Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...een correcte kilometerstand. AutóTrack AD-award op festival VEED voor Thomas van der Vlugt Vet Fit, maar de kijkcijfers zijn te mager 23 AMSTERDAM De Nederlandse YouTlibester Thomas van der Vlugt (25) heeft zaterdag op het VEED- festival in Amsterdam de AD Jour nalistieke Aanmoedigingsprijs ge wonnen. De onderscheiding werd hem uitgereikt tijdens de VEED Awards: de Oscars van de Neder landse YouTube industrie. Van der Vlugt kreeg de prijs (10.000 euro) vanwege de journalistieke manier waarop hij werk maakt voor het filmkanaal. Giel de Winter, Stefan Jurriens en Thomas van der Vlugt, de mannen achter het succesvolle Nederlandse YouTubekanaal Stuk TV, kregen een award in de catego rie beste YouTubekanaal van 2018 en een onderscheiding voor hun serie Jachtseizoen. Ook YouTuber Kalvijn (Boerma) won twee awards: in de categorieën 'Beste Man' en 'Beste YouTube Video'. HILVERSUM SBS stopt na drie afleveringen met het afvalpro- gramma Vet Fit met presenta trice Irene Moors. De kijkcijfers zijn een stuk magerder dan de kan didaten. De afvalrace gaat online wel door, zo laat de zender via Fa- cebook weten. Voor Vet Fit werken bekende Nederlanders 100 dagen lang aan een 'fittere en strakkere versie van zichzelf. Het pro gramma trok de afgelopen drie we ken achtereenvolgens 348.000, 242.000 en 312.000 kijkers. 'Te wei nig', aldus de zender. Online zou den zich echter 'tienduizenden' mensen hebben ingeschreven om ook de strijd met de kilo's aan te gaan. Zij blijven work-outs en re cepten ontvangen, belooft SBS. Aanstaande dinsdag is nog één af levering te zien op de site van de omroep, waarna de avonturen van de kandidaten wekelijks aan bod zullen komen in Shownieuws. zijn dochter en kleinkinderen te vin den, dan was het voor mijn gevoel niet af geweest. Maar voor nu ben ik tevreden. We zijn veilig en de ont moeting is gelukt." Zijn dochter en kleinkinderen heeft Houssein niet mee naar de ge borgenheid van Assendelft kunnen nemen. Dat is wel zijn ultieme doel, zeker nu hij weet dat allebei de meis jes ziek zijn. Ze hebben tyfus en he patitis. In een van de laatste scènes, terwijl Houssein naar buiten loopt met in zijn ene hand een boodschap pentas van de Jumbo en in zijn an dere hand het knuistje van zijn kleindochter, belooft hij het hui lende meisje dan ook dat opa ze uit eindelijk komt halen. De walging blijft overheersen bij het zien van zo veel bruutheid Vader Houssein toont zich de hele reis strijdbaar, maar ook erg emotio neel en angstig. „Hij was bang dat het niet zou lukken, dat hij zijn kind en kleinkinderen nooit meer zou zien. De laatste dagen heeft hij nauwelijks nog gegeten en geslapen." Voor Can, die zelf al verschillende malen in het gebied was geweest, was het ook aan grijpend om weer in Syrië te zijn. „Ik was benieuwd welke indruk de oor log zou maken op Houssein. Maar ik was zelf ook weer vol onbegrip. De walging blijft overheersen bij het zien van zo veel bruutheid. Daar kan je geen dikke huid tegen kweken." Resultaat Voor de documentairemaker was de reis extra moeilijk. Niet alleen door het zo overduidelijk aanwezige ver driet van Houssein. „Je ziet daar zo veel kinderen lijden. Meisjes die roe pen om hun dode moeder, kinderen die slapen tussen de kapotte gebou wen. Die kinderen zijn allemaal slachtoffer. Zij hebben hier niet voor gekozen." Over het resultaat van de docu mentaire is Can tevreden. „Het moest geen slap aftreksel worden van In het spoor van IS, en dat is het ook niet. Als het nou niet gelukt was om dag xx maand 2017 ijlderen Houssein bij de resten van het in puin geschoten Raqqa. fotosbnnvara M Houssein ontmoet zijn kleinkin deren. De verloren kinderen van het Kali faat. Maandag 26 maart om 21.00 uur op NPO 2. Hoessein en regisseur Sinan Can. EDITIE 44 —Sinan Can Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutóTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weetje dat de kilometerteller de waarheid vertelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23