13 Elke dag denk je: 'Hoe kan ik nou nog tientallen kilometers door het zand hardlopen?' Bart Un schilt vlug weer aan een nieuwe uitdaging. Met het ultralopen had hij namelijk iets gevonden waarin hij zich kon on derscheiden. Van Schilt: „Ik ging googelen om te kijken wat er nog meer was op dit gebied. Ik kwam uit bij de Four Deserts, een serie van vier ultralopen van elk 250 ki lometer. Eén in Namibië, één in Chili, één in Mongolië en één op de Zuidpool. Eerst wilde ik kijken of dat ook nog in 2017 kon, maar die op Antarctica wordt alleen in de even jaren gelopen. Dus nu doe ik ze in 2018." Maar met die Four Deserts triggerde hij zichzelf nog niet genoeg, vond hij. Van Schilt weet dat er meerdere hardlopers zijn die de Grand Slam halen. Dus ze alle vier binnen één kalenderjaar uitlopen. Hij wilde nog iets ex tra's doen. „Vandaar mijn idee om als vijfde wedstrijd de Marathon des Sables eraan toe te voegen." Is zo'n serie wel te voltooien? Van Schilt gelooft het zeker. „Geleerden zeggen dat de hersteltijd veel te kort is en dat het dus fysiek onmogelijk is. Dat zijn zinnen die me wel prikkelen. Ik denk dat je best meermaals per jaar pijn kunt lijden. En ook twee keer in één maand, want tussen 'Marokko' en 'Namibië' zit maar twee weken rust. Het enige is: ik heb probleemvoeten. Als ik eenmaal een wondje heb, is het gebeurd. Bij mijn vorige deelnames in Marokko zagen ze er niet uit, ze lagen helemaal open. Elke dag denk je dan: 'Hoe kan ik nou nog tientallen ki lometers door het zand gaan hardlopen?' Maar het gekke is dat je dat toch lukt. Kapotte voeten vormen nooit een aanleiding om op te geven." Zieke kinderen Omdat de onderneming van Van Schilt zo speciaal is, heeft hij er een goed doel aan gekoppeld. Zijn plan is om dit jaar 100.000 euro op te halen. „Dat geld gaan we ge bruiken om wensen van zieke kinderen in vervulling te laten gaan. Dit kan via diverse stichtingen, waarvan de bekendste Make-a-wish is." De Zeeuws-Vlaming is blij dat hij zelf een gezond li chaam heeft en wil iets doen voor anderen die dat geluk niet hebben. „Zelf denk ik best vaak na over hoe goed we het hebben", legt hij uit. „Als ik om me heen kijk, zie ik veel mensen klagen over dingen waarvan ze niet besef fen dat het eigenlijk bijzaken zijn. Ik denk dan vaak bij mezelf: 'Sta eens stil bij wat je wél allemaal hebt'. Blijk baar is dat voor veel mensen moeilijk. Ik vrees dat dat de tol is van onze welvaart." zaterdag 24 maart 2018 GO 9-14 april Marathon des Sables, Marokko jaar pijn lijden' "A i Sahara Race' Namibië 30 juli-4 augustus Gobi March, Mongolië 1-6 oktober Atacama Crossing, Chili 26 november-1 december v The Last Desert, Antarctica* *Bart van Schilt mag volgens de officiële regels alleen meedoen als hij van de wedstrijden in Na mibië, Mongolië en Chili er min stens twee heeft uitgelopen. Voor sponsor- en doneer- mogelijkheden zie www.beyond2018.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49