0 Gereedschapsdief teistert het hele land --tSa 10 Mascotte Puck (6) trekt gekke bek tijdens het Wilhelmus Puck (6) ging viral, nadat ze live op televisie haar tong uitstak tijdens het volkslied bij de interland Nederland-Engeland. „Ik hoop dat als Depay scoort, hij mijn peacegebaar maakt." ussen Puck (6) en Dejé (7) Schapendonk mochten afgelopen vrijdag het veld op met de voetballers van de interland Nederland-Engeland. Tijdens het zingen van het volks lied moesten de meiden netjes met hun handen op hun rug gaan staan. Bij Dejé ging dat zoals het altijd gaat. Maar Puck stak haar tong uit zodra de camera op haar werd gericht. „En ik maakte mijn peaceteken. Dat doe ik eigenlijk al tijd op foto's." De beelden van de wedstrijden werden rechtstreeks uitgezonden, het shot waarin Puck een gekke bek trekt werd al snel online opge pikt. Ze ging viral. „We zijn net nog gebeld door ING, via hen mocht Puck meedoen, ze felici teerden ons met de vele kijkers", vertellen moeder Wendy en vader Erik op het voetbalveld van C.V.V. Berkel. „We schrokken wel van de negatieve reacties uit Engeland. Tijdens het oefenen in de middag liep ik zelf mee als 'voetballer' en toen ging alles perfect. Het was wel wat intimiderend, al die came ra's, maar deze actie, die gekke bek trekken, is echt iets voor Puck." „Memphis Depay vond het wel stoer volgens mij, hij heeft gerea geerd met 'dat is mijn maatje Puck'", vertelt Puck. „Mijn juf Sha- ron en meester Jan zeiden 'steek je wel je tong naar ons uit als je op tv bent', dus dacht ik; ik doe het ge woon." Dat ze nu een beetje 'be roemd' is, vindt ze 'cool'. „De vol gende keer kan ik misschien wel handtekeningen uitdelen." Ze komt uit een echte voetbalfamilie. Zus Dejé mocht het veld op omdat ze met Puck meeging, haar zusje was ingeloot door ING. „Ik mocht voetballen met freestyle-voetbal- ler Soufïane Touzani. Omdat ik een panna bij hem maakte, mocht ik ook mee met een voetballer het veld op", vertelt Dejé trots. „Tou zani zei dat ik de nieuwe Lieke Martens kan worden." Oudste zus Dana (9) is ook al hard op weg met een carrière in de voetballerij. Zij begon ook met voetballen bij C.V.V. Berkel, maar De volgende keer kan ik misschien wel handtekeningen uitdelen speelt nu bij Excelsior. De meiden zijn niet weg te slaan bij de bal. Of Puck spijt heeft van haar actie? „Nee, niet echt." En of haar juf en meester trots op haar zijn, weet ze ook niet. „Het is nu weekend, dus dan kan ik dat toch niet vragen?!" Leuk vond ze de avond in de ArenA wel. „Het was er echt groot." Puck en haar zussen kijken uit naar de wedstrijd van van avond: Oranje tegen Portugal. „Ik hoop dat als Depay scoort, hij mijn 'peacegebaar' maakt. Dat zou tof zijn." Dat zegt Wouter Verkerk, directeur van Verzekeringsbureau bestrij ding Voertuigcriminaliteit (VbV). De verzekeringsexpert wijst erop dat vaak hetzelfde type bestelbusjes het doelwit is. „Er worden boven gemiddeld veel busjes van het type Volkswagen Crafter en Mercedes Vito gestolen of bestolen in het oos ten van het land", aldus Verkerk. „Als die open worden gebroken, gaat het de dieven met name om gereedschappen." Gedupeerden in Den Haag mel den dat het daar juist om diefstal uit de Ford Transit gaat. De dieven roofden dezelfde wagens soms vier keer leeg. „De eerste keer nemen ze een deel mee, waardoor je wel nieuw gereedschap aan moet schaf fen. De keer daarna slaan ze pas echt hun slag", betreurt Hagenaar Cees Brölman. In Den Haag werden meer dan driehonderd gereed schapskisten in beslag genomen. Er zijn inmiddels 1.500 aangiften bin nengekomen en de twee opgepakte daders zitten nog vast. Brölman, die de daders op heterdaad betrapte: „Ik weet dat het Nederlandse jongens zijn. Hagenaars, geen buitenlanders dat mag ook gezegd worden." Om goed in kaart te brengen welke bedrijfsauto's het vaakst worden opengebroken, roept hij ge- W Sommige bestelbusjes zijn vier keer achterelkaar leeggeroofd dupeerden op zich te melden via gereedschaproof@gmail.com. „Mijn doel is om een database aan te leggen, om zo beter zicht te krij gen op de omvang en oorzaken." Vrijdagnacht liep in Arnhem nog een gereedschappenrover tegen de lamp. Rond 04.00 uur liep de man met verschillende gereedschaps kisten heen en weer. De getipte po- liltie betrapte hem op heterdaad en nam tientallen gereedschappen en apparaten in beslag. De Facebook- oproepen om te achterhalen van wie de spullen zijn, zijn al zo'n 25.000 keer gedeeld. Maar zelfs als het gereedschap te rug wordt bezorgd, blijft het leed onder de gedupeerden volgens Brölman gigantisch. „Je krijgt al leen de dagwaarde, terwijl je het wel nieuw moet kopen. „Mijn ge reedschap ligt nog steeds op het po litiebureau voor onderzoek. Elke week dat dit langer duurt kost het mij 2.000 a 3.000 euro omzet." maandag 26 maart 2018 GO 'Ik zag de camera en dacht ik doe het gewoon' Sanne Poot Berkel en Rodenrijs 1 A U A Puck maakt een peaceteken, daarna trekt ze een gekke bek. Boven: met zus Dejé (I). foto EVERT-JAN DANIELS Puck Schapendonk Kijk op de site bij /video Puck vertelt over haar Oranje-avontuur A Gevonden buit in Den Haag. Ook in het Oosten wordt veel gereedschap gestolen, foto politie Boeven hebben het in heel Ne derland gemunt op gereed schappen. Niet alleen een bende in Den Haag stal enorme hoe veelheden gereedschapskisten, ook in Oost-Nederland is het bij zonder vaak raak. Vooral be- drijfsbussen zijn doelwit. Marcia Nieuwenhuis Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10