Niks superstrategie, mazzeltje helpt Vettel aan zege 3 MELBOURNE Niet de snelste auto won. Niet de beste coureur. Niet de wagen met de meeste paardenkracht. Nee, winnaar Se- bastian Vettel had de zege in Aus tralië simpelweg alleen maar te danken aan een gelukje dat zich voordeed en waar Ferrari gretig ge bruik van maakte. Een voor de simpele leek nauwe lijks uit te leggen ontknoping, wat maar weer benadrukt dat de For mule 1 wel grotere problemen heeft dan de kwesties die eigenaar Li berty Media nu met veel bombarie aanpakt. Nieuwe logo's, een nieuwe website, een commercial en zelfs een soundtrack. Maar onder die ge- pimpte schil zit nog steeds een rotte banaan. i Zelfs Hamilton begreep aanvankelijk niet eens waarom hij de race verloor Zelfs nummer 2 Lewis Hamilton - vier keer wereldkampioen - be greep aanvankelijk niet eens waarom hij de race verloor. Hij reed na zijn poleposition fier aan de lei ding. Dook als eerste de pits in en zou normaal gesproken ook weer vooraan belanden als Vettel de pit in moest. Met een kapotte bolide van Haas op de baan werd echter de virtuele safety car ingezet, waarbij coureurs verplicht vaart moeten minderen. Een pitstop blijft echter toegestaan, dus haalde Vettel dat voordeeltje van zo'n tien tellen graag op. Uiteindelijk dé beslissing in de race. „Natuurlijk hebben we een beetje geluk gehad", gaf Vettel toe. „Lewis reed geweldig, stond ver diend op pole. Maar deze start geeft ons de motivatie die we nodig heb ben om hier op voort te bouwen." maandag 26 maart 2018 A Vettel viert zijn zege. Voor hem nummer 2 Hamilton. foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31