Plastic zakje nekt debutant Sirotkin 2 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN AUSTRALIË Alonso: mooi duel met Max Het resultaat (zesde) op anti-inhaalcircuit Albert Park vertelde niet het gehele verhaal van de seizoenstart van Max Verstappen. Nummers liegen niet: met de RB14 heeft hij een prima wapen onder zijn kont. „We hebben een heel snelle racewagen, maar er nog niks mee kunnen doen." re Sirotkin had nog geluk dat hij uitviel op een deel van het cir cuit waar een uitrij strook lag, waardoor hij kon uitrollen toen zijn remmen faalden. „Er was daar geen muur of hek, dus ge lukkig is de auto verder heel ge bleven. Het is doodzonde, want ik had graag de race afgemaakt. Al was het maar om meer ver trouwen op te doen", stelde Si rotkin. Nee, het was niet de gedroomde seizoensopener voor Max Verstap pen. Een foutje in de kwalificatie. Ingehaald bij een moeilijke start. Een afgebroken vloeronderdeel, met een spin als gevolg. Zesde plaats, achter Fernando Alonso. Niet volgens verwachting, alle maal. En toch kroop hij met een opgeklaard gezicht in het vliegtuig terug naar Europa. „Het tempo van de auto zag er gewoon netjes uit, daar maak ik me dus geen zorgen om", vertelde de 20-jarige Limbur ger van Red Buil Racing. „Ik ver trek hier met een veel fijner gevoel dan vorig jaar. De auto is gewoon een stuk beter." Bijzaken en hoofdzaken. Na pas één van de 21 haltes van het we reldkampioenschap wist Verstap pen ze meteen te scheiden. Na tuurlijk was de eerste race er niet één om lang aan terug te denken ('Heel saai, ik had zelf de tv uitge zet'), maar het hoefde verder ook weinig te betekenen, wist hij. Vorig jaar was zijn wagen in de eerste fase van het seizoen knudde, aan dat materiaal ligt het nu niet. Die eerste afspraak in Australië, het is simpelweg een gedrocht. Een als Grand Prix vermomde optocht in een heerlijk oord. Dat laatste ver bloemt veel, maar niet de zure na smaak die je steevast overhoudt aan die processie van paarden kracht door Albert Park, waar één zondag per jaar een inhaalverbod van kracht lijkt te zijn. In de kwalificatie moet je voor aan staan. In de race nog iemand inhalen is bijkans onmogelijk, merkte Verstappen. Hoe goed je wagen ook is. Vanwege de extra 'vuile lucht' die je dicht achter een voorganger pakt, nu de auto's bre der zijn. Korte DRS-zones en een gebrek aan bochten waar je laat in kunt remmen, maken Albert Park zo tot een gruweloord voor liefheb bers van inhaalacties. Verstappen reed de halve race klem achter de aantoonbaar tragere McLaren van Alonso. Daniël Ricci- ardo reed vanaf plaats 8 foutloos Ons tempo is heel goed, maar Max en Daniël hebben alleen maar tegen achter-vleugels aangekeken FORMULE 1 Uitslagen naar de staart van Kimi Raikkönen. De snellere rondetijden waren voor de thuisfavoriet van Red Buil, maar met geen mogelijkheid kwam hij de Finse routinier voor bij. Zo miste hij het podium op slechts 0,7 seconden. Die zesde plaats van Verstappen, daar hoorde je teambaas Christian Horner nauwelijks over. In het op treden van Ricciardo zat al het per spectief. Die competitieve vierde plaats was voor hem hét bewij s dat zijn mannen op circuits als Bahrein en China de komende weken met de Ferrari's kunnen vechten. En in halen is daar minder onmogelijk. „Daar moet het normaal gesproken wél kunnen", keek ook Verstappen alvast vooruit. ,„Ons tempo is heel goed, maar Max en Daniël hebben alleen maar tegen achtervleugels aan zitten kij ken", concludeerde Horner. „De enige ronde waarin een van hen leeg asfalt voor z'n neus had, was die waarin Daniël naar Raikkönen toe kon rijden. De enige ronde waarop we vooralsnog onze snel heid écht kunnen beoordelen. En ook meteen de snelste ronde." In 1.25,945 klokte niet Ferrari of Mercedes de rapste omloop in Mel bourne, maar Ricciardo. Horner: „We hebben een heel snelle race auto, maar er nog niets mee kun nen doen. Heel veel tempo in han den, maar nog niet de mogelij k- heid gehad dat goed te laten zien. Frustrerend, maar er is veel posi tiefs uit dit weekeinde te halen." Het klonk een beetje als recht lullen wat krom is, maar Horners cijfertjes klopten. Blijft onveran derd dat het Red Buil Racing in de kwalificatie nog altijd ontbeert aan vermogen. Zolang je niet voor de Mercedessen en Ferrari's komt op de startgrid, moet je er nog altijd voorbij in de race. Onmogelijk in Albert Park, maar in oorden als Monaco, Bakoe, Sotsji en Abu Dhabi niet veel eenvoudiger. „Dat blijft zo tot we er eens wat aan doen", erkende Verstappen. „Niet aan de circuits, maar aan de auto's. Vroeger was er niet echt een probleem met inhalen." Van 5^ met deze bon voor maandag 26 maart 2018 Sirotkin: pechvogel. FOTO PHOTO NEWS MELBOURNE De debuutrace van Sergei Sirotkin duurde in Australië welgeteld vijf ron den. Op het circuit van Mel- bourne moest de Rus zijn Wil liams al snel parkeren van wege remproblemen. De reden? Een plastic boterham zakje dat de koele lucht voor zijn remmen blokkeerde. „Je gelooft het niet, het was een boterhamzak die mijn remmen rechtsachter volledig in de ver nieling hielp. De remmen raakt zwaar oververhit", vertelde de 22-jarige debutant. MELBOURNE Fernando Alonso heeft met volle teu gen genoten van de com petitiviteit van McLaren in de GP van Australië. De Spanjaard kwam na een sterke race als vijfde over de meet. na drie moeizame seizoenen met de motoren van Honda is er eindelijk ruimte voor een lach. leder een in de paddock weet: geef Alonso een competi tieve wagen en hij laat zich van zijn beste kant zien. Dat bleek in Albert Park, waar hij zich vanaf de tiende startplaats sterk op werkte. In het tweede deel van de race hield hij Ver stappen achter zich. „Max is altijd een zeer lastige en agressieve rivaal." Arjan Schouten Melbourne - Christian Horner (teambaas) GRAND PRIX VAN AUSTRALIË 1. Vettel (Dui/Fer) 1.29.33,283 25 pt 2. Hamilton (GBr/Mer) +5,036 18 pt 3. Raikkönen (Fin/Fer) +6,309 15 pt 4. Ricciardo (Aus/RB) +7,069 12 pt 5. Alonso (Spa/McL) +27,886 10 pt 6. Verstappen (Ned/RB) +28,945 8 pt 7. Hulkenberg (Dui/En) +32,671 6 pt 8. Bottas (Fin/Mer) +34,339 4 pt 9. Vandoorne (Bel/McL) +34,921 2 pt 10. Sainz Jr. (Spa/Ren) +45,722 1 pt 11. Pérez (Mex/Fi) +46,817, 12. Ocon (Fra/FI) +1.00,278, 13. Leclerc (Mon/Sau) +1.15,759, 14. Stroll (Can/Wil) +1.18,288, 15. Hartley (NZe/TR) op 1 ronde. Uitgevallen: Grosjean (Fra/Haa), Magnussen (Den/Haa), Gasly (Fra/TR), Ericsson (Zwe/Sau), Sirotkin (Rus/Wil). WK-stand Constructeurs 1. Vettel 25 1. Ferrari 40 2. Hamilton 18 2. Mercedes 22 3. Raikkönen 15 3. Red Buil 20 4. Ricciardo 12 4. McLaren 12 5. Alonso 10 5. Renault 7 6. Verstappen 8 7. Hulkenberg 6 8. Bottas 4 9. Vandoorne 2 10. Sainz Jr. 1 Verstappen zwaait naar het publiek tijdens de zogeheten drivers parade voorafgaand aan de race. FOTO GETTY IMAGES Max Verstappen spint, verliest daardoor een paar plekken en eindigt als zesde. FOTOEPA O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. Vind een winkel bij' u in de buurt via pzc.nl/fl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30