13 lk begin met mijn vuisten twee of drie keer op zijn buik te slaan waar de ouders hem wel kunnen treffen. Trouwens, doordat T. geen enkelband meer draagt, is oncontro leerbaar of hij zich aan de regels houdt. Er is met T. gesproken, een beroep op hem gedaan om te verhuizen. Naar Enkhuizen bijvoorbeeld, de plaats die vlakbij is en waar hij ook familie heeft. Maar wie ook op hem inpraat, de vader van de jongens, de burgemeester, of de onbekende die een vuurwerkbom bij zijn deur neerlegde, T. wil van verhuizen niets weten. De pers wordt buitengehou den, van het huis waar het gezins geluk van afdruipt, met de grote loungebanken in de tuin, een lam- pion, kinderspeelgoed ook. Als Pascals moeder door het raam kijkt en oog in oog staat met het dochtertje, komt T. naar buiten. Hij duwt haar naar het hek, balt zijn vuist. Weer de M..., de O... Dan komt Emiel weer naar buiten. Hij heeft glassex in zijn hand, komt recht op haar af. Ter wijl Jolanda op haar hurken zit, be gint hij het spul op haar te spuiten. 'Nu moet je ophouden met dat rot- ding', klinkt het door de tuin. De moeder staat op. Ze gooit de stift te gen zijn buik. Hij roept nog dat ze op camera staat. Haar kan het niks meer schelen. Iedereen mag dit zien. Ieder een mag het horen ook. Ze roept, uit volle borst. 'Vuile kindermoorde naar!' Als ze in haar auto gaat zitten, voelt Jolanda de rust in haar lijf. Voldaan rijdt ze naar huis. Daar bestelt ze een nieuwe herdenkingsboom. Voor haar zoon. WRAAK zaterdag 24 maart 2018 GO Jolanda Keijzer Zijn hand komt boven mijn hoofd. Hij kijkt me aan zodat ik denk: nu moet ik wegwezen, anders krijg ik een doodsmak. Het lijkt wel alsof hij zich op dat moment ook realiseert dat hij zich in moet houden. Hij belt de politie, zegt hij. Het kan mij niks schelen. Als ik het hek naar de tuin heb dichtgedaan, besluit ik op de verticale latten te gaan schrij ven. De herdenkingsboom voor Pascal Keijzer is inmiddels op nieuw vernield, fotomarcookhuizen ledereen zegt het: 'Als ze mijn kind wat aan doen, dan...' Toch komen wraakacties en confrontaties in Neder land niet voor, voor zover bekend bij Bureau Beke (dat onderzoek doet op het gebied van criminaliteit) en bij an dere instanties. „Nabe staanden schrikken vaak van zulke gevoe lens. Zij zijn niet, zoals criminelen, gewend aan het gebruik van ge weld", zegt onderzoeker Anton van Wijk. Toch is de impact enorm als daders zich vlakbij een slachtoffer vestigen. Sommigen sluiten zich op in huis, anderen krijgen nacht merries en herbelevin gen. De Tweede Kamer wil bekijken of de bescher ming van nabestaanden beter kan. Nu is het mo gelijk daders een ge- biedsverbod op te leg gen, maar als hun straf erop zit, valt dat weg. België kent een perma nent woonverbod voor zedendelinquenten. In Canada beslissen nabe staanden mee over de voorwaarden voor vrijla ting. Als het aan de fa milie Keijzer ligt komen er ook hier meer moge lijkheden om daders uit de woonomgeving van slachtoffers en nabe staanden te weren. Kras.nl/39487 Berlijn Potsdam De Schotse Hooglanden Klassiek Spanje Highlights Highlands Grand Tour Balkan 2/4 per Top Class touringcar Incl. stadstour Berlijn en Potsdam Klantbeoordeling 8,5 30/4 en 2/7 per Top Class touringcar Kastelen, burchten en tradities Klantbeoordeling 8,5 16/4 per Top Class touringcar Inclusief gids Madrid en Barcelona Klantbeoordeling 8,3 28/5 per Top Class touringcar Inclusief entree Inveraray Castle Klantbeoordeling 8,2 18/6 per Top Class touringcar Inclusief vele gidsen Klantbeoordeling 7,9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13