bloed in raden "Ibpform 3 COMMOTIE OVER VERHUIZING KAZERNEA L. I weg voor oefeningen in het buiten land, in Schotland of Noorwegen bijvoorbeeld. Daarnaast heb je nog de missies, die onverwacht kunnen voorkomen. Daarom is een sociaal vangnet voor mariniers veel be langrijker dan voor anderen. Fami lie en vrienden kunnen kinderen opvangen als de moeder er alleen voor staat. Als die grootouders ineens honderden kilometers ver derop wonen, dan wordt dat veel lastiger. Om die reden willen ze niet verhuizen. Ik denk dat dat ook niet gaat gebeuren als de kazerne in Vlissingen komt. Mijn gezin en so ciaal vangnet is één van de redenen dat ik zelf nooit weggegaan ben uit Zeeland." Wisselen van standplaats hoort bij het mariniersvak, vindt Henk, een voormalig marinier uit Zee land. Hij was in zijn loopbaan op verschillende plekken gestatio neerd. „Als marinier ben je overal ter wereld inzetbaar. Dat weet je als je kiest voor het korps. Het houdt ook in dat je op verschillende plaat sen gestationeerd kunt worden: in Doorn, op Texel, Curaqao, en dus ook in Vlissingen. Dat is het risico van het vak. Vooral de jongens met gezinnen hebben moeite met de verhuizing. Dat is begrijpelijk, maar Een echte marinier kan improviseren, accepteert beslissingen het is eigenlijk een luxe dat ze zo lang in Doorn hebben kunnen blijven zitten. Ik vind: een echte marinier kan im- pro- vise- ren, ac cep teert beslissingen, kan omgaan met moeilijke dingen en kan incasse ren." Henk vindt Vlissingen een 'ideale' plaats voor de nieuwe ka zerne. Je hebt land en water: dat is wat een marinier moet hebben. Je kunt er amfibische oefeningen doen en er zijn mogelijkheden voor grote schepen om naast de kazerne aan te meren. Bovendien: Michiel de Ruyter, de oprichter van het korps, komt er vandaan. Vlis singen is altijd al een ma- riniersstad geweest." Zeeuwse mariniers hebben zich enigd in een 'Contact Oud- en die nende Mariniers Zeeland'. Henk denkt dat de oud-mariniers jonge mensen uit het korps kunnen hel pen bij het zich vestigen Zeeland „Onze provincie heeft ook gezin nen veel te bieden: goedkopere hui zen, rust, ruimte, goede scholen en werk. Wij zouden mariniers bij kunnen staan bij aanloopproble men, het zoeken van scholen, het vinden van een baan voor partners of het introduceren bij sportvereni gingen. Mariniers helpen elkaar." ver- WELKOM (Anja Dijkhuis, Giel van Boom, Rian de Feijter, Frank Deij en Ye- ter Erbisim), vier in Borsele (Ad Schenk, Berry Kooiker, Bert Smits 13 kandidaten kregen geen enkele stem tijdens de verkiezingen en Naomi Belt), drie in Goes (Manda Heddema, Nellie Bliek en Henk Hoogerland) en in Vlissin gen (Robbert-Jan Hanemaaijer, Leon Riekwel en Angélique Duijndam), twee in Hulst (Jos de Block en Paul van Kerckhoven) en in Reimerswaal (Marjolein Sinke en Ida Sinke) en één op Schou- wen-Duiveland (Femke de Vries). Sommige van hen hebben al afge zien van hun raadszetel. Van alle 1879 Zeeuwse kandida ten kreeg Jaap Sinke, SGP-lijst- trekker in Reimerswaal, de meeste stemmen (2842), gevolgd door zijn Thoolse partijgenoot Peter Hoek (2351) en de Goese CDA- aanvoerder Derk Alssema (2311). Van de niet-lijsttrekkers wist Jos van Ginneken (CDA, Terneu- zen) verreweg de meeste stem men te vergaren (834), gevolgd door Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen Duiveland (577) en Rijnco-Jan Suurmond van Partij Souburg-Ritthem (558). In totaal 13 kandidaten kregen geen enkele stem. g-j Opening nieuwe studio 3,5-zitsbank Morrison zaterdag 24 maart 2018 is voor ons nog belangrijker' -Henk, oud-marinier Martijn en Henk zijn gefingeerde namen. Zij zijn bekend bij de re dactie. M i' 1 H W -A Acht Zeeuwse organisa ties heten in een adver tentie in de Volkskrant 'de mariniers partners van harte welkom'. Ze doen dat naar aanlei ding van berichtgeving over de onwil van de mariniers om met hun gezinnen van Doorn naar Vlissingen te verhuizen. De mariniers vrezen dat er geen banen zijn voor hun partners en dat Zeeuwse huizen onver koopbaar zijn. In het eerste kwartaal zijn al 66 mensen vertrokken tegen 99 in heel 2017. Drie Zeeuwse vacaturesi tes en vijf Zeeuwse bedrij ven en instellingen werpen het beeld ver van zich dat Zeeland geen banen heeft voor partners. Het gaat onder meer om Dow, Roompot, Amadore, Yara en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De kwaliteit van leven in Zeeland is fan tastisch, vinden ze: cultuur en onderwijs zijn goed ge regeld en er zijn genoeg in teressante en innoverende bedrijven om bij aan de slag te gaan. Ook kinderopvangorgani satie Kibeo meldt dat er genoeg banen beschikbaar zijn voor partners van mari niers. Het Festival Zeeuwsch- Vlaanderen loopt alvast voor de muziek uit: tijdens de 31e editie van 2019 treedt de Koninklijke Mari nierskapel op. I for living Aanbieding in vintage leder Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen 15.000 m2 design topmerken +31 (0)115-562010, pot.nl Woonstoffering en Siematic Ook elke zondag geopend van 12.00-18.00 Keukenstudio op de 1e verdieping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39