Kabwe Manengela speelt met de keeper O O) CD O 9 janson Gelijkspel tegen laagvlieger Juliana'31 voelt als verlies Vlissingen beleefde gisteren een teleurstellende middag tegen laagvlieger Juliana'31. Het duel eindigde zoals het begon (0- 0). Bouzambou Adelaar Soms voelt een gelijkspel als een neder laag. Dat was gisteren zeker zo voor de voetballers van hoofdklasser Vlissingen. Als er een ploeg verdiende om te win nen, was het de formatie van John Ka- relse wel. Nummer voorlaatst Juliana'31 leek vooraf de ideale tegenstander om het slechte gevoel van de verloren derby te gen Goes weg te spoelen. Ook al moest Karelse het team door blessureleed op veel plekken wijzigen. Vaste krachten Jarreau Manuhuwa, Giovanni Siereveld, Ibrahim Eryürtik en Khalid El Hattach stonden gistermiddag als toeschouwers aan de kant. De vertimmerde ploeg die Karelse had opgesteld speelde negentig minuten lang dwingend, maar kon het krachtst- verschil niet uitdrukken in doelpunten. „Dat is toch waar het beetje schort", zei Mart de Kroo, die zes weken uit de roulatie was wegens een hamstringbles sure en gisteren weer in de basis mocht starten. „We speelden vandaag niet eens zo slecht, maar het ontbreekt ons op be langrijke momenten aan durf en ver trouwen." Een mooi voorbeeld daarvan was de actie waarbij hij voor rust zelf de hoofd rol speelde. Nadat een kopdoelpunt van Yves Nyemb wegens buitenspel was af gekeurd, kreeg Vlissingen vlak erna op nieuw een grote kans. De snelle en be- weeglijke Renzo Roemeratoe brak op rechts door en legde de bal panklaar voor de voeten van De Kroo. Maar zijn inzet met links was te slap zodat de bal voor Ik wil in de resterende duels heel graag laten zien wat ik in huis heb de doellijn kon worden weggetrapt. Dat hij meer uit die mogelijkheid had moe ten halen, wist de 23-jarige middenvel der ook wel. In de vorm van voor de win terstop had hij die kans waarschijnlijk wel omgezet in een doelpunt. „Het is geen topseizoen", bekende De Kroo gis teren. „Dat ik mijn vertrek heb aange kondigd, wil niet zeggen dat ik mijn best niet meer ga doen. Ik wil in de reste rende wedstrijden heel graag laten zien wat ik in huis heb." Het zat trainer John Karelse dwars dat De Kroo vorige week na de derby tegen Goes nog wat at en dronk met spelers van de tegenstander. Daarover spraken beiden afgelopen week met elkaar. „Het was niet zo dat ik feestvierde met de hele selectie van Goes", reageerde De Kroo, die volgend seizoen weer terugkeert naar Goes. „Ik was maar met een paar spelers van Goes, jongens met wie ik be vriend ben. Daar is helemaal niks geks aan." De Kroo baalt van elke nederlaag, maar niet langer dan nodig is. „Als ik vier dagen ziek ben als ik heb verloren, gaan mijn ouders en vriendin vragen wat me mankeert." KARAKTERISTIEK Goes - dat het moest doen zonder Ray Kroon en linksbacks Rick de Punder, Jop Dekker en Boy de Jonge - begon fu rieus aan het uitduel in stadion De Vliert. Na zes minuten schoot Kabwe Manengela met een diagonaal schot de 0-1 binnen. In de minuten die volgden, kregen de bezoekers een aantal moge lijkheden om de score te verdubbelen. Dat lukte niet. Halverwege de eerste helft werd het namelijk 1-1. Maar vlak voor rust legde Goes de ba sis voor de overwinning. Erwin Franse knalde vijf minuten voor de pauze vanaf de rand van het strafschopgebied de 1-2- raak. Vijf minuten later bepaalde Kabwe Manengela de ruststand op 1-3, door een strafschop te benutten. „Als we de lei- Het seizoen wordt met de week mooier voor Goes. De promovendus staat nu tweede ding nemen, geven we het niet meer weg", zei de buitenspeler, die volgend seizoen voor Halsteren speelt. Het beloftenelftal liet zich echter niet van de wijs brengen. De tweede helft was nog maar een paar tellen onderweg toen Ouassiem Ikhmech de spanning terugbracht in het duel: 2-3. Kabwe Manengela veredelde in de 73ste minuut een eventuele comeback van de thuisploeg. De linksbuiten be nutte opnieuw een penalty: 2-4. „Vanaf elf meter moét je scoren. Het is een kwestie van spelen met de keeper en kij ken wat hij doet. Je mag nooit twijfelen." Doelman Brian Meulmeester stopte vlak voor tijd nog een strafschop aan de andere zij de. Thij s Rentier maakte twee minuten voor tijd bovendien z'n debuut voor Goes. De verdediger zat geruime tijd aan de kant, vanwege een kuitbeen breuk. KARAKTERISTIEK maandag 26 maart 2018 ZV 2S Voetballer Ramon Janson heeft za terdag zijn rentree gemaakt na een slepende knie blessure. Hij deed 25 minuten mee met Kloetinge 2 tegen Groote Lindt. In dat tijds bestek slaagde de aanvaller erin één keer te scoren. I Zaalvoetballer Saïd Bouzambou heeft dit weekend verloren én ge wonnen met zijn ploeg Permata Indah Manokwari. De Zeeuw speelde op zaterdag tegen Mataram FC (4-0- winst) en op zon dag tegen Black Steel (3-1-verlies). In beide wedstrij den scoorde Bou zambou niet. i Dylan Adelaar kan terugkijken op een goede rentree bij Bruse Boys. Hij speelde zaterdag mee met het tweede elftal, om ritme op te doen, en maakte tegen Papendrecht de winnende goal. Adelaar vertrok vorig jaar voor studie en voetbal naar de VS. Vlissingen kan krachtsverschil niet uitdrukken in doelpunten Eldridge Pentury Vlissingen Yves Nyemb kopt de bal in het doel van Juliana'31, maar de goal wordt afgekeurd foto lex de meester Mart de Kroo Vlissingen-Juliana'31 0-0. Scheidsrechter: T. Voncken. Gele kaart: Milton Roemera toe (Vlissingen), Stefan de Jong (Juliana'31). Aantal toe schouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Bel- zen; Daniël Jansen (68. Roniël Uranie), Milton Roemeratoe, Shanno Braafhart, Dangelo Martien; Renzo Roemeratoe, Menancio Weeda, Mart de Kroo, Hoessein Bouzambou (60. Geraldi Geerman), Steve Schalkwijk, Yves Nyemb. De voetballers van Goes deden gis teren goede zaken in de zondag hoofdklasse. Op bezoek bij concur rent Jong FC Den Bosch werd met 2- 4 gewonnen. Doordat Halsteren ver loor van koploper OSS'20 neemt Goes de tweede stek op de ranglijst over. „Het geloof dat dit niet het eindstation hoeft te zijn dit seizoen komt er langzaam aan", stelde matchwinnaar Francis Kabwe Ma nengela. Len Wolters 's-Hertogenbosch Jong FC Den Bosch-Goes 2- 4 (1-3). 6. Francis Kabwe Ma nengela 0-1, 30. Robin Voets 1-1, 40. Erwin Franse 1-2, 45. Francis Kabwe Manengela 1- 3, 46. Ouassiem Ikhmech 2-3, 73. Francis Kabwe Manengela 2-4. Scheidsrechter: N. Zee man (Sneek). Gele kaarten: Ruben Hollemans (Goes), Anouar Aktaou en Christophe van Zutphen (beiden Jong FC Den Bosch). Goes: Meulmeester; K. Van Hecke, Tawfik, JR Van Hecke; Van de Woestijne, Hollemans (88. Rentier), De Vlieger, De Winter; Franse, Kabwe Ma nengela (73. Wolff), Wissel. o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37