Met bolclerman.nl naar Italië boldErman.nl Bij Endurance wordt conditie van paard drie keer gecontroleerd 19 Het gaat niet om wie het eerste over de finish is. Nee, bij de Endurance Zeeland gaat het om het fitste paard. Endurance is zeg maar marathonlopen voor paarden. Het is een sport die vooral rond de Veluwe wordt beoe fend. Drie Zeeuwse dames, de zus sen Eline en Saskia Hundersmarck en Saskia Hoogenboom, willen daar verandering in brengen. Voor het zesde jaar organiseren ze daarom Endurance Zeeland. Het is een wedstrijd met drie ni veaus: de instaprubriek, ofwel im puls; klasse t en klasse 2. De eerste twee niveaus rijden zondag 23 ki lometer en daarbij gaat de route al leen over het strand. Klasse 2 is voor de gevorderden, zij rijden 42 kilometer over het strand en een stukje door het bos bij Burgh- Haamstede. De 44 deelnemers starten en eindigen bij manege Grol in Renesse. Bijzonder bij deze tak van paar densport is dat de conditie van het paard drie keer wordt gecontro leerd: zowel voor als na de wed strijd en tijdens de tussenstop van de 42 kilometer. Is de uitslag een keer niet goed, dan volgt diskwali ficatie. Een team van dierenartsen werkt tijdens de zogeheten vet- check een lijst met voorwaarden af, waaraan het paard moet vol doen. Zodra er kreupelheid wordt geconstateerd, mag een paard naar huis. Tijdens en na de wedstrijd wordt de hartslag van de paarden gemeten. Die mag maximaal 60 slagen per minuut zijn. De deelne mers zijn dan ook gehouden aan een maximale gemiddelde snel heid tijdens de route. Zijn ze te vroeg binnen, dan volgt eveneens diskwalificatie. Vetcheck Arianne Bezemer uit Renesse vindt het een goede zaak dat de paarden zo intensief gecontroleerd worden. „In de laagste klasse, waarin ik rijd, is het nog niet zo spannend, maar als je naar de echte fanatiekelingen kijkt: die rij den 40 tot 50 kilometer en dat is echt intensief voor een paard. Daarom vind ik het goed dat er een vetcheck is. Ik vind het ook een leuke test of je goed bezig bent met de training van je paard. Ik noem het een soort gezondheids test." Ik vind het een leuke test of je goed bezig bent met de training van je paard Arianne rijdt zondag voor de vierde keer mee, samen met stal- genoten op manege Grol Laura van Mill en Carenza Canters. „Wel zo gezellig om samen te rijden", zegt Laura. „We trainen ook sa men en proberen minimaal een keer per week over het strand te galopperen." Het groepje legt de 23 kilometer in exact twee uur af. Laura: „Snel ler mocht niet. Je mag maximaal 12 kilometer per uur in klasse 0." Papje Aurelia heeft zaterdagmiddag tij dens een snelle lunch de keuze uit wortels en hooi, een papje van ha ver of muesli. Ze kiest het laatste gerecht van het buffet. Het baasje van de merrie, Kim- berly van Hoek uit Numansdorp neemt genoegen met een broodje. Zij en haar Arabische volbloed merrie rijden de langste route van 42 kilometer, ook samen met een andere deelnemer, en zijn aange komen bij de vetcheck op het par keerterrein van de Adriaan van de Weijdeweg in Burgh. Aurelia blijkt na 20 kilometer nog fit genoeg om verder te gaan. Wat betreft de tijd heeft Kimberly een paar minuten verspeeld. „Er was een routelintje weggehaald, dus we waren even de weg kwijt, maar daar hebben er meer last van." 8 dagen I Venetië en omstreken 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Hoogtepunten van Toscane w (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust maandag 26 maart 2018 SD Marathonlopen voor paarden Valeska Nastaly Renesse -Arianne Bezemer Kimberly van Hoek (r) uit Numansdorp en haar merrie Aurelia nemen de langste route van 42 kilometer, foto dirk--jan gjeltema v.a. slechts Vertrekdata: 5,19 mei 2,16 juni8, 22, 29 sept. Vertrekdata: 14, 21, 28 mei 4, 11, 25 juni/2,16, 30 juli etc. Vertrekdata: 9,16, 23,30 april 7, 14 mei 2, 9,16, 23 juli etc. Vertrekdata: 16, 23, 30 april 7,14, 21 mei 25 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 16 april 9 juli 6 aug 3 sept 1 okt etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 9, 23 april7,21 mei 74,18juni/2,16juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51