Bart Ceulemans sluit afin stijl Hockeyers Olympia zijn halverwege al klaar tegen Evergreen 17 Hulster vrouwenploeg kan overwicht tegen Liberty niet uitdrukken in een overwinning. Dat lukt de mannenploeg wel tegen Rapid (0-1). Derbyzege Delta Sport 2V Gebrek aan effectiviteit was er schuldig aan dat de hockeysters van Rapide de wedstrijd tegen Liberty niet in winst (1-1) om konden zet ten in de derde klasse. Een klasse la ger miste Olympia eveneens doel treffendheid om het Evergreen las tig te maken (0-2). Bij de mannen boekte Rapide een zwaarbevochten zege bij Rapid. Een sterk Olympia won met afgete kende cijfers van Rapid: 4-0. Vrouwen. Rapide-Liberty 1-1: Ra pide was vrijwel de hele wedstrijd op de helft van Liberty te vinden. Dat resulteerde voor de rust in di verse kansen, maar slechts in één treffer. Net na het half uur liet Tats- jana van den Eynde via een back handschot de 1-0 noteren. Nog voor de doelwisseling kwam Liberty bij de enige kans die het kreeg via een strafcorner op 1-1. Ook in de tweede helft speelde het duel zich af op de helft van de bezoekers. Rapide kreeg in die periode minder kansen dan voor de rust, maar ook via dat handvol mogelijkheden kon de winst niet veilig gesteld worden. Olympia-Evergreen 0-2: Olympia begon gemakzuchtig aan dit duel. Dat werd genadeloos afgestraft door Evergreen. In de zesde minuut werd het 0-1 en in de achttiende minuut viel de 0-2 uit een strafbal. Na de rust was Olympia scherper in de omschakeling en was het ook steeds op de helft van Evergreen te vinden. De thuisploeg kreeg enkele kansen, maar miste eveneens scherpte in de afwerking. Slechts met twee wissels begon Olympia ietwat onzeker aan dit duel. Zowel in het begin van de eer ste als de tweede helft oefende Evergreen enige druk uit, maar kon doelman Wouter Hamelink nooit echt bedreigen. Het zeer gecontro leerd spelend Olympia dicteerde het spel. Door treffers van Rinke Ondanks veertien straf corners tegen houden mannen Rapide de nul Wijffels, Evert Vermeeren (straf corner) en Wouter van der Peijl was het duel al bij de pauze beslist. Gi- dion van Ee bepaalde tien minuten voor tijd de eindstand op 4-0. Rapid-Rapide 0-1: In de eerste helft was Rapid de dominerende partij. Naarmate de wedstrijd vorderde, drukte ook het arbitrale tweetal zijn stempel op het duel. Dat kwam vooral tot uiting in de strafcorners. Rapide kreeg er maar liefst veertien tegen en geen enkele mee. Toch liet Rapide zich niet provoce ren en stelde zeven minuten voor tijd op karakter de winst veilig via Quinten Missiaen. Defensief waren Jeroen Smet, doelman Luka Missi aen en Jarno van Bunder de uitblin kers. Bousema Lochem-Dallinga.com 3-5: Een resultaat om over naar huis te schrijven. Voor de pauze zorgden Jean Paul de Bruijn en Bart Ceulemans voor een 1-3-tus- senstand. De Bruijn speelde ietwat ongelukkig gelijk tegen de Turk Gokhan Salman. De Bruijn gleed met een serie van vijf over de fi nish bij 40-32; Salman maakte echter in de nabeurt met acht ca ramboles alsnog gelijk. Bart Ceulemans vocht ondertus sen een even boeiend gevecht uit met Stefan Spilleman. De jongste telg van de Ceulemans-dynastie trok sterk spelend aan het langste eind met 37-40 en droeg zo een waardevol steentje bij. „Het was mijn laatste partij. Volgend sei zoen speel ik eredivisie bij Burg mans Biljarts en mag ik geen re serve meer zijn in Sluiskil. Het was een mooi slot van een mooie tijd." Na de pauze verloor Frédéric Cau- dron van een andere Turk, Murat Naci Coklu. Die leidde al snel met grote voorsprong. Bij 39-22 kon Caudron middels een serie van acht nog iets terugdoen, maar Co klu maakte het meteen uit: 40-30. Steven van Acker zorgde ervoor dat de punten alsnog mee naar Zeeland gingen na een prima overwinning op Wesley de Jaeger, 31-40 in 30 beurten. Eerste divisie. Biljartteam Hilva- renbeek-Pearle Opticiens 5-3: Jens van Dam weet nu ook wat het is om met een moyenne van 1.666 een pak slaag te krijgen. Vorige week deelde hij er één uit, nu was hij zelf de klos tegen de ontke tende Erwin Hens (40-22). Piet Rodts won met twee punten ver schil en Pascal Claus speelde ge lijk. Ondanks moedige tegenstand verloor Dion Bergmans op bord vier van Menno de Vries met klein verschil: 35-32. Michael Vink uit Groede kwam na drie slechte partijen voor zijn team 's Lands Welvaren AVH/VSS weer eens tot een aanvaardbaar ni veau. Hij verloor weliswaar van Wim Pelders met 35-29 in 40 beurten, maar noteerde 0.725 ge middeld. Vierde divisie. De Ossekop-Re- seda 8-0: Met drie man stonden de bezoekers voor een kansloze missie in Zundert. Notoire punt- enpakker Peter Baetsle kwam dit keer een punt tekort. Carlo van Dam drie. Hans de Witte was kansloos en op bord vier werden de punten cadeau gedaan. ZIERIKZEE Voor de tweede keer dit seizoen hebben de handballers van Delta Sport/EMM de zege naar zich toe getrokken in de Zeeuwse derby in de hoofdklasse. Gisteren was de Zierikzeese formatie met 26- 25 te sterk voor Orion/GSC. In de eerste helft namen de be zoekers uit Heinkenszand een voorsprong van vijf punten. De Schouws/Walcherse tegenstan der hield het hoofd echter koel en repareerde die achterstand. In de tweede helft ging de stand ge lijk op. In de slotminuten nam Delta Sport/EMM een beslis sende 26-24-voorsprong, waar mee het kampioenschap nog steeds aan de orde is. maandag 26 maart 2018 Rapide kan het niet afmaken Peter Snelders Vlissingen Mannen. Olympia-Evergreen 4-0: •frOtoi) >K fBOND ONrm Rapide-aanvalster Tatsjana van den Eynde staat alleen voor de keepster van Liberty. Ploeggenote Frederiek van Tatenhove wacht af. fotocamileschelstraete De driebanders van Dallinga.com boekten een krappe maar dikverdiende over winning bij Bousema Lochem (3- 5). Dallinga staat hierdoor zesde in de eredivisie. Pearle Opticiens verloor in de eerste divisie, net als Reseda in de vierde. Joop van den Oudenhoven Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45