ijSrsïïj"i "«■■■IBS? ■r A! IF dk 1 !li Dost krijgt kans, maar er is geen eer te behalen «W.—41-iVS 29 mond. Aan de overkant kwam En geland tot twee momenten. Waar bij Zoet één keer attent meedeed en 30 meter uit zijn doel een aanval succesvol pareerde. En bij de tweede gelegenheid scoorde Jesse Lingard de 0-1. Roerloos De volle Arena zag het allemaal vrij roerloos aan. Weer een nieuwe bondscoach. Weer de hoop op nieuw elan en een einde aan de tocht door de woestijn die al sinds 2014 bezig is. Ondanks alle scepsis en cynisme was het stadion dus wel volgelopen. Daags voor de wed strijd gooide de KNVB speciaal een persbericht de deur uit met de mel ding dat de première onder Koe man was uitverkocht. En dat niet alleen. In regel drie de toevoeging dat zo'n vol huis er voor het eerst was sinds in een oefeninterland sinds Nederland - Spanje van maart 2015. Dat treffen, nog onder Guus Hiddink, lijkt alweer een eeu wigheid geleden. Het was een avond waarop Davy Klaassen uit blonk en scoorde en Oranje zowaar met 2-0 won. Gisteravond zat zo'n zege er nooit in. Tot een meter of 25 van het En gelse doel kwam Oranje nog wel. Daarna ging de poort dicht en vond niemand in de kleine ruimte de sleutel. Koeman heeft nog wel wat andere smaken. Opvolging Maar de opvolging van Arjen Rob ben en co is nou eenmaal een pro bleem. Tot de zomer probeert Koe man uit en tast hij af. In vier oefen duels legt hij spelers en combina ties van spelers langs de meetlat: wie is Oranje-proof en wie is dat niet? OEFENDUELS Uitslagen Bas Dost had in de Arena halver wege de eerste helft in korte tijd driemaal op een rij een bal ingele verd bij de tegenstander, toen de duizenden Engelsen achter het doel luidkeels een klassieker van The Monkees besloten in te zetten. Het refrein van het beroemde nummer Daydream Believer ein digde dit keer niet met het klas sieke Homecoming Queen maar met een luidkeels Shit Holland Team. Nee, Oranje maakte geen ver pletterende indruk op de Engelse aanhang. In aanvallend opzicht was het inderdaad karig. Voor de wedstrijd in de Arena publiceerde statistiekenbureau Opta nog een fraai lijstje. De makers rekenden de Portugese competitie tot één van de zes sterkste voetbalcompe tities van Europa en kwamen tot de conclusie dat alleen Lionel Messi (50) sinds de start van 2017 meer goals dan Bas Dost (48) pro duceerde. Ook erkende scherp schutters als Harry Kane (45), Ro- bert Lewandowski (41), Luis Sua- rez (38) en Cristiano Ronaldo (37) kwamen niet aan het fraaie totaal van de lange aanvaller van Spor ting Lissabon. Maar Dost en Oranje was de af gelopen jaren nog geen match made in heaven. Voor Sporting scoorde hij in de laatste 600 minu ten 10 keer, voor Oranje in dat zelfde tijdsbestek één keer. Joe Gomez had gisteren overi gens wel razendsnel in de gaten dat Dost stond opgesteld. Bij het allereerste luchtduel tussen beide spelers liep de speler van Liver- pool een blessure op. Gomez kon na acht minuten naar de kant en in het vervolg werd Dost ingeklemd door het trio Kyle Walker, John Stones en invaller Harry Maguire. De spits - in de 66ste minuut ge wisseld - kon niet ontsnappen aan de wurggreep van de verdedigers. Vlak voor rust was er die ene mo gelijkheid toen Memphis de bal scherp voor het doel slingerde. Dost kopte over. De vraag is welke conclusies Ro nald Koeman wil verbinden aan zijn eerste wedstrijd als bonds coach. Bas Dost is al geruime tijd een fenomeen als hij in stelling wordt gebracht. Slaagt een elftal daar niet of nauwelijks in, dan is zijn inbreng verwaarloosbaar. De spits snakt naar vertrouwen in Oranje. Drie jaar geleden startte Danny Blind met een nieuw pro ject, in Wales werd in een systeem met vijf verdedigers nipt met 2-3 gewonnen van Wales. Dost was destijds in Cardiff basisspeler, één van de twee spitsen en ook nog eens doelpuntenmaker. Vraag de aanvaller naar zijn hoogtepunten in Oranje en hij komt feitelijk niet veel verder dan dat optreden in Wales. zaterdag 24 maart 2018 PC «sssa Captain Virgil van Dijk roept Oranje tot de orde na de 0-1 van Jesse Lingard. FOTO PIM RAS Belangrijkste wedstrijden: Rusland - Brazilië 3-0 Noorwegen - Australië 4-1 Turkije - Ierland 1-0 Marokko - Servië 2-1 Italië - Argentinië 0-2 Duitsland - Spanje 1-1 Portugal - Egypte 0-1 Polen - Nigeria 0-1 Frankrijk - Colombia nnb Voor Bas Dost werd het een wei nig memorabele avond tegen Engeland. Hij snakt naar goals en vertrouwen in Oranje. Mikos Gouka Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29