pO 1 7 Schip-Van Goethem Alles over het Formule 1-seizoen 2018 POIEPOSITIOH Rust voor Federer, Wozniacki boos Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/fl Roger Federer (36) slaat het gravelseizoen opnieuw over. De Zwitser neemt twee maanden rust en keert dan in juni op het gras weer terug. Vorig jaar sloeg Federer de toernooien op het zware gra vel ook over en dat beviel hem goed. Hij maakte zijn beslis sing zaterdag bekend, nadat hij in de tweede ronde van het masterstoernooi in Miami was verslagen door Thanasi Kokkinakis. Door zijn vroege uitschakeling raakt Federer- zijn eerste plaats op de we reldranglijst weer kwijt aan Rafael Nadal. De Deense Caroline Wozni acki heeft stevig uitgehaald naar de organisatie van het Miami Open. Tijdens haar partij tegen Monica Plug zou den Wozniacki's familieleden op de tribune zijn bedreigd. „De beveiligers en stafleden van het toernooi deden niets om dit te verhinderen en ac cepteerden het gewoon", liet ze op Twitter weten. Wozni acki verloor de partij uitein delijk in drie sets. Bertens laat Williams ontsnappen in Miami Kiki Bertens heeft een grote kans laten liggen om de acht ste finales van het Miami Open te halen. De Neder landse kreeg gisteren in de derde ronde tegen Venus Wil liams drie wedstrijdpunten, maar die liet ze allemaal on benut. Na bijna drie uur spe len trok de 37-jarige Ameri kaanse aan het langste eind: 7-5 3-6 5-7. Een dag eerder vloog Bertens ook al uit het dubbeltoernooi, waarin ze met haar partner Larsson in de eerste ronde verloor. Herlings komt matige starts niet te boven Jeffrey Herlings (23) is als tweede geëindigd in de Grote Prijs van Valencia in de MXGP. De motorcrosser uit Oploo moest in beide man ches na een matige start in de achtervolging en kwam twee keer niet verder dan een tweede plaats achter Antonio Cairoli. De Italiaanse wereld kampioen greep daarmee de zege en kwam in de WK- stand op gelijke hoogte met de Nederlander. Glenn Col- denhoff finishte als achtste. én aansprekende wedstrijden. „Zo kunnen jongens in praktijk leren, maar wij kunnen geen windtun- neltesten bieden en hebben ook niet vier voedingsdeskundigen," zegt ploegmanager Michael Zij laard, die hoopt dat vakantieaanbie der Roompot volgende maand be kend maakt door te gaan als spon sor. „Heel vaak lukt zon aanval niet, dus zo'n dag als dit heb je nodig voor de moraal van de jongens. Dit laat het bestaansrecht van deze ploeg zien." Al zullen de achttien renners die nu bij Roompot onder contract staan lang niet allemaal hun wie- Ierpensioen halen. Elk jaar weer blijkt dat sommige renners in het oranje tekort komen, ook voor het proconitinentale niveau. Maar daar tegenover staan ook enkele groei briljanten. Dylan Groenewegen is het bekendste voorbeeld. Roompot was voor hem een eenjarig opstapje naar de WorldTour. Ook de huidige selectie herbergt talent met Van Schip als blikvanger in Gent-We- velgem. Na zijn twee zilveren medailles bij het WK baanwielrennen vorige maand in Apeldoorn - puntenkoers en omnium - maakte hij er geen ge heim van zich graag te willen be wijzen in een WorldTour-ploeg. Op weg naar Wevelgem voegde hij de daad bij het woord. En wat Van Schip betreft, blijft het niet bij deze ene keer. Zondag rijdt hij de Ronde van Vlaanderen, daarna de Schelde- prijs. „Dat ik hier in de finale rijd, is wel logisch. Ik kan gewoon goed heel de dag hard rijden. Voor de ploeg was dit een uitschieter, maar ik hoop het vaker te kunnen doen." FLITSEN Interviews, voorspellingen en feiten Alles over de circuits, teams en de coureurs Jouw Formule 1 gids voor het hele seizoen BON POLE POSITION 710114 004123 maandag 26 maart 2018 PC TENNIS TENNIS MOTORCROSS die hoofdrol Motorcoureur Michael van der Mark is dankzij zijn tweede plek op het circuit van Biriram in Thailand op geklommen naar de zesde plek in de WK superbike. De Nederlandse water- polosters hebben naast het brons gegrepen in de Eu ropa Cup. Oranje verloor met 9-3 van Spanje. Het bestuur van de Ne derlandse honk- en soft- balbond vertrekt per direct, nadat de bondsraad het vertrouwen in hun opzegde. In Belgrado is een kwalifi catietoernooi voor het WK onder 20 geschrapt omdat gastland Servië niet tegen Kosovo wilde handballen. MOLLEMA Bauke Moilema (Trek) is als tweede geëindigd in de Wielerweek Coppi en Bar- tali, op 20 seconden achter stand van de Italiaan Diego Rosa van Sky. POLEPOSITIOH O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35