De laan uit om te weinig grassprieten in stadions TURKIJE corendon 14 Ex-werknemer naar rechter over kunstgras Green Nature Resort Lmda Hotel corendon nl 023 75106 0611 Levenslang na metroaanslag Een tiener die een bomaanslag pleegde op een Britse metro, is veroordeeld tot een levenslange cel straf. Door de aan slag raakten vorig jaar 51 mensen ge wond bij station Parsons Green in Londen. De Britse rechter oordeelde dat de dader - een 18-jarige asielzoe ker uit Irak - 'zo veel mogelijk dood en verderf wilde zaaien. 'Geen Red Buil voor jongeren' Voedselwaakhond Foodwatch kan niet langer aanzien hoe er via Max Ver stappen reclame wordt gemaakt voor Red Buil. Foodwatch ziet het liefst geen link tus sen de drank, jon geren en sport. Transgender verkracht Een transgender asielzoekster is on langs in een asiel zoekerscentrum verkracht met een scherp voorwerp. Dat stelt de orga nisatie LGBT Asy- lum Support, die het slachtoffer bij staat en diverse in stanties heeft in gelicht. Ze is in middels voor haar veiligheid naar een andere opvanglo- catie gebracht, al dus een COA- zegsman. Het gaat om het bedrijf Tarkett, dat onder meer hybride grasmat ten maakt. Dat betekent dat er tus sen het natuurgras kunstgras sprieten worden geplant. Dat zorgt ervoor dat de matten langer meegaan. De grasmatten, die oorspronke lijk werden ontwikkeld door het in Waalwijk gevestigde Desso, lig gen over de hele wereld, ook in de stadions van giganten als Liver- pool, Manchester City en Man chester United. De bedoeling is dat er om de twee centimeter een kunstgras spriet wordt geplaatst, zowel in de lengte als in de breedte. Bij de sta dions van Amsterdam en Leices- ter, beide aangelegd in 2016, ge beurde dat echter niet. Daar ston den de sprieten in een van de twee richtingen 2,5 centimeter uit el kaar, in tegenstelling tot wat er met de klanten was afgesproken. Dat blijkt uit een uitspraak van het gerechtshof van Den Bosch, die gisteren werd gepubliceerd. Tar kett beschuldigde een oud-werk nemer ervan de machines waar mee het veld werd aangelegd doel bewust te hebben gemanipuleerd. De medewerker werd ontslagen. t Oud-medewerker krijgt 125.000 euro schadevergoeding na onterecht ontslag Hij zou ook collega's onder druk hebben gezet om tandwielen in de machines te vervangen. Binnen het bedrijf deed het ver haal de ronde dat de werknemer op die manier sneller klaar wilde zijn met de grasmat, om zo zijn collega's in andere stadions de loef af te steken. Tarkett stelde dat de werkzaamheden zoals die in Am sterdam en Leicester hebben plaatsgevonden 'niet alleen afwij ken van de werkzaamheden zoals die aan klanten zijn geoffreerd en door klanten zijn geaccordeerd (een patroon van 2 bij 2 centime ter), maar ook afwijken van de in structies die zijn gegeven.' De rechter maakt echter gehakt van deze stelling. Volgens de rechtbank heeft de ex-werknemer het afwijkende patroon in het ge val van het Leicester-stadion over legd met zijn baas. Hij zou de ver schillende machines op elkaar hebben afgestemd om 'een homo geen prikpatroon voor de klant te garanderen'. Tarkett zou zelf in een e-mail hebben aangegeven dat er geen sprake is van malversaties. Ook zou het leggen van een ander patroon op het veld van Leicester City niet tot bedrijfsrisico hebben geleid. Bij de aanleg van het veld in het Olympisch Stadion was de ex- werknemer niet eens aanwezig. Bovendien hanteert het bedrijf zelf een andere sprietafstand dan 2 bij 2 centimeter. Uit de uitspraak: „Tarkett heeft in 2013 besloten om de prikafstand te wijzigen van 2 cm in 2,2 cm, omdat een tolerantie van 10 procent gangbaar is in de textiel- en tapijtwereld." 8 DAGEN NUVANAF 8 DAGEN NU VANAF Vertrek april Vertrek april -€50 korting met vertrek 'm de zomervakantie/ Marmans AU Inclusive AU Inclusive Beoordeeld met een 8.5 Beoordeeld met een 7.9 zaterdag 24 maart 2018 GO LONDEN Hulpverle ners in Cali- fornië bren gen een au tomobilist in veiligheid die bij Folsom in zijn auto werd overval len door een vloedstroom. De overlast is veroorzaakt door hevige regenval. FOTO AP FOODWATCH OPVANGCENTRUM Een Nederlandse kunstgrasma ker moet 125.000 euro schade vergoeding betalen aan een oud-werknemer, omdat die ten onrechte is ontslagen. Het be drijf beschuldigde hem ervan sprieten in stadions te ver uit elkaar te hebben gelegd. Sander van Mersbergen Waalwijk OVERSTROMING Kortingen actieprijzen Meivakantie ,,€359 2 volw. 2 kind. v.a. €1289 Meivakantie ,,€369 2 volw. 2 kind. v.a. €1549 Zomervakantie v.a. €559 2 volw. 2 kind. v.a. €1859 Zomervakantie #HomeOf Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De genoemde korting geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. Druk- en zetfouten voorbehouden. Schitterend privéstrand Animatie voor jong en oud Buffetrestaurant a-la-carterestaurant Animatiebad met 2 glijbanen Apart kinderbad en een relaxbad Miniclub, minidisco en een speeltuintje Diverse sport- en wellnessfaciliteiten Vlak bij het strand Aquapark met 4 glijbanen Gratis wifi in de openbare ruimtes Buffetrestaurant Miniclub, minidisco en een speeltuintje Diverse bars Diverse sportfaciliteiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14