Op campagne voor het referendum 8 Kees Verhoeven had de ondankbare taak om bij het referendum campagne te voeren vóór de nieuwe inlichtingenwet. Een wet waar het D66-Kamerlid vorig jaar nog tégen stemde. Drie woensdagen mee op campagne. Ook in Maastricht, Bergen op Zoom, Amersfoort, Beek, Zee- wolde en Medemblik wordt de ko mende dagen een hertelling ge daan. Zo zouden er grote ver schillen zitten tussen het aantal stempassen en /J uitgebrachte stemmen. De gemeenten gaan niet uit van 'malversa ties', maar van 'mense lijke fouten'. „Handmatig tellen is en blijft mensen werk", aldus burgemeester Hans Gilissen van Venray. Veelal is de hertelling ook op verzoek van par tijen omdat zij bij de verdeling van restzetels stemmen tekort kwa men. „Om alle twijfel weg te ne men is besloten tot hertelling", zei de Maastrichtse burgemeester An- nemarie Penn. In andere gemeenten kwam gis teren juist de definitieve uitslag. In Rotterdam verloor de PW nog een zetel en blijkt de partij de raad niet met twee, maar één zetel binnen te komen. De PVV verloor die zetel aan rivaal Denk, die er vier krijgt. De definitieve uitslag in Amster dam bevestigt dat Groenlinks de grootste wordt met tien zetels. De PVV gaat in Den Haag met een BN'er aan de slag: één van de behaalde zetels daar gaat naar 'ras- Hagenees' Henk Bres (foto). Die kreeg genoeg voorkeursstemmen. „Hij wil erin, het volk heeft gespro ken", liet zijn management weten. Andere BN'ers haalden het niet. Acteur en presentator Mare Klein Essink (VVD, Waterland), cabare tier Vincent Bijlo (Perspectief 21, Bunnik) en de oud voetballers René Eijkel- kamp (Gemeentebelan gen Dalfsen) en Lex Schoenmaker (CDA, Den Haag) komen niet in de raad. Ook darter Raymond van Barneveld (Groep de Mos, Den Haag) viel af. Olympisch kampioen Maarten van der Weijden komt wel in de Waalwijkse raad voor de WD. Opvallend is verder dat PvdA'ster Ugbaad Kilincci in Emmen in de raad komt. Ze werd tijdens de cam pagne uitgescholden voor 'aap' en 'kopvoddenmongool' vanwege haar hoofddoek en donkere huidskleur. Ze stond twaalfde op de lijst, maar kreeg via voorkeursstemmen één van de zeven zetels. EERST TEGENSTANDER NU VOORSTANDER 7 MAART In de hal van creatief centrum Het Huis Utrecht staat Kees Verhoeven (41) onder een zwart net, gevuld met paarse ballonnen. Het moet een sleepnet voorstellen. Paars is de kleur van de Piratenpartij. Hier de batteert het D66-Kamerlid over wat de Piratenpartij 'de sleepwet' noemt: de nieuwe Wet op de inlichtingen en veiligheidsdiensten (Wiv). Het is de aftrap van zijn beschei den tournee langs vijf zaaltjes. In de zaal maakt hij een foto van het grote scherm. 'Tegen de Sleepwet' staat er met grote letters. Hij twittert die foto met 'Klaar voor het #wiv debat bij de Piraten van @PPUtrecht. Er zijn hier nog wel wat mensen over te halen.' Hij voegt een knipogende smiley met uitgestoken tong toe. De Piratenpartij is tégen de nieuwe Wiv. Dat was Verhoeven vorig jaar rond deze tijd ook nog. Het verklaart de reacties op zijn tweet. 'Opportu nistische draaideur', 'draaikont' en '#weesgeenKees'. Dat begon al toen Verhoeven campagne voerde voor dat andere referendum, het Oekraïne- referendum, en het doet hem niks. Het zijn toch altijd dezelfden: men sen met een hekel aan hem of D66. Eenmaal op het podium haalt hij een papiertje met D66-logo uit zijn zak waar hij aantekeningen op heeft gemaakt. Tegenover zich ziet hij 25 mensen. Hij voelt zich ontspannen. „Goh Kees, naar de Piratenpartij. Zou je dat wel doen, zeggen mensen. Het voelt niet als het hol van de leeuw." Verhoeven speelt zijn eigen advo caat van de duivel vóór iemand an ders dat kan doen. Hij zal het de ko mende weken vaker doen. Verhoeven weet ook wel dat juist hij verant woording moet afleggen. En dus staat hij er ook. Wil er niet voor weglopen. Goh Kees, naarde Piratenpartij. Zou je dat wel doen, zeggen mensen Hij weet heus wel dat hij de wet in het verleden óók 'sleepwet' noemde. Dacht toen nog 180 graden anders over de wet, of nou ja, 90 graden dan. Nu typeert hij de manier waarop on der de nieuwe wet communicatie via de kabel mag worden afgetapt liever als een 'trechter'. Dat komt doordat D66 nu is ingesloten door de drie an dere coalitiepartijen, allen voorstan dervan de nieuwe inlichtingenwet, zeggen critici. Nee, zegt Verhoeven, dat komt doordat hij hoogstpersoon lijk verbeteringen in het regeerak koord heeft weten te krijgen die de pijn voor D66 verzachten. Zo is toe gevoegd dat er van een sleepnet geen sprake 'kan, mag en zal' zijn. De Pira tenpartij doet dat af als 'een paar re geltjes', zonder juridische bindende waarde nota bene. Verhoeven hoort zichzelf ineens verbeten klinken: „Ik had ook niks kunnen doen, hè?" Pas na het debat krijgt hij het echt moeilijk. Student Niels Lancel, die zich heeft aangesloten bij het groepje van vijf UvA-studenten dat het referendum afdwong, vraagt waarom Verhoeven de aangekon digde 'reparatiewet' van GroenLinks niet steunt. „Schijnpolitiek!" zegt Verhoeven. „Er is geen meerderheid voor." „U doet nu niks!" sputtert Lancel. Verhoeven: „Jij zegt: doe iets moois en laat het sterven in schoonheid. Daar pas ik voor. Ik speel liever resul taatvoetbal." Na die aanvaring pakt Verhoeven zijn jas. Het napraten slaat hij over. 14 MAART regeringspartijen is Verhoevens ei- looist' Gegarandeerde vertrekken Nederlandssprekende reisleiding www.dejongintra.nl/busreizen zaterdag 24 maart 2018 GO 'Onjuistheden' in zeker acht gemeenten Zeker acht gemeenten hebben aangekondigd de stemmen van de raadsverkiezingen van afge lopen woensdag opnieuw te gaan tellen. Er kwamen meldin gen van 'onvolkomenheden' en 'vermoedelijke onjuistheden' binnen in Rijswijk en Venray. Tobias den Hartog Den Haag De kloteklus van Kees Verhoeven Hanneke Keultjes - Kees Verhoeven, D66-Kamerlid Een paar uur voor het debat in De Balie in Amsterdam blijkt uit een peiling dat zes op de tien Neder landers voor gaat stemmen. Van de Andalusië en Gibraltar 8/15-daagse vlieg-busrondreis reiscode: eves407 Toscane te kust en te keur 8/15-daagse vlieg-busreis reiscode: evmds02 Highlights van de Zuid-Adriatische kust 10-daagse vlieg-busrondreis reiscode: evhr402 1' vanaf 679* vanaf 679* vanaf 839* 4' Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8