. Beltrame was recent voor de wet getrouwd met zijn Marielle. In juni zou het kerkelijk huwelijk worden gesloten. Een priester heeft Beltrame in het ziekenhuis het laatste sacrament toegediend, het huwelijk sluiten kon niet, de agent kwam niet meer bij kennis. nu v.a. nu v.a. Kijk voor alle aanbiedingen en ons volledige aanbod op onze website! reizen maandag 26 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Wendina Dit akkefietje bij D66, dat overi gens met de mantel der liefde Het leven van de Franse gen darme Arnaud Beltrame stond in het teken van zijn vaderland. „Niemand was verbaasd dat hij het was die de plek van de gij zelaar in had genomen", zegt zijn moeder. Cyril Rosman Rotterdam/Parijs rtV korting korting v P-b- Ook verlenging mogelijk! Costa Smeralda Asinara astelsardo Sassari •FAIghero Maak tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis kennis met alle hoogtepunten van Sardinië! U verblijft in het 4-sterren hotel Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening!. Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar Nederlandssprekende reisleiding. zie stipreizen.nl/itsasvs zie stipreizen.nl/itsassv Verblijf in 4* Castelsardo Resort Village Inclusief vliegreis Nederlandssprekende reisleiding Ook verlenging mogeli|k! rCatama Siracusa Ortigia Lido di Noto Tijdens deze 8-daagse groepsrondreis ontdekt u de kustlijn van Sicilië! U bezoekt o.a. vulkaan Etna, Siracusa en Taormina. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekeningl en Nederlandssprekende reisleiding. zie stipreizen.nl/itslkls zie stipreizen.nl/itslskl Verblijf in 4* Eloro Hotel Inclusief vliegreis Nederlandssprekende reisleiding stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6