Kiest Sint voor Kapelle ot Terneuzen? Meldpunt op ministerie moet integriteit hulporganisaties toetsen Vandaag bij deze krant 'Ik wil niet in de klauwen van de zorg vallen' Walcheren ZOMERTIJD Vannacht gaat om 2.00 uur de klok één uur vooruit De minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamen werking beschrijft dit plan in een brief aan de Tweede Kamer. Ook wil ze dat hulporganisaties zelf maatregelen nemen om misstan den te voorkomen, nadat begin vo rige maand bekend werd dat Ox- fam-medewerkers in 2011 seksfees ten hielden na de zware aardbeving op Haïti. Eind dat jaar wist het mi nisterie van Buitenlandse Zaken alleen dat Oxfam op het eiland de eigen gedragscode schond. Dat werd afgedaan als een 'interne per soneelskwestie' van de Britse Ox- fam-tak. Toen in april 2012 op het departe ment bekend werd dat Domini caanse prostituees werden inge huurd en er porno op laptops was aangetroffen, drong het ministerie er bij Oxfam Novib op aan de kwestie te benoemen in het jaar verslag van de Samenwerkende Hulporganisaties. Daarin werd echter alleen melding gemaakt van het ontslag van Oxfam-medewer- kers vanwege het 'schenden van de gedragscode'. Achteraf, zo schrijft minister Kaag, had het ministerie er bij Oxfam nadrukkelijker op moeten aandringen open kaart te spelen. Ook had haar ministerie zelf eerder moeten doorvragen naar de misdragingen op het door een aardbeving getroffen eiland en naar wat de gevolgen waren voor Een hulpverlener mag geen misbruik maken van kwetsbare mensen de medewerkers die zich daaraan schuldig hebben gemaakt. Kaag liet de afgelopen weken op haar minis terie onderzoek doen naar de kwestie, omdat naar de Britse tak van Oxfam ook 8,3 miljoen euro aan Nederlands geld ging, deels af komstig van een nationale inzame lingsactie en deels van het kabinet. Alle stukken over de kwestie wer den uit archiefkasten getrokken en medewerkers die destijds bij de hulpverlening aan Haïti waren be trokken, werden ondervraagd. De bewindsvrouw liet de resul taten van het onderzoek daarna doorlichten door een onafhankelijk bureau. Ze benadrukt wederom dat er geen aanwijzingen zijn dat het Nederlandse geld verkeerd is be steed. Eerder gaf Kaag al in een Kamer debat toe dat er destijds te veel naar de financiële kant is gekeken. CDA-Kamerlid Anne Kuik noemt dat 'een leermoment'. „Natuurlijk wil je dat geld goed wordt besteed, maar een hulpverlener heeft ook een positie waarbij hij integer moet zijn en geen misbruik kan maken van kwetsbare mensen." Onderschat WD-Kamerlid Bente Becker vindt dat Oxfam en het ministerie hun verantwoordelijkheid 'totaal heb ben onderschat'. Zij vindt dat er dwingende maatregelen nodig zijn. „De minister laat te veel losse eindjes bestaan." Maandag spreekt de Kamer met de hulporganisaties. 11°C Nieuwsmedia 250 km doorde woestijn Longarts Wanda de Kanter slaat elk bevolkingsonderzoek over De Sint is meer dan welkom in Zeeland. Sluis, Terneuzen en Kapelle willen de nationale intocht naar hun gemeenten halen. Bij seksrel subsidie terugeisen Minister Sigrid Kaag gaat na de seksrel bij de Britse tak van hulporganisatie Oxfam op Haïti een meldpunt openen dat toetst of hulporganisaties wel integer zijn en geen seksuele grenzen overschrijden. Bij misstanden wil ze kijken of ze subsidiegeld kan terugvorderen. Hanneke Keultjes Den Haag CDA-Kamerlid Anne Kuik zaterdag 24 maart 2018 Rustige dag met zo nu en dan wat zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7 FOTO KOEN VAN WEEL/ANP ZEELAND 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1