BV De Liefde Over gemak en ongemak in een relatie. Voor Sakka (44) was bovenbuurman Dave (44) een reddende engel toen ze ziek werd. Terwijl zij bezig was met overleven, groeide ongemerkt hun liefde. Romqntisch poor hem leken de CA-C^Okyrf* ifts- mindtr Lang t* duren. ave is een lekkere vent. Die Bolle, noem ik hem, maar dat bedoel ik liefkozend. Niet dat hij dik is, maar hij is aan de flinke kant. Dubbelgespierd en een holle rug, zegt hij zelf altijd. Of: een en al stront en spieren. Zijn beste eigenschap is dat hij me zo aan het lachen maakt, en dat hij altijd voor me klaarstaat. Daarmee heeft hij me zo ongeveer gered, twaalf jaar ge leden. We woonden in hetzelfde huis, hij op driehoog, ik op éénhoog met mijn zoon tje Jip. Dave en ik hadden eerder een beetje aan elkaar gesnuffeld, maar we waren gewoon vrienden. Totdat bij mij een melanoom werd ontdekt, een kwaadaardige vorm van huidkanker. Ik moest drie chemokuren ondergaan en werd bestraald; één grote ellende. Al die tijd is Dave er voor mij geweest. Als het even kon, haalde hij me uit bed, nam me mee naar Volendam om een visje te eten of verzon hij iets anders om me op te vrolijken. Toen ik boeken wilde hebben, zette hij me in de auto en is hij de hele weg in zijn achteruit naar de bibliotheek gereden. En ook weer de hele weg terug naar huis. Ik heb in mijn broek gepiest van het lachen. Op andere momenten, als ik echt te beroerd was, voelde hij dat feilloos aan en liet hij me met rust. Voor Jip zorgde hij ook. Hij bracht hem naar de kleuter school, ging met hem naar de speeltuin, kookte voor hem, nam hem mee naar het station om treinen te kijken. Zo mooi vond ik dat. Hoewel ik alleen maar bezig was met overleven en totaal niet met een relatie, is de liefde toen wel gegroeid. Jip heeft zich van het begin af aan thuis gevoeld bij Dave. 's Ochtends liep hij in zijn nachtluier de trap op om hem gedag te zeggen en wanneer het maar kon, kroop hij bij hem op schoot. Hoewel hij dol is op zijn eigen vader en die regel matig ziet, beschouwt hij Dave ook als vaderfiguur. Ik heb nog cadeautjes liggen, door Jip in elkaar geknutseld voor Vader dag. Zoals een rood hart met de tekst: 'Lieve Dave, ik hou van jou omdat je ook een beetje mijn papa bent, ik altijd bij je op schoot mag en achter op de scooter.' Andersom ziet Dave Jip ook als zoon. Behalve als hij iets irritants doet, een grote bek heeft of een slecht cijfer haalt. Dan is het opeens mijn zoon, haha. En nu hij 16 is en midden in de puberteit zit, helpt Dave me om daar niet gillend gek van te worden. Ik laat me nog weieens verleiden tot een potje schreeuwen, maar hij blijft altijd kalm. Ook handig: Dave kan beter met mijn ex overleggen dan ik. Als er iets over een vakantie of school moet worden besproken, doen zij dat rustig samen. We hebben het er weieens over gehad, samen nog een kindje krijgen. Mij had dat hartstikke leuk geleken. Maar door die chemo's ben ik vervroegd in de over gang geraakt en zo goed als onvruchtbaar. En om nu allerlei kunstgrepen te doen om alsnog zwanger te worden, daar zit ten we geen van beiden op te wachten. Dave zegt bovendien terecht: 'Wat nou, een kindje van ons samen? Jip is toch ook gewoon van mij?' Dus doe ik het met het gezin dat ik heb, met de man met wie ik het zo onwijs naar mijn zin heb. Met De Bolle en zijn grote kop, dubbelgespierde buik en holle rug." «I 5 g s magazine 15 'Hij zorgde ook tooi* Jip, zo mooi was dat' D: E De achternamen van Sakka en Dave zijn bij de redactie bekend. Ook geïnterviewd worden over je relatie? magazine@persgroep.nl IA O 3 H IA lil UI CC UI O z

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79