De Vrij stapt transfervrij over naar Internazionale Zwitserland voelt voor de Portugezen als thuis 5 ■:lï m§m NA HET SEIZOEN Voor de Portugezen begint de aan loop naar het WK deze week op Zwitserse bodem. Sinds midden vorige week zijn ze er al op trai ningskamp. Vrijdag speelden ze een eerste oefenduel, een 2-1 zege op Egypte in Zürich. Cristiano Ro naldo maakte in de slotfase beide Portugese doelpunten. Dat hij en zijn ploeggenoten hier zijn neergestreken, is bewust. In Zwitserland wonen zo'n 700.000 Portugezen. „Het is de derde groot ste Portugese gemeenschap in Eu ropa", aldus de Portugese ambas sade. „Portugese sportploegen ko men hier vaker naar toe." De wedstrijden tegen Oranje en Egypte zijn geregeld door het be drijf GMotion. Pal naast het stadion in Genève kunnen fans speciaal op de foto met de EK-beker die Portu gal in 2016 won. Die trofee wordt tentoongesteld in een winkelcen trum, waar een shop ook Portugese voetbalshirtjes verkoopt. Bij het oefenduel met Oranje worden een kleine 30.000 toe schouwers verwacht. Daarmee zou het stadion van de plaatselijke trots Servette uitverkocht zijn. De verwachting is dat Ronaldo ook tegen Nederland speelt, on danks zijn drukke programma. De wereldster wil eigenlijk altijd voet ballen voor zijn land, legden Portu gese verslaggevers gisteren uit. En zeker nu hij jaagt op een fraai record als international. In Europa is Fe- renc Puskas de speler met de meeste interlandgoals voor één land. Hij maakte er ooit 84 voor Hongarije. Ronaldo staat inmiddels tweede, met 81 goals. De eerste Ne derlander is uiteraard huidig Oranje-topscorer Robin van Persie met 50 treffers. maandag 26 maart 2018 GO namen bij tweede test Het Nederlands elftal traint in het Stade de Genève, waar het vanavond Europees kampioen Portugal treft, foto anp Stefan de Vrij te kent na dit seizoen een lucratieve ver bintenis voor vijf seizoenen bij Inter nazionale. Mikos Gouka Rotterdam De Italiaanse club van trainer Luciano Spalletti lijft de cen trale verdediger van Oranje, van wie het contract bij zijn club Lazio afloopt, trans fervrij in. De Romeinen en De Vrij spraken maan denlang over con tractverlenging, maar beide partijen kwamen niet tot overeenstemming. Internazionale wil na magere jaren ko mend seizoen einde lijk weer een bedreiging vormen voor Juventus. Het is de bedoeling dat De Vrij de leider van de defensie wordt. De speler wil niet in gaan op het nieuws dat Internazionale de 34-voudig inter national al heeft in gelijfd. „Ik ben met Oranje op pad", zegt De Vrij, die officieel nog moet tekenen in Milaan. „Ik praat dus alleen over het Ne derlands elftal. Dit is niet de tijd om over transfers te praten." De Vrij gaat bij Inter een miljoenensalaris opstrijken. De 26-ja- rige verdediger, die bij Feyenoord door brak, is verknocht geraakt aan Italië. De verdediger stond ook in de belangstel ling van diverse clubs in Spanje, Engeland en Duits land. Formeel is het een oefenduel op neutraal terrein, maar Portugal is niet slechts officieel de thuis- spelende ploeg tegen Oranje. Ook gevoelsmatig: de tribunes in Genève zullen vol zitten met landgenoten van Ronaldo co. Maarten Wijffels Genève M Bij het oe fenduel Portu- gal-Egypte waren de tri bunes af gelopen vrij dag in Zürich ook al massaal gevuld met Portugese supporters. 'ocron Stefan de Vrij FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33