0 O 0 0 'Pasen is toch de leukste tijd van het jaar, dan begint het voorjaar' Puber MARGOT 17 praatje maken. Hij bezit een wonderlijk Itali aans-West-Zeeuws-Vlaams accent. „les het lekker eej?" De kwaliteiten van chef Natale proeven we in het hoofdgerecht beter dan tijdens het vooraf. De kalfsrolletjes vallen toch meer in het oog dan de ossobuco - noem het vroege lentekrie bels -, dus voor de schenkel moeten we maar eens terugkomen. Het rundvlees is flinterdun gesneden en is opgerold met parmaham en parmezaan. Een explosie van grove smaken, die in toom worden gehouden door een sub tiel plukje peterselie. De bijkomende saus van tomaten en paprika is al even krachtig, ook de orecchiette komt binnen. De zachtheid van het in de mond smeltende kalf haalt de scherpe kantjes eraf. Aan de andere kant van de tafel staat een ware klassieker. Een gul bord linguine von- gole, met een bouillon van witte wijn, knof look en peterselie. Natale is vrijgevig met de venusschelpen, we tellen er twintig. Een puike pasta. Al had een extra zuurtje wonde ren kunnen doen. Ja, want de tiramisu is op. Natale brengt een heilige graal aan sorbetijs. Citroen, framboos en mango, met stukken fruit, slagroom en een koekje. De frisheid doet het knoflookgehalte in de mond verdwijnen. De moelleux au cho colat van de tafelgenote is uit het boekje. 1'Angolo is een warm bad, concluderen we. Door de gemoedelijke sfeer en de humor van Marco en Natale. Het eten is prima. Typisch zo'n restaurant waar je zonder te mokken elke week zou binnenstappen. Het is daarom maar goed dat wij een uur moeten rijden. BEOORDELING Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit M 'Als jij binnenkomt moet ik altijd meteen van alles', zegt hij. 'Omdat je niets opruimt', antwoord ik weer Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week overeten en drinken in Zeeland Wil je dat even opruimen?", vraag ik wan neer ik thuiskom. „Ja, dat doe ik zo", antwoordt hij. „Wanneer is zo?", vraag ik weer. „Strahaks", antwoordt hij. „Ja, maar ik wil dat je het nu opruimt", zeg ik. „Als jij binnen komt moet ik altijd meteen van alles", zegt hij. „Omdat je niets opruimt", antwoord ik weer. „Ja, dat vind jij en ik kijk nu een filmpje op de Ipad en als dat afgelopen is, ruim ik het op." Vervolgens kijkt hij geconcentreerd naar zijn film. Als ik uren later thuiskom, is het natuurlijk niet opgeruimd, terwijl hij het toch een aantal maal moet hebben gezien of erover gestruikeld moet zijn. Heel frustrerend. Vooral voor mij, vermoed ik, want hij schijnt er niet mee te zitten. Sterker nog, het valt hem niet eens op en nog belangrij ker: het ergert hem niet. Niet dat de kussens naast de bank op de grond liggen, de plaid ergens slin gert, zijn schoenen overal op struikelplekken staan. Dat hij zijn voetbalschoenen alvast binnen aan doet terwijl er nog slik onder zit en die nu, inmiddels opgedroogd, door het hele huis ligt want hij moest nog naar het toilet voordat hij ver trok. Of dat, wanneer hij een ei heeft gebakken na schooltijd, de keuken onder de vetspetters zit; messen, bord en mengkom nog op het aanrecht staan, evenals de inmiddels zachtgeworden bo ter, de eieren en wat al niet meer zij. Tsja. Gelukkig begrijp ik van vriendinnen dat het elders niet anders is en dat 'hij' makkelijk voor 'zij' ingewisseld kan worden, terwijl ik toch vaak denk dat ik de enige ben met zo'n puber in huis. Maar pizza bakken kan hij als de beste en dat ik dan daarna een uur bezig ben met het opruimen van de keuken: Ach. GOES Jos van Zijl van Caringe Chocoladewerken in Goes speci aliseerde zich 25 jaar geleden in chocoladewerken. Momenteel is hij druk met het maken van paashazen die 60 centimeter hoog en ongeveer tweeënhalf a drie kilo zwaar zijn. „Ik begon met chocolade op aanvraag, bracht bestellingen rond en was mijn eigen vertegenwoordiger. Nu ligt de chocolade die ik maak in veel winkels, want ik win op smaak. Ik werk alleen met Calle- baut chocolade en natuurlijke kleurstoffen. Daardoor weten mensen uit heel Nederland me te vinden", vertelt hij trots. „Ik produceer dingen die anderen niet kunnen of willen maken. Zo loop ik niet achter de massa aan en onderscheid ik me." Dan kan het dus zijn dat je ineens een grote, knalrode paas haas staat te maken, omdat er maar weinig bakkers zijn die dit kunnen of willen. Met een paas haas is hij anderhalf uur bezig. „De vormen moeten meerdere keren worden gevuld en afge koeld. Dan volgt het spannend ste van het hele proces: de paas- haas lossen uit de vorm. Dat kan misgaan, maar meestal gaat het goed", zegt hij lachend. Van Zijl maakt daarnaast, on der andere, alle Zeeuwse knop- bonbons, alle Zeeuwse zwarte bessenbonbons en Zeeuwse hartjes Deluxe, met stukjes bab belaar en rice crispies. Zijn cho colade badeenden in diverse kleuren zijn ook populair. „Toch is Pasen de leukste tijd van het jaar", zegt Van Zijl. „Dan begint het voorjaar en dat is altijd gezel lig. De decembermaand geeft me stress." Zelf eet hij zeker tweeën halve kilo chocolade per week. „Het blijft gewoon lekker." zaterdag 24 maand 2018 GO En is het lekker? Uiteraard neem je Italiaans ijs toe. (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Jos van Zijl: „Ik produceer dingen die anderen niet kunnen of willen maken; zo onderscheid ik me." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53