O 0 O 1H1MP IfjWBEo)! UIT DAGDEAL ff SPP^JSORH ME 20 ZE Verheul begint als leider aan slotronde Noah de Wild met Oranje naar EK Deprez en Nuytinck samen bij Smitshoek VOETBAL OUD-VOORZITTER Voormalig Goes-voorzitter Henk Zwartelé doorbreekt het stilzwijgen. De in januari opgestapte voorman doet een boekje open over de werkwijze van de club. „Het eerste elftal zuigt de vereniging financieel leeg." Heike Verheul gaat vandaag als koploper de slotdag van het NK dammen in, maar haar voorsprong op clubgenote Ester van Muijen is minimaal. Verheul speelde in de voorlaatste ronde gelijk tegen Barbara Graas, terwijl Van Muijen in een spannende partij van Laura Timmerman won. In de slotronde speelt Ver heul tegen de onttroonde titelverdedigster Vi- talia Doumesh. Van Muijen heeft het op pa pier veel makkelijker: zij speelt tegen hekken sluiter Nicole Schouten. De slotronde begint vandaag om 10.00 uur in het Beach Hotel in Zoutelande, waarna rond 15.30 uur de slotce remonie begint. Rugbyer Noah de Wild van London Scottish is door bondscoach Gareth Gilbert opgeroe pen voor de selectie van Oranje onder-20. De 18-jarige oud-speler van de Goese Rugbyclub Tovaal neemt met Oranje in het Portugese Coimbra van 6 tot en met 11 april deel aan deel aan het Europees kampioenschap. Nederland treft daar Portugal, Rusland en Roemenië. In de 26 spelers tellende selectie zijn tien spelers opgenomen die in het buitenland spelen. Naast De Wild is ook Kevin Krieger opgeroe pen voor Oranje onder 20. Ook Krieger speelde in zijn jeugd voor de Goese Rugby club Tovaal, maar komt dit seizoen voor het eerst uit voor het Franse Montpellier. Nieuwkomer Voetballer Erwin Nuytinck voegt zich ko mende zomer bij Bart Deprez. Na dit seizoen maakt hij namelijk de overstap van Poortugaal naar Smitshoek. Met Poortugaal komt Nuy tinck momenteel uit in de eerste klasse B van het zondagvoetbal. Komende zomer fuseert die ploeg met Oude Maas tot SV Poortugaal, maar daar gaat de Zeeuw dus geen onderdeel van uit maken. Hij gaat in Barendrecht bij Smitshoek voetballen, dat net als Hoek uit komt in de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal. Nuytinck kwam in het verleden uit namens RBC Roosendaal en debuteerde in 2011 namens Excelsior in de eredivisie, maar door blessures stopte hij met profvoetbal. Hervatting Nederland - Noord-lerland Alleen vandaag voor 9,- In september vorig jaar ontving toenmalig Goes-voorzitter Henk Zwartelé een brief van Jos Smits, voorzitter van de businessclub. Smits reageerde op een eerdere mailwisseling, waarbij het toekom stig vertrek van de 's-Heerenhoeke- naar aan de orde kwam. Later ver nam de voormalig voorman van penningmeester André de Koning dat enkele bestuursleden van Busi ness Club Goes lid waren geworden van de vereniging. „Ik begreep van ingewijden dat ze een coup wilden plegen", aldus Zwartelé. De argumentatie in de brief luidt als volgt: 'Jouw manier van com municeren wordt niet altijd begre pen en geeft dikwijls aanleiding tot ergernis en frustratie, waardoor mensen uiteindelijk afhaken'. Ver der wordt de hoop uitgesproken dat, totdat er een opvolger gevon den is, de samenwerking op een 'constructieve en professionele ma nier' wordt voortgezet. Zwartelé noemt de bewoordin gen van Smits drogredenen. „Als ie mand losse flodders schiet tijdens discussies, heb je aan mij een moei lijke. Ik heb altijd gelijk, tot het te gendeel bewezen is. Men mag me lastig vinden. De werkelijke reden van de aversie tegen mij is me on duidelijk." Al sinds oktober 2016 botert het niet tussen de voormalig huisarts, de businessclub en later ook een deel van de technische commissie. „Het was een aaneenschakeling van incidenten en conflicten. Al ruim een jaar werd het bestuur - vooral ik als persoon - genegeerd door de businessclub. Overleg was onmo gelijk. Ik kreeg echt een hekel aan hun 'arrogantie' en 'grote bek'. Ze hebben totaal geen kunde van be sturen. Afspraken maken was on mogelijk." In november en december von den twee uitgebreide gesprekken plaats in een poging de onderlinge relatie te herstellen. Zwartelé, zijn vrouw Rosa (kantinebeheer), Smits, Hugo Barends (voorzitter technische commissie) en Marten de Jonge (secretaris Business Club Ik heb altijd gelijk tot het tegendeel bewezen is Goes) spraken uitvoerig met elkaar. Zwartelé: „Er werden slecht inge studeerde toneelstukjes opge voerd." Vermeende beledigingen van Barends aan het adres van de geboren Zeeuws-Vlaming en het 'hautaine gedrag' van de sponsor stichting knaagden het meest aan Rosa. „Hugo en de businessclub waren in het verleden water en vuur." In januari was de maat vol bij met name Rosa. Tijdens een bestuurs vergadering, op 3 januari, gaf het echtpaar te kennen op één voor waarde te willen aanblijven: Busi ness Club Goes diende de tegoeden aan de vereniging over 2016 en 2017 'per omgaande te betalen'. Op t2 januari, tijdens het con- tractgesprek met trainer Rogier Veenstra, volgde er duidelijkheid van André de Koning. De penning meester deelde mee dat hij 'op nieuw' akkoord was gegaan met uitstel van betaling van de busines sclub. „Zonder bestuurlijk overleg", betreurt Zwartelé. „Rosa reageerde erg geëmotioneerd." De eigenaresse van Reisbureau VakantieXperts Rosa was zeven tien jaar lang hoofdsponsor van de Goesenaren. „Rosa en ik hadden een afspraak. Als ik stop, stopt Rosa. zaterdag 24 maart 2018 Z.V, DAMMEN RUGBY Noah de Wild VOETBAL Zaterdag-eersteklasser Kloetinge heeft de eerste versterking voor volgend seizoen bin nen. Guus de Leeuw komt over van derdeklas ser Yerseke. 3 VC Vlissingen krijgt er in het nieuwe seizoen weer een nieuwe speler bij. Vjeko Krezo komt over van zaterdag-vier deklasser Jong Ambon, waar hij de tweede helft van het lopende voetbalseizoen speelt. Krezo voetbalde in het verleden voor derde-divisionist RVVH. n Na een onderbre king van drie weken wordt de rugbycompetitie in de ereklasse van daag hervat. De rugbyers van Oe- moemenoe spelen op sportpark De Sprong in Middel burg tegen 't Gooi, dat in de kampi oenspoule tweede staat achter het ongeslagen Hilver sum. Oemoeme- noe staat vierde met elf punten achterstand op 't Gooi. Het duel be gint om 15.00 uur. a <0 *Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. Ga naar bndestem.nl/oranje Zwartelé: 'Goes Len Wolters 's-Heerenhoek Henk Zwartelé SAMEN STERK A Spelers van Goes 1 vieren een doelpunt, fotojohanvanderheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56