Vijf van de tien voor De Koeijer Kloetingse puzzel is niet compleet 11 zv willigen ook niet inzetbaar was. Tant koos er echter niet voor om één op één te wisselen. Hij pas seerde Stef de Backer, zette met Sidy Ceesay, Birgen Martens en Ti- tas Vitukynas drie nieuwe namen in de basiself en koos voor een ver rassende tactiek: 3-4-3. Dat zorgde eerder in de week wel even voor discussie in de kleedkamer. En een beetje verbazing bij de trainer. „Ik moest ze echt overtuigen", zegt Tant. „Kom op jongens, jullie moe ten toch meerdere systemen kun nen spelen, heb ik ze gezegd. Ik was ervan overtuigd dat deze speelwijze ons weer succes kon opleveren." Zijn spelers leken er even aan te moeten wennen, want Hoek kwam tegen Nootdorp moeizaam op gang. Ceesay, de vervanger van Akinday- ini, liep er lange tijd verloren bij. Vandepitte Tot hij vijf minuten voor rust werd bediend door Rik Impens, de weg naar het doel open lag en Ceesay koel afrondde (1-0). Vanaf dat mo ment was duidelijk dat Hoek ook deze wedstrijd ging winnen. In de tweede helft, door het uitvallen van Reguillo Vandepitte (hamstring blessure) gewoon weer in een 4-3-3, had Nootdorp niets meer in te brengen. Ceesay kopte fraai de 2-0 binnen, Impens verzuimde zijn KARAKTERISTIEK tiende van het seizoen te maken, Bram Leroy bepaalde de eindstand op 3-0. Tant: „Het vertrouwen is bij ie dereen toegenomen. Dat merkte ik donderdagavond bijvoorbeeld aan de reactie van Sidy Ceesay, toen ik tegen hem zei dat hij vandaag zou gaan spelen. 'Geen probleem trai ner, ik ben er klaar voor en ga het verschil maken'. Vervolgens scoort hij vandaag twee keer. Daar kan ik van genieten." Ceesay liet de afgelopen maan den zien van waarde te kunnen zijn voor Hoek en tekende daarom een nieuw contract. Centrale verdedi ger Kim van den Bergh deed het zelfde en daardoor dragen elf spe lers van de huidige selectie ook vol gend seizoen nog het shirt van Hoek. Met het aantrekken van Kyle Doesburg (ASWH) keert opnieuw een oude bekende terug bij de club. Hij is de zesde nieuweling, waar door de nieuwe selectie nu uit ze ventien spelers bestaat. Op welk ni veau Hoek dan speelt is nog de vraag. In de derde divisie? Het ant woord volgt in de komende maan den. „We konden goed druk zetten op de tegenstander", vond Yerseke- leider Bart Dekker. Bij rust stond het nog maar 1-2, door goals van Tom Laureijs (0-1), Badr Belhadj (1-1) en Arjen de Koeijer. De Koei jer scoorde na de pauze de 1-3,1-4, ï-S en 1-10. Toen speelde GPC al met negen man na rode kaarten voor Shane Mariana en Matthieu de Smit. Voor Yerseke scoorden verder Ruben Pekaar (1-6), Guus de Leeuw (1-7 en 1-8). Een eigen goal van GPC leidde tot de 1-9. Kruiningen-VCK 0-2: Kruiningen kwam er vooral in het laatste uur niet aan te pas. De eerste helft le verde nog geen goals op, maar in de 70ste minuut schoot Erik Goudt VCK van afstand naar de o- 1. Zes minuten later kopte Stefan Wielemaker al de 0-2 binnen. FC Dauwendaele-Kapelle 0-3: Uit een corner opende Rob Schal- koort de score en met een mooie volley bracht Marco den Deur waarder de ruststand op 0-2. Na de pauze had Dauwendaele aan vankelijk een veldoverwicht, maar grote kansen leverde dat niet op. Tien minuten voor tijd scoorde Salim Achoui op aange ven van Souliman Abali de 0-3. Zaamslag-VC Vlissingen 2-1: Vic- tor Evangelista hielp Vlissingen aan de 0-1, maar uit een corner van Jurien Dam zorgde Justin Kolijn voor de 1-1. In de 52ste minuut viel Vlissingen-doelman Hassan Sub- atan geblesseerd uit en ging er een veldspeler op doel. Na een uur loste de doelman een schot van Niek Luime, waarna Dennis van Passel de 2-1 scoorde. Na afloop kreeg Vlissingen-aanvoerder Ja mes Beije rood wegens het gooien van een bal naar de tegenstander. Bevelanders-Wemeldinge 4-1: Steven Luteijn bezorgde Wemel dinge in de blessuretijd van de eerste helft de 0-1, maar na de pauze stelde Bevelanders orde op zaken. Zes minuten na rust trok Joeri van der Maas de stand gelijk en in de 58ste minuut nam Beve landers via Cahit Arslanlar de voorsprong. Door goals van Aykut Al hadden we nog een uur gespeeld, dan hadden we nog niet gescoord Akbulut en weer Arslanlar werd het een ruime zege. een helft leidde RCS met 0-1 via Sven van Rosevelt. De ploeg speelde toen al met tien man, na een rode kaart voor Anwar Roe- meratoe. Lebo deed zich tekort door het missen van mooie kan sen. In de tweede helft kwamen de bezoekers ondanks het onder tal en mede door het goede keep erswerk van Tim Blind niet meer in de problemen. Goals van Joey Katzenbauer en Mervin Nie- mantsverdriet leidden tot de 0-3. Walcheren-'s-Heer Arendskerke 0-2: „Al hadden we nog een uur gespeeld, dan hadden we nog niet gescoord", verzuchtte Walcheren- trainer Kevin Hollander. Na acht minuten kopte David Korstanje, nadat de Walcheren-doelman on der de bal door ging, de 0-1 bin nen. In de 23ste minuut was Kor stanje de aangever bij de op fraaie wijze binnengekopte 0-2 van Jas per Westplate. Kloetinge-VVGZ 2-3: Het was puz zelen voor Kloetinge-trainer Marcel Lourens. Jeroen de Jonge pakte vo rige week tegen Heinenoord een rode kaart, Daan Esser raakte in de zelfde wedstrijd geblesseerd en zijn broer Jaap haakte zaterdag voor het duel met VVGZ ook geblesseerd af. Bovendien zijn ook Mark Schuit en Rutger van Rossum nog altijd niet inzetbaar. Kloetinge begon dus met een flink gewijzigd basisteam aan het duel met middenmoter VVGZ. En in de eerste helft pakte dat niet goed uit. Bij rust stond het namelijk al 0-3. Koen Kuipers schoot twee keer raak namens de thuisploeg, waar van één heel fraai schot van afstand, en Jasper Huisman benutte tussen die twee doelpunten door nog een penalty. „Voor rust was het van onze kant heel slecht", was Lourens eerlijk. „We hadden niet die échte wil om te winnen en we gingen ook veel te weinig de duels aan. Het was ge woon veel te slap." Een week eerder keek Kloetinge tegen Heinenoord ook lang tegen een flinke achterstand aan. Maar toen kwam het van 3-1 nog terug tot 3-3. Tegen VVGZ leidde de come back echter niet tot een punt. „Dat was ook te veel van het goede ge weest", vond Lourens. „We hebben terecht verloren, daar moeten we eerlijk over zijn." Via Tom Wuyts en Can Özgan zag de oefenmeester het nog wel 2-3 worden. Die goals vielen echter te laat om nog echt aanspraak op een punt te maken. We hadden niet de echte wil om te winnen en gingen de duels niet aan Rotterdamse koploper had meer moeite dan gedacht met de hek kensluiter uit Bruinisse. Tot de rust hield de ploeg van trainer Marco Groeneveld de bezoekers op 0-0, maar in de tweede helft toonde Feyenoord zijn klasse en pakte het de winst. „Deze ploeg ontstijgt het niveau van de eerste klasse", complimen teerde Groeneveld de tegenstander. „Mijn eigen ploeg kan ik alleen maar een compliment geven. We hebben goed meegedaan tegen deze topploeg. Voor rust hadden zij wel een optisch overwicht, maar wij hadden de meeste kansen." De grootste van die mogelijkhe den was voor Dennis Hoep. Hij kon de score alleen niet openen. Ook Sander van 't Hof en Yarick Dorst waren dicht bij een treffer, maar kregen geen doelpunt achter hun naam. Na de pauze werd Feyenoord sterker. „Ze gingen aanvallender voetballen", vertelde Groeneveld. „In de rust hebben ze wat omzet tingen gedaan en daardoor voerden ze meer druk uit op ons." Uit een corner werd het al rap in de tweede helft 0-1 door Adair Veiga Lopes. Bruse Boys wisselde vervolgens drie keer, om nog iets te forceren. Zo maakte Mats Willemse zijn rentree. Hij stopte eerder dit seizoen bij het eerste, maar was za terdag bereid gevonden om op de bank te zitten voor het duel met de koploper. Veel haalde dat niet uit. Bruse Boys maakte de gelijkmaker niet en in de slotfase sloeg Feyenoord nog wel een keer toe. Het was opnieuw Veiga Lopes die de bal over de doel lijn werkte. Zo werd de achttienjarige Jarno Kloet, die debuteerde onder de lat bij Bruse Boys omdat eerste keeper Ti-Jey Bins per direct is vertrokken, twee keer gepasseerd door de kop loper. „Jarno keepte een prima wedstrijd", vond Groeneveld, die afgelopen week ook Dylan Adelaar terug zag keren uit de Verenigde Staten. Hij zat zaterdag nog niet bij de selectie, omdat hij eerst fit moet worden. maandag 26 maart 2018 aan zij n spelers Hoek-Nootdorp 3-0 (1-0). 40. Sidy Ceesay 1-0, 57. Sidy Ceesay 2-0, 80. Bram Leroy. Scheidsrechter: A.W.G. van Kraay (Puiflijk). Gele kaart: Zinho Chergui (Hoek), Mike Hollenberg en Charlie Wind- horst (beiden Nootdorp). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa- bian Wilson, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Birgen Martens (86. Yoshi Verbrug- ge), Reguillo Vandepitte (45. Stef de Backer), Rik Impens, Thomas van Renterghem; Bram Leroy, Sidy Ceesay en Titas Vitukynas (75. Douwe Zeegers). Bevelanders boekte in de derde klasse A de vijfde sei zoenszege. De ploeg won na een 0-1-achterstand bij rust met 4-1 van Wemeldinge. De meest opmerkelijke uitslag kwam uit Vlissingen, waar Yer- seke met 10-1 gehakt maakte van GPC Vlissingen. Arjen de Koeijer scoorde vijf keer na mens de koploper. Klaas Verspoor Vlissingen GPC Vlissingen-Yerseke 1-10: - Kevin Hollander Lewedorpse Boys-RCS 0-3: Na Kloetinge is de ongeslagen sta tus in 2018 kwijt. Na een uitste kende reeks verloor de ploeg za terdag op eigen veld van VVGZ: 2-3. Bruse Boys speelde op eigen veld verdienstelijk tegen koploper Feyenoord, maar slikte toch een 0-2-zege. Daniël Vervelde Vlissingen - Marcel Lourens Bruse Boys-Feyenoord 0-2: De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39