met overstap Wie raken we kwijt? Wat vinden Frank en Ronald? Wie volgt Evers op? jouw manier :jm. rULTUUR 25 programma Evers staat op. Hij is toe aan een ander leven. Grote vraag: wie wordt de nieuwe 'Cruijff van de Nederlandse radio'? Karin's fpm 'CRUIJFF' 'TRANEN MET TUITEN' In het begin was het wennen, zeker toen Evers ons persifleerde als geldwolven DE TOEKOMST kansen heb gekregen, een paar keer goed op mijn bek ben ge gaan, weer vrolijk ben opgestaan en successen heb gevierd." Ook grapt hij blij te zijn met de rust voor zijn rechterwenkbrauw. „Die krijg ik na zeven seizoenen 'Wie... is... de Mol' zeggen amper nog uit een frons getrokken. Door alle kansen bij RTL begon het te tintelen; nieuwe impuls, nieuwe energie, nieuwe kansen. Ik vind het spannend en kan niet wachten. Zoals ons pap zou zeg gen: kom maar op nondedju!" Programmabaas Erland Gal- jaard, die RTL volgende week verlaat, beschrijft Rooijakkers als 'een gepassioneerde program mamaker, die van alle markten thuis is'. „Hij heeft de creativiteit en inhoud om programma's te maken die variëren van journa listiek tot entertainment." Aderlating AVROTROS blijft teleurgesteld achter. Een woordvoerster noemt het vertrek van de presentator een 'enorme aderlating'. De opnames voor Wie is de Mol? zijn al over een paar maan den, met een nieuwe presentator. „Wij wisten natuurlijk al iets langer dat Art vertrekt, dus we zijn al een paar stappen verder." De woordvoerster wil nog niet zeggen of de opvolger al gevon den is en of hij of zij uit de eigen stal komt. VClkCintiG OP Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto h -vil V'j, maak je volgende vakantie bijzonder zaterdag 24 maart 2018 44 —Ronald de Boer over de imitaties door Edwin Evers. m.m.v. Dennis Jansen, Suzanne Borgdorff en Gudo Tienhooven Prins Bernhard. Evers is voor Radio 538 een van de kurken waar de zender, tot voor kort de best be luisterde van het land, op drijft. Evers viel vaak in de prijzen. Onlangs kreeg de inwoner van Hardenberg de oeuvreprijs Gou den Harp, eerder ontving hij de Gou den RadioRing, Zil veren RadioSter- ren en Marconi Awards. Eéééééj Eveeeers! Het was lang de vaste begroeting van Frank en Ronald de Boer in de uitzen ding van Edwin Evers. Althans, daar leek het op: Evers, de grote imitator, deed het zelf. Het begon in de jaren 90 toen de broers nog bij Ajax speelden. „In het begin was het wen nen, zeker toen Evers ons persi fleerde als geldwol ven", zegt Ronald. Radio 538 kondigt dat binnenkort aan, maar Frank Dane (36, foto) staat op poleposi- tion. De dj is al te horen op de zen der, waar hij al een tijd wordt klaarge stoomd. Niet voor niets wordt hij ook uitgeleend aan RTL Boulevard, wat zijn bekendheid ver groot. Onlangs haalde hij het nieuws toen hij een optreden van zan geres Maan liet on derbreken door een streaker. Gevaarlijke outsider is Gerard Ekdom (39). Zijn naam gonst rond in de radio wereld als het gaat om een transfer van Radio 2 naar Talpa Radio (waar 538 onder valt, maar ook bijvoor beeld Veronica en Radio 10). Een zeer vaardige radiomaker, vol gens John de Mol zelfs 'de Johan Cruijff van de Ne derlandse radio'. Evers brak 21 jaar geleden door toen hij voor de KRO in de ochtend Evers staat op ging pre senteren op 3FM. Een landelijke be kendheid werd hij mede dankzij zijn sterke imitaties van onder anderen Frank en Ronald de Boer en van Frank: „Gelukkig kwam al gauw de omslag en was het heel positief. We speelden toen al bij Barcelona, maar kre gen genoeg mee. Mensen zaten scha terlachend achter het stuur." Ronald: „Ik hoorde regelmatig: 'Zozo, jij was vanmorgen vroeg op.' Zei ik maar weer: 'Dat was ik niet, dat was Evers.' Zelf heb ik ook tranen met tui ten gelachen." Frank: „Edwin deed ons goed na. Ik kon me heel goed voor stellen dat mensen geloofden dat wij het waren." Ronald: „21 jaar, dag in, dag uit, 's mor gens vroeg. Dat gaat je dan een keer tegenstaan." jij tijdens je vakantie weg van de ssa op ontdekking gaan en zelf je ipo bepalen? Zoek je rust, ruimte vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Portugal - Al garve - Albufeira Appartementen Vila do Castelo Griekenland - Corfu - Roda Corfu Sea Palm Residence V*v*jr pü,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25