Werklust I Jzendijke niet beloond 16 RCT is plots in race voor titel De darters van Racketcen trum Terneuzen mengen zich in de overgangsklasse van de Superleague in de ti telstrijd. In Terneuzen werd koploper Taveerne met 6-4 geklopt. RCT klimt in de stand naar de tweede plaats achter de tegenstander uit Wormerveer. In de enkelspelen sloegen Fa- bian de Lange, Pieter Otten en Kevin Blomme toe. In de slotpartij maakte De Lange het karwei af met een twaalf darter. Sander Post heeft het niet Bruse ronde haalt ook einde niet De volleybalsters uit I Jzendijke lijken tegen Spirit in een zetel te zitten, maar geven het toch nog uit handen. „Dit is heel zuur." VLISSINGEN Voor de volleybal sters van YVC is het met nog drie duels te gaan alle hens aan dek. De nummer negen van de eerste klasse leek tegen hekkensluiter Spirit met een 2-0-voorsprong en een goed begin van de derde set op weg naar winst, maar verloor met 2-3. de teams van Stevo verlo ren voor eigen publiek met 1-3. YVC-Spirit 2-3 (25-16, 25-21, 23- 25,17-25,9-15): Na twee gewon nen sets en een 5-2-voorsprong in de derde set leek er geen vuiltje aan de lucht voor YVC. Het duel kantelde echter, toen de gasten in één servicebeurt op voorsprong kwamen en na het tiende punt verder wegliepen. YVC had geen antwoord op de opslag van Spirit, kwam aan het net lengte tekort en slaagde er niet in om serverend de aanval van de gasten aan banden te leggen. Trainer Danny Polder man spoorde zijn ploeg aan, maar moest lijdzaam toezien hoe YVC vooral mentaal de weg kwijt raakte. „Na die 2-0 was ik ervan overtuigd dat we zouden win nen", gaf de trainer toe. „We zijn thuis moeilijk te verslaan, maar we haalden onszelf uit de wed strijd. Ze hebben verdiend ge wonnen hoor, maar ze staan van onder", klonk het ontgoocheld. „Dit is heel zuur. Zij speelden met de spirit om te winnen en kwa men in de derde set in de wed strijd." Spirit boekte de derde zege op rij en heeft met een wed strijd tegoed zeven punten min der. Stevo-RVC/Libanon 1-3 (21-25, 21-25, 25-22,12-25): Koploper RVC/Libanon kreeg het niet ca deau in de laatste wedstrijd van de Stevo-vrouwen in Zuiddorpe. Stevo speelde met lef en ser veerde goed. Libanon maakte in de eerste twee sets vooral met tac tische ballen het verschil. Toen Stevo daar met een voorbeeldige inzet in de derde set een ant woord op had en veel ballen van de grond haalde werd de achter stand verkleind. Daarna was de koek echter op. Mannen. Stevo-Benevia 1-3 (25- 18,18-25,20-25,16-25): Stevo kon een prima start geen vervolg geven. De thuisploeg begon heel degelijk en bekroonde goed spel in de eerste set met een ruime zege. Daarna kwam de klad erin. Benevia legde veel risico in de op slag en maakte het Stevo in aan vallend opzicht lastig. Na verlies in de tweede set speelde Stevo vooral tegen zichzelf. De ervaren opponent profiteerde er dankbaar van, kreeg vleugels en wikkelde bekeken spelend af naar winst. VLISSINGEN De voetbalsters van IJzendijke deden zaterdag niet on der voor koploper Heerenveen, maar verloor op eigen veld toch met 0-1 in de hoofdklasse. Honte- nisse bleef gisteren koploper in de derde klasse door een nipte zege bij Sprundel (1-2). Terneuzen versloeg Blauw Wit '81 met 4-0 dankzij vier treffers van Annelien van Hecke. IJzendijke-Heerenveen 0-1: De formatie van Eric Vanhijfte speelde één van de betere wedstrijden van het seizoen, maar miste net dat beetje geluk om een punt of zelfs meer te pakken. Alles klopte bij de Zeeuws-Vlamingen en de 0-1 was dan ook een gelukje. De bal viel precies tussen de keeper en verde diging in en daar wist de Friese spits wel raad mee. Aan de andere kant pegelde Maud Kuijpers een vrije trap tegen de onderkant van de lat. In de allerlaatste seconde kreeg IJzendijke nog een kans op de ge lijkmaker, maar die inzet ver dween net naast. „Het zat net niet mee. We hadden een punt ver diend. We geven niks weg, maar pech dat de bal er voor ons niet in wilde", aldus Vanhijfte. Zondagvoetbal Sprundel-Hontenisse 1-2: Koplo per Hontenisse keek in de uitwed strijd tegen Sprundel halverwege tegen een 1-0-achterstand aan, maar won uiteindelijk toch nog met 1-2. In de tweede helft nam Li- san van den Broek de ploeg op sleeptouw en scoorde twee keer scoorde. het duel met Blauw Wit'8i was de hoofdrol weggelegd voor Annelien van Hecke. Zij scoorde zowel voor als na de rust twee keer. Voor de rust uit een strafschop en een vrije trap, na de hervatting via een lob en een kopbal. maandag 26 maart 2018 DARTS Art Asrian uit Hulst is in Alkmaar Nederlands kampioen bankdrukken geworden met met 175 kilogram in de klasse tot 83 kilogram. Overall werd hij tweede. ATLETIEK Sander Post (foto) wilde zater dag na 5 kilometer uitstappen in de tweede DOW-loop. „Nee, het gaat niet meer. Ik stop er mee", zei de Terneuzenaar. Hij werd niettemin overgehaald nóg een rondje van 5 kilometer te lopen. En hij won warempel nog de middenafstand van 10 kilometer (39.40 minuten). De lange afstand werd gewon nen door de Belg Frederick Christiaens in 54.46. Ondanks de goede weersomstandighe den kwamen net geen honderd lopers en loopsters opdagen. „En dat was voor ons een be hoorlijk tegenvaller", aldus orga nisator Mare Obrie. WIELRENNEN Een week nadat de Ronde van Oud-Vossemeer vanwege het winterse weer werd afgelast, haalde zaterdag ook de Ronde van Bruinisse het einde niet. De Haagse renner Kees Pameijer in de hekken reed hard in de hek ken, waardoor hij zwaar ge kwetst raakte aan zijn been. „Hij is geopereerd en het gaat nu goed met hem", aldus organisa tor Tonni Jumelet. In overleg met de jury werd besloten de wedstrijd niet meer uit te rijden. YVC ziet de winst als zand tussen vingers doorglippen Derde klasse. MZC'11-HVV'24 8-1 (3-1). Mara Fassaert 0-1. Vierde klasse. FC Axel-Smerdiek 5-1 (2- 0). Anouk Schieman 1-0, Romy de Zwarte 2-0, Schieman 3-0, De Zwarte 4-0, Lonneke Bakker 5-1. Vijfde klasse. Zaamslag-Graauw 0-2 (0-0). Melissa Kips 0-1, 0-2. Koewacht/Steen- De Fendert 3-0 (2-0). Lonne Bun 1-0, Tessa van Eek 2-0, Jessie van Deursen 3-0. Terneuzen-Blauw Wit '81 4-0: In Vijfde klasse. Odio-HVV'241-3 (0- 0). Doelpunten HVV'24: Romy Burm (2x), Marieke Kwast. SSW- Vogelwaarde 3-3 (2-3). Laura Tie- leman 0-1, Robin Jas 0-2, Amber Mahu 2-3. I Annelien van Hecke scoorde vier keer voor Ter neuzen. A Laura van Potelberghe (links) en Evelien Bakker proberen een aanval van RVC/Libanon te blokkeren, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44