VOLG ALLES OVER DEtpORMULE 1 opsp.ortnieuws.nl/fi. 30 Clement is opvolger Stam Mollema wint rit in Italië De gedachten zullen straks, wan neer hij voor het eerst als Sparta- trainer Het Kasteel binnenwandelt, vast nog even terug gaan naar vroe ger. Begin jaren 8o was het, toen Henk Fraser er zijn ontgroening be leefde als profvoetballer. Een frivole tiener met snor was hij, die in een elftal met onder meer Danny Blind en Louis van Gaal voor de doelpun ten moest zorgen in Rotterdam- West. De link met de Spangenaren is er dus ontegenzeggelijk. „En dat was voor ons ook een van de rede nen om Henk aan te stellen", zegt Sparta's nieuwe technisch direc teur Henk van Stee. „Met hem ha len we een trainer in huis die past bij de club." Desondanks is zijn benoeming opvallend. Sparta is nog verwikkeld in een hevige strijd om handha ving. Het is dus nog maar de vraag op welk niveau de Rotterdammers na dit seizoen actief zijn. Van Stee: „Maar het zegt veel over Henk dat hij, ook wanneer plan B onverhoopt realiteit wordt, bij ons aan de slag gaat. Zijn gevoel bij Sparta is goed." Bekend was al dat Advocaat na dit seizoen zou stoppen als coach op Het Kasteel. Maar aangezien Van Stee pas anderhalve week in dienst is bij Sparta, leek het erop dat de komst van de nieuwe hoofdtrainer nog even op zich zou laten wachten. Prioriteit „Ik vind dit een heel logische zaak", stelt Van Stee echter. „In de toe komst van Sparta had het aanstel len van een trainer prioriteit. Van daar dat we daar meteen de schou ders onder hebben gezet. Henk vol deed aan de profielschets en nu zijn aanstelling rond is, kunnen we ons op nieuwe spelers richten." Dat zullen, meer dan nu, spelers worden die passen in het Sparta dat Van Stee met Fra ser voor ogen heeft. „Fraser is in zijn voor komen echt Rotter dams. De mouwen op stropen. Die karaktereigen schappen wil ik weer meer in onze elftallen terug gaan zien. Winnaars, precies zoals Henk als voetballer was. Ik geloof erin dat we met Henk meer echte kerels gaan zien bij Sparta." Pikant: op 14 april staan Vitesse en Sparta tegenover elkaar. „Ik snap dat daar vragen over worden ge steld, dat is logisch", zegt Fraser. „Maar we zijn hier wel met top sport bezig." FLITSEN zaterdag 24 maart 2018 PC Henk Fraser wordt na dit sei zoen trainer van Sparta. De hui dige Vitesse-coach, die een tweejarig contract tekent op Het Kasteel, volgt Dick Advocaat op. „Prachtig, een mooie club, ik weet precies waar ik terecht kom", zo reageert Fraser. Dennis van Bergen Rotterdam/Arnhem VOETBAL Reading heeft in Paul Clement de opvolger gevonden van de woens dag ontslagen Jaap Stam. Clement werd in december ontslagen als hoofdtrainer van Swansea City na een reeks slechte resultaten, die resulteerde in de laat ste plaats in de Premier League. WIELRENNEN Bauke Mol lema heeft in de Italiaanse rittenkoers Settimana In- ternazionale Coppi e Bart- saliu de tweede etappe op zijn naam geschreven. De Nederlander van Trek-Seg- afredo zegevierde na 130 kilometer, tussen Riccione en Sogliano al Rubicone, in de eindspurt. De Italiaan Diego Rosa kwam als tweede over de streep en name de leidserstrui over van Pascal Eenkhoorn. Schaatscoach Jan van Veen volgt Charles van Commenée op als presta tiemanager van NOC*NSF. Van Veen stopte onlangs bij de Duitse bond. Leon Vlemmings gaat als algemeen en technisch directeur aan de slag bij Helmond Sport. Mark Sampson, oud- bondscoach van de En gelse vrouwen, is voor drie duels geschorst. Hij be dreigde tijdens het EK in Nederland onder meer een official met een paaltje. Henk Fraser maakt de overstap naar het nog door degradatie bedreigde Sparta. Inzet onder: Fraser als Spartaan, fotospro shots, vi images Fraser moet bij Sparta meer kerels kweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30