Al 137 jaar onveranderd Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. De Goedkoope Verfwinkel W. Verbeek jr. is een begrip in Delft en ver daarbuiten. Aan het interieur en de naam van de winkel is sinds 1881 niets veranderd. „Dat is contractueel vastgelegd. Zelfs als we zouden willen, mogen we niets veran deren." De broers namen de zaak over van hun vader, die hem in 1974 kocht van een neefje van oprichter Willem Ver beek. Vader Huub, schilder van beroep, had op z'n veer tigste geen zin meer in de schildersladder en zag in de overname een mooie kans. Alleen al het spectaculaire historische interieur is een klantentrekker. „Als we dat zouden veran deren, zou ons dat zeker de helft van de omzet schelen", zegt Michel. Maar de klanten komen vooral vanwege de 'ouderwetse service' die de broers bieden: „Bij ons gaat het niet alleen om dat potje verf. Daarvoor kunnen de mensen ook naar de Gamma. Wij geven gedegen technisch advies, komen bij mensen thuis voor kleur advies en laten zien hóe ze moeten schilderen." De broers verkopen alleen absolute topverf. Van Sikkens en Sigma, maar het liefst van Wijzonol. „Dat is óók een familiebedrijf met een ijzersterke filosofie", zegt Michel. Zo ouderwets en klein de winkel oogt, zo modern en groot is de werkplaats erachter. Daar staat de hoogwaardige apparatuur, waarmee de broers elke verfkleur kunnen maken. Ook de door henzelf ontworpen kleuren, zoals Delfts Groen en Oude Delft Donkergroen. Als het moet, mengen ze met de hand. Puur vakwerk, zegt Michel. Jammer daarom dat de kinderloze broers geen natuurlijke opvolgers hebben, vindt Michel. „Maar dat zien we tegen die tijd wel. We hopen nog lang in de zaak te kunnen staan." 41 Tekst JOHAN NEBBELING foto JOOST HOVING Ze mogen dan wel De Goedkoope Verfwinkel heten; het betekent niet dat ze per definitie goed koop zijn. „Het betekent vooral dat je hier goed kunt kopen", zegt Michel Kouwenhoven (54). Samen met zijn broer Walter (51) runt hij de winkel aan de Beesten markt in Delft. De Goedkoope Verfwinkel, Beestenmarkt 9, Delft 41 zaterdag 24 maart 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68