Kantoor C9) Vanuit de joerl de wc vinden Voorwoord IN DIT NUMMER 04 Goeie zaak Een illegaal naaiatelier. Als ik chagrijnig ben, wil ik het kan toor waar ik werk zo weieens noemen. Dan zie ik een schier einde loze rij fantasieloze blokken met zes bureaus, geen raam dat open kan, geen radiator om het warmer te sto ken en een strak nageleefd verbod op vrolijk persoonlijk spul dat je je thuis laat voelen, 's Ochtends slokt het gebouw honderden mensen op, dan houdt het urenlang zijn adem in, om ze tegen de avond weer uit te spugen. De dapperste vorm van verzet is een stiekem aangesloten kacheltje onder de koude bureaus. Er zijn dagen dat ik me afvraag hoe ik in dit leven ben beland. Als de zon verleidelijk schijnt en het strand lokt, bijvoorbeeld. Of als ik wakker word en denk: ik snak naar een museum of de wind in mijn haar. Dan wens ik mezelf een ander bestaan. Iets met een laptop in een hangmat in een land waar de lucht altijd blauw is. Want een verhaal tikken, artikelen redigeren en foto's beoordelen, daarvoor hoefik wel beschouwd niet op dat kantoor te zijn. Wie maakt het uit wanneer ik wat doe, als het maar gebeurt, toch? Voor het ontbijt trek ik wat baantjes in een zee van azuur, in mijn lunch pauze beklim ik Mount Fuji, ik dans 's avonds de flamenco in een lokale bar - want het is natuurlijk door lopend ontzettend hip en gezellig in dat zelfbedachte leven van mij. Charlotte van 't Wout werkte een tijd vanuit die hangmat tussen twee palmen. En wat zegt zij? Het is gedoe. Ongelofelijk gedoe. Niks aan, eigenlijk. Kijk, dat troostte mij. En het veranderde mijn blik. Kon ik mijn naaiatelier ineens weer zien voor de pret tig professioneel uitgeruste werkplek die het is, vol aar dige collega's met ver stand van zaken op de koop toe. Lees haar ver haal even verderop! PORNO GOUD ZOEKEN KIRGIZIË 06 EgbertJan 07 Fijn spul 08 Interview 15 Die van mij 16 Lezen 19 Geld geluk 20 Ghosting 25 David Arjan 26 NK's gefotografeerd 33 Mijn ma 34 Digitale nomaden 38 Koken eten 40 Reizen in Kirgizië 45 Joost mag 't weten 46 Tv-kijken en puzzelen 16 'Vieze plaatjes' zijn zo oud als de mensheid Anniek van den Brand H Reageren? magazine@ persgroep.nl Voor alles bestaat een Nederlands Kampioenschap Op zó'n avontuurlijke reis krijg je je grote kinderen nog wel mee &Magazine is een uitgave van De Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Florien van Rees, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Marieke van der Heide, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Gemma van der Heyden Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing consumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO ERIK SMITS lliaga/JIIC |3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67