Paul de Leeuw 'Superhavik' gaat Trump adviseren ojnmj t \mwm DE WIT, ROSÉ ion 24'Kitchen -HIEUV SEIZOEN*- ELKE ZOHOhO 17.00 Zorg en verwarring in Zuid-Korea 19 Ik wil Viola Holt blijven volgen met haar reiki- avonturen ZUID-AFRIKA WIGGLE 4-UP Hé, Facebook! Zijn er dingen die jullie niet van me weten? Bij voorbeeld dat mijn weekend altijd begint op zaterdag bij de visboer, 's Mor gens koop ik daar mijn harinkje, palinkje en gerookte zalm. De visbaas komt altijd met een schaal versgebakken kibbeling en vraagt of ik al een stuk kibbeling blief en dan zeg ik: „Nee. Eerst koffie dan vet." Dat weten jullie kennelijk niet, want ik ontvang op mijn Facebook-pagina nog geen advertenties van viswinkels of van Kapitein Iglo. lukt me meestal makkelijk. Soms zijn het harde brokken die mijn lichaam verlaten. Ook dat weten jullie kennelijk niet, want ik ben nog niet gek gemaakt met adver tenties van laxeermiddel. Jullie weten wel dat ik herenon dergoed draag, want ik word doodgegooid met advertenties van Calvin Klein-slips tot eroti sche gevallen waar de piemel door een gat gestoken moet wor den zodat die dan tegen je jeans aan schuurt. Dat vind ik helemaal niks, maar jullie van Facebook denken dat ik van alle soorten onderbroeken hou. Overigens weeg ik meer dan too kilo, dus die Muscle Fit Jeans is niet voor mij bestemd. O, wisten jullie dat nog niet? En ik wil niet gecremeerd wor den, maar in een kist gelegd met hoofdkussen en een heerlijk dek bed over me heen, omdat ik het niet koud wil hebben onder de grond. Kom maar door met de advertenties voor het betere bed dengoed. Ik kijk best veel porno, vanwege de fantasievolle verhaaltjes. Want als bij mij een loodgieter binnenkomt, heeft-ie nooit zijn loodgieterspak al opengeritst of trekt nooit, voordat-ie iets ontstopt, sensueel zijn hemd uit om ver volgens een water pomptang te pakken en die over zijn kruis te wrijven. Bij mij komt-ie voorrijden, ont stopt en presenteert de rekening. Nee, Facebook! Ga nou geen ad vertenties sturen voor penisver lenging, maar geef me adressen van opgewonden loodgieters of een ander soort reparatiehunk. De advertenties van de VVD zijn verspilde moeite. Ik snap dat jul lie een gokje wagen omdat ik in het Gooi woon, maar ik stem nog steeds links. Jullie weten duide lijk wel dat ik gek ben op keuken- accessoires. Word doodgegooid met aanbiedingen van Creuset- pannen, maar wat moet ik met een webinar waarin ik binnen dertig minuten een goede indruk krijg van de mogelijkheden van Exact Online voor boekhouden? Ik ben geen boekhouder, want ik heb een boekhouder. Die ook daadwerkelijk boekhoudt, en geen bedrijfjes opricht in belas tingparadijzen. Nu wordt mij geadviseerd te stoppen met Facebook. Maar ik vind het zo gezellig om te weten dat vrienden op vakantie zijn, nieuwe huizen worden gekocht, lekkere gerechten worden ge deeld. Ik lees graag een emotio neel berichtje van een vriend van een vriend die zo blij is met de vele reacties naar aanleiding van zijn verjaardag. Ik wil Viola Holt blijven volgen met haar reiki- avonturen en Inge Ipenburg die in Italië aan haar boek schrijft. Maar ik wil niet dat u zich be moeit met mijn leven. Facebook, get a life of your own! In Zuid-Korea leidde de benoe ming van John Bolton (69) meteen tot zorg en verwarring. Want waar Donald Trump de laatste weken een verzoenende toon aansloeg over Noord-Korea - en een top met de Noord-Koreaanse president Kim Jong-un wordt voorbereid - daar pleitte John Bolton ervoor 'een einde te maken aan het regiem daar'. Het is 'volslagen legitiem' voor de Verenigde Staten om Noord-Korea met een 'preventieve aanval' tot de orde te roepen, zei hij ook. Vanuit Noord-Korea is Bolton al eens uitgemaakt voor 'tuig'. Zuid-Koreaanse commentatoren vrezen dat maandenlange inspan ningen om Kim aan tafel te krijgen 'tot stof kunnen vergaan' als John Bolton de toon gaat bepalen. In een eerste verklaring zei hij gisteren dat eerdere (provocerende) uitspraken 'achter hem liggen' en dat het belangrijker is wat de presi dent zegt. Bolton neemt de plaats in van generaal H.R. McMaster, die al weer het zesde kopstuk in het Witte Huis was dat door Trump in evenzoveel weken werd vervan gen. Het boterde steeds slechter tussen Trump en de dossier vreter McMaster. De Washington Post meldde vorige week dat de presi dent zijn adviseur te star vond en zich verveelde bij diens brie fings. McMaster zou het definitief hebben verbruid toen hij vorige maand zei dat het bewijs voor de Russische inmenging tijdens de Amerikaanse presidentsverkiezin gen in 2016 'onweerlegbaar' was. Trump twitterde daarop dat 'de enige samenzwering er een was tussen Rusland en Hillary Clinton'. John Bolton kent het klappen van de zweep. Onder president George W. Bush was hij staatssecretaris voor Wapenbeheersing en Interna tionale Veiligheid. Daar behoorde hij tot degenen die de invasie van Irak (2003) erdoor drukten. Hij heeft zijn nieuwe functie uit gebreid met Trump besproken, zo heet het. De ex-VN-ambas- sadeur zit op een lijn met de president als het gaat om een harde aanpak van Iran. Anders dan Trump is Bolton geen vriend van Rusland. Hoewel hij eerder meende dat de Russen geen rol speelden in de Amerikaanse presidentsverkie zingen is hij daar op teruggekomen en pleit nu voor een 'buitenpropor tionele repliek'. „Rusland moet le ren dat de prijs die ze voor cyber- aanvallen betalen zo hoog is, dat ze simpelweg al hun plannen voor cy beroorlog stof laten vangen in hun computermemory", aldus Bolton. Op 9 april zal hij officieel begin nen in het Witte Huis. zaterdag 24 maart 2018 GO Facebook Elke morgen, voor 10.00 uur, doe ik de grote boodschap. Dat v: v- Zelfs volgens de normen van het Witte Huis is Donald Trumps nieuwe veiligheidsadviseur John Bolton een buitenbeentje. Hij is niet zomaar een havik, maar een 'Super Hawk'. Lees: een uitge sproken nationalist die een ge spierd beleid voorstaat. Bob van Huët Washington/Rotterdam ROODTRIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19