Verdwaald in een jungle vol wespen en gifslangen Politie pakt tientallen Engelse hooligans op - W l „.Mi 5 Vermoordde Michael P. de Utrechtse Anne Faber met voorbedachten rade? Michael P. heeft Anne Faber gedood door meerdere messteken in de halsstreek. Dat bleek gisteren tijdens een tweede rechtszitting. Tijdens de regiezitting kwamen gisteren meer details naar buiten: zo werd duidelijk dat P. in septem ber vorig jaar Anne Faber (25) onder bedreiging van een mes vastbond, haar meenam op zijn scooter en met haar over een hek van een om heind terrein klom. Achter dat hek heeft hij haar verkracht en omge bracht. De advocaten vroegen tijdens de zitting om onderzoek naar een mes dat zou zijn gebruikt bij de sloop van een keuken bij Altrecht in Den Dolder. P. verbleef ten tijde van de moord in deze psychiatrische kli niek. Het mes is mogelijk gebruikt bij de moord. P. heeft daar uitgebreid over verklaard, maar het moordwa pen is nooit gevonden. De recht bank staat het extra onderzoek toe, maar dat mag de zitting niet vertra gen. Uit dat onderzoek moet blijken of P. het mes meenam met het voornemen het voor een misdrijf te gebruiken. Daaruit zou kunnen blijken of P. al dan niet met voorbe dachten rade heeft gehandeld en voor moord of voor doodslag moet worden veroordeeld. P. heeft spijt betuigd van zijn daad en wil meewerken aan een onderzoek naar zijn psychische ge steldheid. Hij heeft zelf aangegeven te willen weten waarom hij tot der gelijke daden in staat is. In 2010 ver krachtte hij twee meisjes op gru welijke wijze in Nijkerk. Toen ver telde hij daar trots op te zijn. Gisteren werd tijdens de rechts zitting ook bekend dat P. onlangs in het Pieter Baan Centrum (PBC), waar hij werd onderzocht, betrok ken was bij een geweldsincident. Over wat zich daar precies heeft af gespeeld, willen het OM en het PCB geen mededelingen doen. Het PBC heeft aangifte gedaan van het incident en het OM wil P. daarvoor vervolgen. Deze aanklacht wordt aan de rechtszaak in juni toege voegd. Het nieuws over het geweld in het PBC heeft volgens Annes oom Hans Faber niet veel invloed op de gevoelens van Annes familie. „We hebben er ook geen mening over, we kennen de feiten niet. De details van de manier waarop Anne om het leven is gebracht, zijn al gruwelijk en pijnlijk genoeg." De vriend van Anne Faber kon het niet opbrengen aanwezig te zijn. Via zijn advocaat Sébas Diek- stra liet hij weten dat 'de hele rechtsgang en de aanhoudende aandacht voor de zaak' hem heel zwaar vallen. „Zeker omdat hij tel kens geconfronteerd wordt met de gruwelijke wijze waarop Anne om het leven is gebracht", aldus Diek- stra. Tijdens de vorige zitting, afgelopen januari, werd al duidelijk dat P. zijn daden heeft bekend. Waarschijnlijk is P. er wel tijdens de inhoudelijke behandeling in juni. Vanaf maan dag wordt hij opnieuw onderzocht in het PBC, nu voor een periode van twee weken. Fietstocht Faber verdween eind september vorig jaar na een fietstocht. Het lichaam van de 25-jarige studente werd na een vermissing van bijna twee weken op 12 oktober vorig jaar in Zeewolde gevonden. P. zat op dat moment vast in de Altrecht-kliniek in Den Dolder voor verschillende zeden- en geweldsdelicten in 2010. Omdat hij aan het einde van zijn straf zat, mocht hij onder voor waarden naar buiten. P. kwam in beeld nadat zijn dna op de jas van Faber was aangetrof fen. Ook zijn bloedsporen van de studente gevonden in de auto die P. tot zijn beschikking had. Erik Koers (30) en Patrick Udink (27) uit Holten willen op de twaalfde dag van hun reis door Colombia naar het strand, maar eerst gaan ze 's ochtends vroeg nog een indianendorp bekijken in Tayrona National Park. De waar schuwingen dat het uren lopen is en dat de route niet overal even goed is aangegeven, nemen ze ter harte. Toch gaat het mis. Als het stel na vier uur lopen een indianendorp heeft bezocht en op de terugweg is, 'houden de paden ineens op'. Ze keren om, maar verdraaid, elke boom en elke steen waarvan ze dachten 'er net aan voorbij te zijn gelopen', lijkt ineens op een andere. „We had den telkens het gevoel dat we om hoog moesten, maar elke klim leidde tot niets, behalve dat daar achter weer een dicht bebost dal was", vertelt Patrick." Langzaam realiseren Patrick en Erik zich dat ze compleet zijn ver dwaald. Bereik met hun telefoon hebben ze niet. Bij een sinaasap pelboom willen ze wat drinken, maar het sap is extreem zuur. „We konden daarna twee dagen lang amper wat eten, zó hard brandde onze mond nog", vertelt Patrick. t Later vullen ze hun flessen met water uit een waterval, hopend dat ze daar niet ziek van worden. Dan voelt Erik ineens overal steken. Wurmend door takken en bladeren heeft hij een zwerm wespen razend gemaakt. „Er za ten honderden wespen boven op hem", vertelt Patrick. Slaand en meppend weten ze te ontsnappen. Urenlang dwaalt het totaal gedesoriënteerde stel door het park. Als het donker wordt, rond 20.00 uur, slaat de wanhoop toe. Als een geschenk uit de he mel krijgt Patrick ineens een face- bookmelding op zijn telefoon. „Ik ben nooit zo blij geweest met een facebookbericht", vertelt hij. „Want we hadden internet!" Patrick en Erik verroeren zich geen millimeter en sturen een noodkreet via Whatsapp naar huis. Mét een klein screenshot van de locatie. Een pijltje midden in een groot groen vlak. Thuisfront Omdat het al donker wordt en in middels ook de muggen massaal de aanval op het stel hebben inge zet, wikkelen Patrick en Erik zich in bananenbladeren. Het thuis front belt inmiddels Buitenlandse Zaken en die schakelen door naar de ambassade. Niet lang daarna rukken Colombiaanse hulptroe pen uit met quads. Uren later, midden in de nacht, zien Patrick en Erik ineens licht in de duisternis. „We sprongen omhoog", zegt Patrick. „We heb ben echt gedacht dat we er ge weest waren. Zeker als je later hoort dat het wemelt van kroko dillen in het park, en gifslangen. En echt, we zijn niet als kippen zonder kop de jungle ingegaan. Ik heb ook begrepen dat ze nu de pa den gaan verbeteren, want er ver dwalen te vaak mensen." Dinsdag komen Patrick en Erik na hun avontuurlijke vakantie weer thuis. AMSTERDAM In Amsterdam zijn gisteren rond de 90 Engelse voet balhooligans aangehouden. Zo'n 50 man werd rond 19.00 uur door de Mobiele Eenheid op de Oudezijds Voorburgwal in de kraag gevat. Ongeveer 4.500 Engelse voetbal fans waren in de stad voor de oefen interland van Oranje tegen Enge land in de Amsterdam ArenA. Een grote groep vertoefde 's middags en aan het begin van de avond op de Wallen. Rond 20.45 uur, toen de wed strijd begon, waren er nog enkele honderden Engelsen in het Wal lengebied. „Kennelijk zijn zij zon der kaartje hier naartoe gekomen", aldus de politiewoordvoerder. Het grootste deel van de opge pakte hooligans maakte zich schul dig aan het verstoren van de open bare orde. Sommigen gooiden fles sen naar de politie. Een hooligan die een politieman had mishan deld, raakte gewond tijdens zijn aanhouding. Hij is is overgebracht naar het ziekenhuis. In het Wallengebied hielden zich ook supporters van enkele Neder landse clubs op. Van hen werden rond de 50 personen gecontroleerd. De ME werd her en der ingezet om sommige stukken, waar de overlast te groot werd, vrij te ma ken. Daarbij hielpen ook politie- paarden ingezet. De arrestatie kan gevolgen heb ben voor de Engelse supporters die in de zomer naar het WK in Rus land willen afreizen. „Engelse sup porters hebben van tevoren regels mee gekregen, wat wel en niet wordt geduld. Een aantal heeft zich daar niet aan gehouden", aldus een woordvoerder van de politie. zaterdag 24 maart 2018 GO Extra onderzoek naar mes Ivar Penris Utrecht A Het lichaam van Anne Faber werd na een vermissing van bijna twee weken gevonden in Zeewolde. foto maarten veenendaal Twee Nederlandse mannen op vakantie in Colombia zijn gered uit de jungle nadat ze een dag lang waren verdwaald en ook nog eens werden aangevallen door een zwerm wespen. Victor Schildkamp Bogota/Holten Chanel, Daphne, Erik, Erik, Michel, Patrick, U Ha man van pat! Go gle Haaai allemaal alsjeblieft doe iets we zitten midden in de jungle en zijn verdwaald.... Het water is bijna op A Erik wikkelt zich in bananen bladeren. Uiteindelijk leidde Whatsapp de redders naar Erik (r) en Patrick (tweede links). PRIVÉFOTO'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5