i k Kwekers mosselen bundelen krachten Mat bolderman.nl naar Italië boldErman.nl )LEN 19 Keuze te over tijdens vriendinnendag in Goese binnenstad Meer weten over thee? Liever zonnebrillen shoppen, op zoek naar een nieuwe armband of op de foto met drie wel heel erg goed afgetrainde jonge mannen? Het kon allemaal gisteren tijdens vriendinnendag in de Goese binnenstad. 499,- fc Iti oU? f i Je zal maar model zijn en badmode moeten sho wen in de buitenlucht in maart. Het zal de vrou wen die meeliepen in de modeshows niet mee zijn geval len. Er stond een venijnig windje op de Grote Markt in Goes. Ook het kippenvel op de strak afge trainde wasbordjes van Arnold, Rutger en Philip verraadt dat het frisjes is. Ze gaan op de foto met iedere vrouw die maar wil. „Hoe veel foto's? Pfff honderden", zeg gen ze. Veel tijd om te praten is er niet, er wachten al weer vrouwen. In de houding, vriendelijke lach en voila, weer iemand blij met een foto voor boven het bed. De collega's Janny en Dija arri veren bij de Suffe Tutten. Ze proe ven thee van theesommelier Char- lotte Timmerman. „Lekker hoor, ruik maar eens", zegt Janny. „We hebben ook al een make-over ge had en kijken en snuffelen wat", vertellen ze. Misschien wel tussen de pruiken van Fientje en Feuntje even verderop. Monique Kijzers en Paula Czechowski maken pruiken en hoeden van foam in de meest Met hoeveel vrouwen we al op de foto zijn gegaan? Pfff honderden wonderlijke modellen en kleu ren. Zie je toch meer in een wat minder opvallende make-over? Dan kan je terecht op het pleintje bij de Papegaaistraat. Monique Smallegange is net klaar bij de kapper. „Leuk hoor", zegt ze kij kend in de spiegel. „Nu naar de make-up voor het eindresultaat." Mosselkwekers hebben de afge lopen jaren te maken gekregen met behoorlijke kostenstijging, vooral veroorzaakt door de ver duurzaming. Gelijktijdig is er sprake van een daling van de prijs die de kweker krijgt. Dat komt onder meer doordat de marktwerking deels aan het ver dwijnen is. Zo'n veertig procent van alle mossels die op de markt komen, worden niet meer verhandeld via de veiling. Dat zijn mosselen die gekweekt worden door de handelaren zelf, die in de loop van de jaren verschillende kweekbedrijven hebben opge kocht. Door de handen ineen te slaan en een eigen verkoopkantoor op te zetten willen de zelfstandige kwekers meer invloed uitoefe nen. Samen optrekken betekent ook dat het aanbod van mossels gedurende het jaar beter kan worden gespreid. Nu brengen kwekers nog vaak op hetzelfde moment de mossels naar de veiling. Ze hopen zo op rust in de markt en een goede prijs voor de producten die ze kweken. Momenteel wordt gewerkt aan het businessplan en de orga nisatievorm. Om de Mossel Compagnie te laten slagen is het wel van belang dat zo veel moge lijk kwekers meedoen. 8 dagen Venetië en omstreken 10 dagen Dolomieten en meren Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! VjSU 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust maandag 26 maart 2018 BE Thee, de kapper en make-up Melita Lanting Goes A Karin, Colinda en Sharon met hilarische pruiken van Fientje en Feuntje. -Arnold, Rutger en Philip met afgetrainde wasbordjes A Monique Smallegange kijkt in de spiegel naar haar net opgesto ken haar. foto's johan van der heijden Mosselkwekers uit Bruinisse, Yerseke en Zierikzee zetten een eigen afzetcoöperatie op. De structurele stijging van kosten voor de kweker en de steeds maar dalende ver koopprijs zijn de aanleiding. Coöperatie De Mossel Com pagnie moet nog voor de start van het seizoen operati oneel zijn. De kwekers willen op deze manier een eerlijke prijs voor hun mossels krij gen. Melita Lanting Bruinisse Vertrekdata: 5,19 mei 2,16 juni/8, 22, 29sept. Vertrekdata: 14, 21, 28 mei 4, 11, 25 juni/2,16, 30 juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april 7, 14 mei 2, 9,16,23 juli etc. Vertrekdata: 16, 23, 30 april 7,14, 21 mei 25 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 16 april 9 juli 6 aug 3 sept 1 okt etc. 7 roti» kg# Vertrekdata: 9, 23 april 7,21 mei 4,18 juni 2,16 juli etc. ANVR Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54